Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Τη Δευτέρα στη Γερμανική εβδομάδα έχει Franziskaner 0,5l με 1.49.  Είναι καλή τιμή; Η μπίρα μου αρέσει αλλά μόνο έξω την έχω πιεί και δεν ξέρω πόσο πάει το μπουκάλι σε ΣΜ.

https://www.skroutz.gr/c/1642/Mpyres.html?keyphrase=franziskaner

 

μετά απο παρότρυνση συμφορουμίτη παντως δοκίμασα τη Veltins του λιντλ και πλεον αρκετές μπύρες και όχι μόνο του λιντλ μου φαίνονται σα να πινω μπύρα αραιωμένη

θα δοκιμάσω και αυτην που λες

τσκ τσκ τσκ...

 

http://www.ratebeer.com/beer/franziskaner-hefe-weissbier/1088/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να σου στοίχισε που έχασες αυτή την προσφορά ε? :P  Από εξωτερικό έχεις κοιτάξει αν μπορείς να τα βρεις?

 

Καλα, δεν επεσα και να πεθανω, αλλα για να χαριτολογησω...ναι μου στοιχισε! :)

Πηγα στα admiral, και στο 20ευρω ειχε κατι μ@@@ιες, αστα να πανε, κι ουτε καν kappa.

Και μιλαμε και για τιμες με εκπτωση! Φαντασου χωρις εκπτωση.

Οποτε, ναι, η τιμη και το μοντελο του παπουτσιου που ειχε φερει το lidl, δεν χτυπιουνται με τιποτε!

 

Και ναι, ειδα και σε ebay, το 20ευρω του lidl απλα ΔΕΝ υπάρχει, ουτε καν στο παγκοσμιο ebay...

(και υποτιθεται οτι στο ebay 'σφαζονται' οι τιμες λογω ανταγωνισμου-μιλω για καινουρια)

 

 

Σε πολλα πραγματα το lidl ειναι στην κυριολεξια, εκτος συναγωνισμου.

--------

 

Θυμίστε μου κατι: στις συσκευασιες με τροφιμα, κυριως αυτα που θελουν μια μικρη προετοιμασια/παρασκευη, δηλαδη βρασιμο/τηγανισμα/ψησιμο κλπ, το lidl εχει (πάντα?) πανω στη συσκευασια 'οδηγίες παρασκευής' ή και καποια τυπική συνταγή;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, δεν επεσα και να πεθανω, αλλα για να χαριτολογησω...ναι μου στοιχισε! :)

Πηγα στα admiral, και στο 20ευρω ειχε κατι μ@@@ιες, αστα να πανε, κι ουτε καν kappa.

Και μιλαμε και για τιμες με εκπτωση! Φαντασου χωρις εκπτωση.

Οποτε, ναι, η τιμη και το μοντελο του παπουτσιου που ειχε φερει το lidl, δεν χτυπιουνται με τιποτε!

 

Και ναι, ειδα και σε ebay, το 20ευρω του lidl απλα ΔΕΝ υπάρχει, ουτε καν στο παγκοσμιο ebay...

(και υποτιθεται οτι στο ebay 'σφαζονται' οι τιμες λογω ανταγωνισμου-μιλω για καινουρια)

 

 

Σε πολλα πραγματα το lidl ειναι στην κυριολεξια, εκτος συναγωνισμου.

--------

 

Θυμίστε μου κατι: στις συσκευασιες με τροφιμα, κυριως αυτα που θελουν μια μικρη προετοιμασια/παρασκευη, δηλαδη βρασιμο/τηγανισμα/ψησιμο κλπ, το lidl εχει (πάντα?) πανω στη συσκευασια 'οδηγίες παρασκευής' ή και καποια τυπική συνταγή;

Πλάκα κάνω, απλά θυμόμουν ότι το είχες αναφέρει ξανά γι'αυτό :-)  Πάντως από admiral έχω πάρει 1-2 ζευγάρια πρόχειρα του 20άρικου και δεν είχα θέμα, μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερω οτι εχει αναφαιρθει ξανά , αλλα το ΣΚ θα δοκιμασω καμια Λιντλόπιτσα και οτι γινει.

 

Ποια αξίζει ;

 

 

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

εγω παιρνω τη μαργαρίτα και βαζω πανω οτι θελω και γινεται συμπαθητική... Σίγουρα χρειάζεται τυρι μιας και αυτο που εχει ειναι δειγμα...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παιρνω τη μαργαρίτα και βαζω πανω οτι θελω και γινεται συμπαθητική... Σίγουρα χρειάζεται τυρι μιας και αυτο που εχει ειναι δειγμα...

 

Το αυτο, σε κανονικη τιμη τις εχει 1,99 τις 3, αν πετυχεις δε σε προσφορα εχει στην ιδια τιμη πακετο των 4.

Παιρνεις κι ενα τυρι γκουντα ή οτι αλλο σου αρεσει (το γκουντα ειναι το πιο φτηνο), ενα πακετακι μπεϊκο, κι ενα κουτακι κομμενα μανιταρια και εισαι αρχοντας.

(το μπεϊκο, βαζω τρεις φετες και το υπολοιπο το τυλιγω με αυτο το ειδικο ναιλον συσκευασιας, ανα φετα και το βαζω καταψυξη μετα, να το εχω για καιρο).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρετε αν έχει το Lidl έτοιμο φύλλο κρέπας? Αυτές οι τορτίγιες κάνουν για κάτι τέτοιο?

ετοιμο φυλλο κρεπας ψημενο θα βρεις στα carrefour. εγω τουλαχιστον απο εκει το εχω παρει 2 φορες. το ειχα βρει διπλα στα ψωμια. σε ζελατινα διπλωμενες κρεπες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετοιμο φυλλο κρεπας ψημενο θα βρεις στα carrefour. εγω τουλαχιστον απο εκει το εχω παρει 2 φορες. το ειχα βρει διπλα στα ψωμια. σε ζελατινα διπλωμενες κρεπες.

 

τα ειδα και εγω προχτές... δε ξερω αν αξίζουν, θα προτιμουσα ίσως μια έτοιμη ζύμη (carte dor, βαζεις απλα γάλα αν θυμαμαι καλα)...

 

 

Αναφορικά με το lidl, αγορασα τα κατεψυγμένα μπρετσελ της προσφοράς και ειναι απίθανα... Κρίμα που δεν εχω χώρο στην καταψυξη, θα επαιρνα 4-5 συσκευασίες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετοιμο φυλλο κρεπας ψημενο θα βρεις στα carrefour. εγω τουλαχιστον απο εκει το εχω παρει 2 φορες. το ειχα βρει διπλα στα ψωμια. σε ζελατινα διπλωμενες κρεπες.

 

To carrefour μου πέφτει λίγο μακρυά. Oι τορτιγιες δεν κάνουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα δίνουν το Audi εδω στην Κύπρο αρκεί να αγοράζεις 10 κρέατα κ να πάρεις μέρος στην κλήρωση.αν ειχα ταβέρνα θες αγόραζα 200 κ θα ειχα πολλές συμμετοχές.πφφφ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...