Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ναι για αυτο μιλαω. Νομιζω οτι δεν πρεπει να ειναι απο μια ταδε τιμη εως μια αλλη. Σε αλλες που παρηγγειλα ηταν ακριβως 220 ή 240 volt.

Οι λάμπες είναι οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια εστειλα μειλ στον πωλητη μεσω ebay, και του ειπα να μην την ακυρωσει και να τη στειλει. Ζητησα και συγγνωμη για τα ακυρωτικα, αλλα ακομη δεν εχω λαβει καμια απαντηση. Πιθανον να τις στειλει απλα ετσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία ημερομηνία για να παραλάβω απο Κίνα αντικείμενο είναι σήμερα αλλά δεν ήρθε.  Δεν έχει αριθμό εντοπισμού, να επικοινωνήσω με τον πωλητή να του το πω ή να περιμένω μερικές μέρες και μετά refund ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία ημερομηνία για να παραλάβω απο Κίνα αντικείμενο είναι σήμερα αλλά δεν ήρθε.  Δεν έχει αριθμό εντοπισμού, να επικοινωνήσω με τον πωλητή να του το πω ή να περιμένω μερικές μέρες και μετά refund ; 

 

Δηλαδή τι εννοεις, τελευταία μέρα ειναι η 45η,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή τι εννοεις, τελευταία μέρα ειναι η 45η,

Estimated delivery Mon, 10 Nov - Wed, 26 Nov
 αυτό γράφει  
ναι το ξέρω οτι ειναι η 45η. 
24/10 εφυγε απο Κίνα  
32 δλδ εχουμε σήμερα 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Estimated delivery Mon, 10 Nov - Wed, 26 Nov
 αυτό γράφει  
ναι το ξέρω οτι ειναι η 45η. 
24/10 εφυγε απο Κίνα  
32 δλδ εχουμε σήμερα 
 

 

 

Πρώτον οι 45 μέρες μετράνε απο την στιγμή που έκανες την παραγγελία και οχι απο την στιγμή που στο ταχυδρομησε ο πωλητής.

Δεύτερον.. επειδη απο Κίνα υπάρχουν μεγάλες καθυστερήσεις, αν δεν βιάζεσαι, δώσε χρόνο στον πωλητή  μέχρι και την 42 ημέρα και μετά κάνε dispute. Μετά το dispute περίμενε πάλι λίγες μέρες , πριν κάνεις claim, γιατί πολύ πιθανό είναι να παραλάβεις αρκετά αργά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτον οι 45 μέρες μετράνε απο την στιγμή που έκανες την παραγγελία και οχι απο την στιγμή που στο ταχυδρομησε ο πωλητής.

Δεύτερον.. επειδη απο Κίνα υπάρχουν μεγάλες καθυστερήσεις, αν δεν βιάζεσαι, δώσε χρόνο στον πωλητή  μέχρι και την 42 ημέρα και μετά κάνε dispute. Μετά το dispute περίμενε πάλι λίγες μέρες , πριν κάνεις claim, γιατί πολύ πιθανό είναι να παραλάβεις αρκετά αργά.

οκ αρα περιμένω. 

27 έφυγε, 24 παράγγειλα. 

γενικά θα προτιμούσα να μην κάνω dispute  γιατι προφανώς θα χάθηκε στο δρόμο επομένως δεν φταίει και ο πωλητής. 

Τελευταία αργούν τα ταχυδρομία μας  οπότε ασε να δουμε μεχρι τις 10/12 περιπου και βλέπω 

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Estimated delivery Mon, 10 Nov - Wed, 26 Nov
 αυτό γράφει  
ναι το ξέρω οτι ειναι η 45η. 
24/10 εφυγε απο Κίνα  
32 δλδ εχουμε σήμερα 
 

 

 

Αυτο που γραφει εκει το εβαυ κατα 99% ειναι αποτυχία.Δεν πεφτει μεσα δηλαδη σχεδον ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικα θα κανει μερικες μερες ακομα. Εγω που παρηγγειλα κατι απο κινα στις 14/10 μου ηρθε 28/11. 45 ημερες δηλαδη. :)

Για αθηνα.

 

Φυσικα και εμενα ελεγε estimated 3-24 Nov. Οπως καταλαβαινεις, ειναι ενδεικτικα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουτε σε αυτα να δινεις πολυ σημασια. Και εμενα ο κινεζος μου εστειλε tracking number, αλλα οταν παραδοθηκε το δεμα, ελεγε οτι ηταν ακομα in transit. Και ακομα ειναι μεχρι και σημερα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

shipped from China 13th october 2014 και ακομα δεν ηρθε

 

να κανω αιτηση για refund ???

 

ειναι 10€ αξιας κατι ηλεκτρονικο και το feedback του πωλητη ειναι

 
Feedback from the last 12 months
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα! Εχω παραγγειλει καποια πραγματακια στις 19/11.Την επομενη μερα μου ηρθε mail οτι εγινε shipped απο τον πωλητη.
Παρ'όλ'αυτα στην σελιδα μου στο ebay οταν παταω στο order details και μετα show shipping details μου λεει:
Last scanned date N/A
Package location N/A
Shipping status
Shipping carrier
Tracking number
Delivery message N/A
.

Ειναι νορμαλ αυτο?Εχει σταλει η με δουλευει ο πωλητης?Εχω κανει 4 παραγγελιες και ολες ετσι ειναι.wacko.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Μήπως γνωρίζετε από πού μπορώ να ψωνίσω καλές μάρκες παπούτσια για αγοράκι 2 ετών χωρίς υψηλά μεταφορικά κόστη από την εμπειρία σας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...