Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχει παρατηρήσει κανείς κάποια αλλαγή στον χρόνο παράδοσης των δεμάτων από Κίνα τους τελευταίους 2 μήνες; Γιατί ενώ συνήθως τα δέματά μου έφταναν σε 20-25 μέρες, τώρα κάνουν σταθερά πάνω από 30-35 μέρες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει παρατηρήσει κανείς κάποια αλλαγή στον χρόνο παράδοσης των δεμάτων από Κίνα τους τελευταίους 2 μήνες; Γιατί ενώ συνήθως τα δέματά μου έφταναν σε 20-25 μέρες, τώρα κάνουν σταθερά πάνω από 30-35 μέρες!

Ναι. Όλα καθυστερούν πάρα πολύ. Αφού παραλαμβάνεις σε 35 το πολύ, είσαι και τυχερός. Τα δικά μου δέματα αγγίζουν τους δύο μήνες. Βαρέθηκα να κάνω dispute.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

 

Ψάχνω παιδικά παπουτσάκια για αγοράκι 2.5 ετών νούμερα 25_26 ανατομικά μέσω ebay αλλά δεν βρίσκω κάτι αξιόλογο επώνυμο και οικονομικό σε σχέση με τα εδώ δεδομένα.

 

Έχετε να μου προτείνετε κάποιον αξιόλογο πωλητή ή έστω κάποιο σάιτ με παιδικά παπούτσια επώνυμα σε καλές τιμές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Όλα καθυστερούν πάρα πολύ. Αφού παραλαμβάνεις σε 35 το πολύ, είσαι και τυχερός. Τα δικά μου δέματα αγγίζουν τους δύο μήνες. Βαρέθηκα να κάνω dispute.

 

Και πάνω από 35 μέρες περιμένω. Τώρα για παραδείγμα περιμένω ακόμα ένα δέμα που έχει αποσταλεί από τις 14 Οκτωβρίου. Το θέμα είναι γιατί άλλαξε προς το χειρότερο -και μάλιστα σε τέτοιο βαθμό- ο χρόνος παράδοσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως επειδη ειναι περιοδος εορτων και γινεται χαμος.

Προσωπικα καθε χρονο τετοια εποχη εχω θεμα με τις παραδοσεις (ακομη και απο Αγγλια).

Απο τελη γεναρη και μετα ομαλοποιειται η κατασταση.

Προσωπικα παρηγγειλα απο geek αρχες οκτωβρη και το παρελαβα μετα απο ενα μηνα ακριβως ,αλλο απο κινα το παρελαβα σε 1.5 μηνα ενω απο Ταιβαν σε 15 περιπου ημερες.

Αρχες νοεμβρη που παρηγγειλα καποια πραγματα τα περιμενω με το νεο ετος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν παραλάβουμε κάποιο αντικείμενο, πόσες μέρες περιθώριο έχουμε για να ζητήσουμε τα χρήματά μας πίσω;

 

και για να γίνει αυτό πρέπει να κάνουμε κάποια διαδικασία στο paypal ή αρκεί μόνο μέσω του ebay να πάμε στο More actions και να επιλέξουμε i didn't receive it;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν παραλάβουμε κάποιο αντικείμενο, πόσες μέρες περιθώριο έχουμε για να ζητήσουμε τα χρήματά μας πίσω;

 

και για να γίνει αυτό πρέπει να κάνουμε κάποια διαδικασία στο paypal ή αρκεί μόνο μέσω του ebay να πάμε στο More actions και να επιλέξουμε i didn't receive it;

1. 45

2. ε ψαχ' ιο λιγο το εχουμε πει χιλιάδες φορες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. 45

2. ε ψαχ' ιο λιγο το εχουμε πει χιλιάδες φορες

 

Διάβασα κάποιες σελίδες πίσω αλλά δεν βρήκα απάντηση στο ερώτημά μου, το μόνο που βρήκα είναι για τις 45 μέρες. Επίσης να πω ότι δεν παρακολουθώ το θέμα ώστε να είμαι ενήμερος αλλά ούτε μου έχει ξανατύχει να πρέπει να κάνω διαδικασίες για επιστροφή χρημάτων με αποτέλεσμα να μην έχω ιδέα για το τι πρέπει να κάνω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα κάποιες σελίδες πίσω αλλά δεν βρήκα απάντηση στο ερώτημά μου, το μόνο που βρήκα είναι για τις 45 μέρες. Επίσης να πω ότι δεν παρακολουθώ το θέμα ώστε να είμαι ενήμερος αλλά ούτε μου έχει ξανατύχει να πρέπει να κάνω διαδικασίες για επιστροφή χρημάτων με αποτέλεσμα να μην έχω ιδέα για το τι πρέπει να κάνω!

http://www.insomnia.gr/topic/165639-paypal/?p=53596051

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει παρατηρήσει κανείς κάποια αλλαγή στον χρόνο παράδοσης των δεμάτων από Κίνα τους τελευταίους 2 μήνες; Γιατί ενώ συνήθως τα δέματά μου έφταναν σε 20-25 μέρες, τώρα κάνουν σταθερά πάνω από 30-35 μέρες!

Έχω πάρει 3 refund μέσα σε ένα μήνα επειδή δεν ήρθαν, αλλά παρατήρησα και σε όσα έχουν έρθει, πως ο πωλητής έχει στείλει το δέμα μετά από μία βδομάδα από την ημερομηνία πληρωμής,

μήπως το έχετε παρατηρήσει και εσείς αυτό? η ημ/νία φαίνεται πάνω στο φάκελο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πάρει 3 refund μέσα σε ένα μήνα επειδή δεν ήρθαν, αλλά παρατήρησα και σε όσα έχουν έρθει, πως ο πωλητής έχει στείλει το δέμα μετά από μία βδομάδα από την ημερομηνία πληρωμής,

μήπως το έχετε παρατηρήσει και εσείς αυτό? η ημ/νία φαίνεται πάνω στο φάκελο.

 

Τον τελευταίο 1,5 μήνα έχει πολλές καθυστερήσεις. Αύριο μου λήγει ο εκτιμώμενος χρόνος παράδοσης σε άλλο ένα αντικείμενο που δεν έχω παραλάβει, ενώ περιμένω 4-5 αντικείμενα ακόμα!

 

Στο link που μου παρέθεσε ο φίλος από πάνω, βλέπω ότι η διαδικασία για επιστροφή χρημάτων γίνεται μέσω της σελίδας του paypal. Στο ebay δεν χρειάζεται να πάω στο More actions και να επιλέξω i didn't receive it;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο link που μου παρέθεσε ο φίλος από πάνω, βλέπω ότι η διαδικασία για επιστροφή χρημάτων γίνεται μέσω της σελίδας του paypal. Στο ebay δεν χρειάζεται να πάω στο More actions και να επιλέξω i didn't receive it;

 

Αν κάνεις αναφορά μέσω πάυπαλ, δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι στο εβαυ.

Αν θες να προχωρήσεις μέσω εβαυ τότε πηγαινε από εκεί που είπες (i didn't receive it).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας! Αγορασα 2 λαμπες led απο εδω http://www.ebay.com/itm/E27-3W-5W-7W-9W-5730-warm-cool-white-voal-LED-bulb-light-lamp-energy-saving-/171077859091?pt=US_Light_Bulbs&var=&hash=item27d508f713, αλλα μετα ειδα οτι input voltage εχουν AC 85V- 265V . Εστειλα 2 ακυρωτικα μειλ μηπως και την ακυρωσουν αφου ακομη δεν εχει γινει shipped. Ξερετε αν τυχον δεν ακυρωθει η παραγγελια αν θα λειτουργουν με αυτες τις προδιαγραφες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας! Αγορασα 2 λαμπες led απο εδω http://www.ebay.com/itm/E27-3W-5W-7W-9W-5730-warm-cool-white-voal-LED-bulb-light-lamp-energy-saving-/171077859091?pt=US_Light_Bulbs&var=&hash=item27d508f713, αλλα μετα ειδα οτι input voltage εχουν AC 85V- 265V . Εστειλα 2 ακυρωτικα μειλ μηπως και την ακυρωσουν αφου ακομη δεν εχει γινει shipped. Ξερετε αν τυχον δεν ακυρωθει η παραγγελια αν θα λειτουργουν με αυτες τις προδιαγραφες;

 

Αν μιλάς για το δικτυο της δεη, σαφώς και θα λειτουργήσουν, τι παράξενο είδες στις προδιαγραφές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...