Προς το περιεχόμενο

Διμηνη Μετατροπη Σωματος


buzzad

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειδες τελικα γουστα ειναι αυτα παω πασο...Για τον συγκεκριμενο σωματοτυπο πιστευω οτι μπορουμε να τον καταφερουμε και με εκγυμναση μονο στο σπιτι με αυτα που εχεις...Δεν ειναι κατι δυσκολο δεν θα εχεις προβλημα...

 

Ok οποτε-αν μπορεσεις να μου εξηγησεις πως γιονται σωστα οι κοιλιακοι,η αν εχεις σε βιντεο ευχαριστω!

 

JimxxZe και το στυλ που μας δειχνεις θελει γυμναστικη απλα δεν ειναι τοσο ογκωδης οσο κατι αλλοι. Παντως καμψεις κοιλιακους πρεπει να τους βαλεις στο προγραμμα, α και γνωμη μου ειναι να μην κανετε μονο την κλασσικη ασκηση των κοιλιακων αλλα να κανετε 2-3 ασκησεις για το κατω μερος το πανω και μερικες για πλαγιους σε 2-3 σετ η καθε μια.

 

υ.γ η φωτογραφια απο Lost :lol:;

 

Ναι το ξερω,κανω σχεδον καθημερινα αλλα στους κοιλιακους νομιζω δεν κανω σωστα την κινηση :rolleyes:

p.s οχι δν ειναι απτο lost,ο ντι καπριο ειναι στο the beach :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 235
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Υπόψιν:

 

Η διάθεση των συμπληρωμάτων διατροφής πρέπει να γίνεται μόνο από τα φαρμακεία για λόγους δημοσίου συμφέροντος, όπως αναφέρει σε απόφασή του το Συμβούλιο της Επικρατείας.

 

Όπως αναφέρεται στο σκεπτικό της απόφασης, «η απαγόρευση διάθεση των συμπληρωμάτων διατροφής εκτός των φαρμακείων δεν αντίκειται στο άρθρο 5 του Συντάγματος, καθώς περιορίζει επιτρεπτώς την εμπορική ελευθερία των επιχειρήσεων».

 

Καταλήγει δε το ΣτΕ: «Πρόκειται για μέτρο γενικό και αντικειμενικό και αποσκοπεί στην προστασία της ανθρώπινης υγείας, δηλαδή στην εξυπηρέτηση του δημοσίου συμφέροντος από το ενδεχόμενο υπερβολικής ή ανεξέλεγκτης πρόσληψης ουσιών, όπως είναι οι βιταμίνες και τα ανόργανα στοιχεία, δυνητικά επιβλαβών για την υγεία, για την οποία το κράτος οφείλει να μεριμνά και προληπτικώς σύμφωνα με την αρχή της προφύλαξης, κατά τα οριζόμενα στο άρθρο 21 του Συντάγματος».

 

Zougla.gr

 

Κ αυτός είναι ο λόγος που δεν πήγαινα γυμναστήριο κάθε φορά, γιατί όλοι ζμπρώχνουν συμπληρώματα κ αναβόλες.:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Btw αν εχεις κληρονομησει την εγκυμονουσα κοιλια απο τους γονεις σου δυσκολα θα την στρωσεις με νορμαλ μεθδους.

Απο την αλλη αυτα που προτεινει το παιδι ειναι για πιο ακραιες περιπτωσεις πχ αν θες να γινεις φετες.

Και αν θες να γινεις φετες στην κοιλια ναι απαιτει θυσιες,στερησεις και πολυ επιλεγμενη διατροφη.

 

---------- Προσθήκη στις 21:41 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 21:37 ----------

 

Υπόψιν:

 

Η διάθεση των συμπληρωμάτων διατροφής πρέπει να γίνεται μόνο από τα φαρμακεία για λόγους δημοσίου συμφέροντος, όπως αναφέρει σε απόφασή του το Συμβούλιο της Επικρατείας.

 

Όπως αναφέρεται στο σκεπτικό της απόφασης, «η απαγόρευση διάθεση των συμπληρωμάτων διατροφής εκτός των φαρμακείων δεν αντίκειται στο άρθρο 5 του Συντάγματος, καθώς περιορίζει επιτρεπτώς την εμπορική ελευθερία των επιχειρήσεων».

 

Καταλήγει δε το ΣτΕ: «Πρόκειται για μέτρο γενικό και αντικειμενικό και αποσκοπεί στην προστασία της ανθρώπινης υγείας, δηλαδή στην εξυπηρέτηση του δημοσίου συμφέροντος από το ενδεχόμενο υπερβολικής ή ανεξέλεγκτης πρόσληψης ουσιών, όπως είναι οι βιταμίνες και τα ανόργανα στοιχεία, δυνητικά επιβλαβών για την υγεία, για την οποία το κράτος οφείλει να μεριμνά και προληπτικώς σύμφωνα με την αρχή της προφύλαξης, κατά τα οριζόμενα στο άρθρο 21 του Συντάγματος».

 

Zougla.gr

 

Κ αυτός είναι ο λόγος που δεν πήγαινα γυμναστήριο κάθε φορά, γιατί όλοι ζμπρώχνουν συμπληρώματα κ αναβόλες.:)

 

Ας κοιταξει πρωτα αυτο το μπο**δελο κρατος να μην κοτσαρει ετσι τις ταμπελιτσες του ΕΟΦ πανω χωρις να εχει κανει τον παραμικρο χημικο ελενχο στο καθε συμπληρωμα που θελει(γκουχ γκουχ σε οποια πληρωνουν οι εισαγωγεις για να παρουν το σηματακι του ΕΟΦ) και μετα ας κουβεντιασουμε απο που θα τα αγοραζει οποιος επιλεξει αυτον τον δρομο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόκειται για μέτρο γενικό και αντικειμενικό και αποσκοπεί στην προστασία της ανθρώπινης υγείας, δηλαδή στην εξυπηρέτηση του δημοσίου συμφέροντος από το ενδεχόμενο υπερβολικής ή ανεξέλεγκτης πρόσληψης ουσιών, όπως είναι οι βιταμίνες και τα ανόργανα στοιχεία, δυνητικά επιβλαβών για την υγεία, για την οποία το κράτος οφείλει να μεριμνά και προληπτικώς σύμφωνα με την αρχή της προφύλαξης, κατά τα οριζόμενα στο άρθρο 21 του Συντάγματος».

 

 

Κ αυτός είναι ο λόγος που δεν πήγαινα γυμναστήριο κάθε φορά, γιατί όλοι ζμπρώχνουν συμπληρώματα κ αναβόλες.:)

 

καλά γιατί άμα πάω στο φαρμακείο και πάρω μια σακούλα τονοτιλ να τα πιω στο σπίτι μου, θα με σταματήσει ο φαρμακοποιός.. αν θελαν να προστατέψουν την υγεία ας τα κάναν όλα να συνταγογραφούνται.

 

και στο δεύτερο, σε όλα τα γυμναστήρια παίζουν αυτά, αλλά δε νομίζω να στα ρίξουν και στο νερό αν πεις όχι. :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στο δεύτερο, σε όλα τα γυμναστήρια παίζουν αυτά, αλλά δε νομίζω να στα ρίξουν και στο νερό αν πεις όχι. :/

 

Ειναι θεμα του καθενος αυτο παντως με μια προχειρη ματια να ριξεις σε ενα γυμναστηριο θα αντιληφθεις οτι οσοι γυμναζονται(αντρες) πανω απο ενα χρονο τουλαχιστον πανω απο το 60% θα παιρνει εστω μια πρωτεινη και απο αυτους ουτε το 30% δεν θα το εχει ψαξει ιδιαιτερα το θεμα με τα συμπληρωματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά γιατί άμα πάω στο φαρμακείο και πάρω μια σακούλα τονοτιλ να τα πιω στο σπίτι μου, θα με σταματήσει ο φαρμακοποιός.. αν θελαν να προστατέψουν την υγεία ας τα κάναν όλα να συνταγογραφούνται.

 

και στο δεύτερο, σε όλα τα γυμναστήρια παίζουν αυτά, αλλά δε νομίζω να στα ρίξουν και στο νερό αν πεις όχι. :/

 

Όχι αλλά μέχρι να το πάρει χαμπάρι θα σου έχει το αντίθετο από ότι κάνουν τα αναβολικά στα @@ σου.

 

Γνωρίζω κ γυμναστήριο/σιδεράδικο στα Χανιά που ζπρώχνει κ αναβολικά για άλογα...(τόσο κουτορνίθια είναι κ αυτοί και οι πελάτες τους...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok οποτε-αν μπορεσεις να μου εξηγησεις πως γιονται σωστα οι κοιλιακοι,η αν εχεις σε βιντεο ευχαριστω!.

 

Εγω για κοιλιακους εκανα [ame=http://www.youtube.com/watch?v=dMRG6hnMfUw]αυτο [/ame] 2 φορες ολο το προγραμμα και στο τελος εκανα αυτο το προγραμμα 1 φορα οσες επαναληψεις λεει για εκεινη την μερα. Για ενα μιση μηνα που το εκανα βλεπω να εχουν αρχισει να φαινονται καπως οι κοιλιακοι μου (βεβαια δεν ειχα και μπυροκοιλια) οποτε σε 2-3 μηνες ακομα λογικα θα ειναι μια χαρα καλυτεροι και απο την εικονα που ειχες βαλει.

 

Στο βιντεακι που σου εδειξα στο 1ο μερος γυμναζεις τους κατω κοιλιακους (αυτο το v που βλεπεις χαμηλα) και πιο μετα τους πανω. Το 2ο προγραμμα το εκανα επειδη ηθελα να γυμνασω λιγο παραπανω τους πανω αλλα και επειδη μου φανηκε ενδιαφερον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι μπορει να κανει ο καθενας για να βελτιωθει εστω και λιγο εγω ειμαι μαζι του...Το θρεντ εγινε για αυτους που γουσταρουν και θελουν να κανουν ενα ταξιδι 2 μηνων παρεα και οτι καταφερουμε...Οπως και να εχει στο τελος θα ειμαστε καλυτεροι, στανταρ...!!

 

Tilemaxx Στην σελιδα οχτω του θρεντ εχω καποιες συμβουλες γενικες οπως και συμβουλες για πιο υγιεινα σνακ...Τσεκαρε τα μια αν δεν τα εχεις τσεκαρει...Αν θες να βγαλουμε διατροφολογιο πρεπει να μιλησουμε περισσοτερο καταλαβαινεις (msn,skype,yahoo) η και τηλ αν θες...

 

JimxxZe Εχεις ολα τα δικια του κοσμου ξεχασα το video με τους κοιλιακους ενω εκανα ενα για Ωμους - Δικεφαλα - Τρικεφαλα αυτο μου διεφυγε...

 

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=CWOJOyfo4Dk]http://www.youtube.com/watch?v=CWOJOyfo4Dk[/ame]

 

 

Εγω εκανα το αεροβιο πριν τα βαρη σημερα το οποιο αποδηχτηκε βλακεια γιατι μου εκοψε δυναμεις...Καλυτερα να το βαζετε στο τελος της προπονησεις σας...

 

2 μπανανες καπακι μετα την προπονησει και για φαγητο τωρα το βραδυ τονο σε νερο με λιγο ρυζι καφε...Καλη δυναμη και συνεχεια σε ολους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Απο λιποδιαλύτες τι ξέρουμε;

 

Είμαι 1,87 κι έχω φτάσει 90 κιλά, λόγω μπυροκοιλιάς κυρίως. Θα φτιάξω ένα διατροφικό πρόγραμμα και σε συνδυασμό με 40-45 λεπτά διαδρόμου καθημερινά (σχετικά γρήγορο περπάτημα σε μικρή ανηφόρα) θέλω να πέσω τουλάχιστον στα 79-80 κιλά για να χτίσω μετά μύες. Επειδή όμως θέλω να γίνει το συντομότερο δυνατόν, θα χρειαστώ κάποια λιποδιαλυτική ουσία.

 

Καμιά πρόταση; Επίσης, τι παρενέργειες μπορεί να έχουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάρεις σχετικά ελαφρύ λιποδιαλύτη δεν θα έχεις πρόβλημα. Οι δυνατοί λιποδιαλύτες όπου με την σωστή διατροφή και άσκηση θα δεις γρήγορα αποτελέσματα , περιέχουν κυρίως καφείνη και ασπιρίνη , αλλά θα ιδρώνεις αρκετά και θα είσαι σε υπερένταση. Επίσης στην αρχή θα έχεις αυπνίες τα βράδια αν κάνεις χρήση απόγευμα-βράδυ. Ρώτα κάποιον φαρμακοποιό ή γυμναστή να σου δώσει λιποδιαλύτη που δεν περιέχει τα παραπάνω ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο λιποδιαλύτες τι ξέρουμε;

 

Είμαι 1,87 κι έχω φτάσει 90 κιλά, λόγω μπυροκοιλιάς κυρίως. Θα φτιάξω ένα διατροφικό πρόγραμμα και σε συνδυασμό με 40-45 λεπτά διαδρόμου καθημερινά (σχετικά γρήγορο περπάτημα σε μικρή ανηφόρα) θέλω να πέσω τουλάχιστον στα 79-80 κιλά για να χτίσω μετά μύες. Επειδή όμως θέλω να γίνει το συντομότερο δυνατόν, θα χρειαστώ κάποια λιποδιαλυτική ουσία.

 

Καμιά πρόταση; Επίσης, τι παρενέργειες μπορεί να έχουν;

 

Οσο πιο καλη διατροφη κανεις τοσο πιο γρηγορα θα δεις αποτελεσματα...ΝΟΜΟΣ

 

Απο τα ασφαλη ειναι...:

 

Λεκιθίνη

Συμπλεγμα Βιταμινης Β

Πρασινο Τσαι (καψουλα η ροφημα)

Συζευγμένο Λινολεϊκό Οξύ ( το γνωστο cla)

Καρνιτινη (αμινοξεο)

Μεθιονινη (αμινοξεο)

 

Μακρια απο ολα τα αλλα...!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάρεις σχετικά ελαφρύ λιποδιαλύτη δεν θα έχεις πρόβλημα. Οι δυνατοί λιποδιαλύτες όπου με την σωστή διατροφή και άσκηση θα δεις γρήγορα αποτελέσματα , περιέχουν κυρίως καφείνη και ασπιρίνη , αλλά θα ιδρώνεις αρκετά και θα είσαι σε υπερένταση. Επίσης στην αρχή θα έχεις αυπνίες τα βράδια αν κάνεις χρήση απόγευμα-βράδυ. Ρώτα κάποιον φαρμακοποιό ή γυμναστή να σου δώσει λιποδιαλύτη που δεν περιέχει τα παραπάνω ;)

 

Γνωρίζουμε κανέναν της προκοπής; Τους θέλω σαν συμπλήρωμα στη γυμναστική του κολυμβητήριου και το γυμναστήριο μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...