Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Χμμμ, ο subtank mini/nano με κεφαλές 1.2 θα παίζει στο απλό istick ή να μην το τολμήσω καν; :P

θα παιζει

 

check παιδια θελω βοηθεια :P

http://www.insomnia.gr/topic/432810-ηλεκτρονικό-τσιγάρο/?p=53837759

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για sub θα πρότεινα το 50ri το istick (με το 30ρι θα είσαι οριακά) αν και δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά, από αυτά που ακούω. Τώρα για σύγκριση ατλαντίδας/subtank/eleaf melo (από εργοστασιακούς), δεν το έχω ψάξει καθόλου για τυχόν υπέρ/κατά/προβλήματα. Ξεκίνα τα βίντεο, ο pbusardo γενικώς τα αναλύει μέχρι αηδίας οπότε μια άποψη θα πάρεις και από αυτόν μέχρι να απαντήσει κάποιος γνώστης :D

 

Προσωπικά αν πήγαινα τώρα σε subohm θα πήγαινα στον subtank μόνο και μόνο επειδή σου δίνει τη δυνατότητα να τον χρησιμοποιήσεις και ως RBA. 

 

Υπ'οψιν ότι το άτμισμα με subohm σε ψηλά watt δεν είναι για όλη τη μέρα, έτσι; Σου επιβαρύνει πολύ το λαιμό, μη νομίζεις δηλαδή ότι θα είσαι ατμομηχανή 24/7, απλά όποτε θέλεις θα μπορείς να το ανεβάζεις στο θεό και να ντουμανιάζεις τον τόπο :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γνωστος μου, ειχε ileaf 50αρι, και του εκαψε πλακετα ετσι απλα, 1μηνα μηχανιμα..

δεν θα παω σε  eleaf.

 

ο ιδιος με iPV v2 50w και τον atlantis κανει ντουμαναρες..

μου αρεσε το ipv αλλα για 100 ευρο ειναι πολλα (το βλεπω στο e-smokers.gr)

 

(επισης παρενθεση, ειχα δει ενα review στο yt που παρουσιαζε ενας τυπος το mvp v3 , αλλα ειχε εναν ατμοποιητη ολο γυαλινο!που μπορω να βρω τετοια φαση ατμοποιητη?βρικα αυτη την εικονα..εχει κανεις καμια ιδεα? http://www.reddit.com/r/electronic_cigarette/comments/2n19rd/beautiful_blown_glass_rda_that_holds_liquid_in_a/ )

 

βασικα δειτε εδω τι ατμοποιητη φοραει..

http://youtu.be/SbkYLN2CEaM?t=12m37s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι, ποιος κοροϊδεύει ποιόν. Ανυπόστατες κατηγορίες για ένα εξαιρετικά δημοφιλές προϊόν το οποίο είναι γενικά απροβλημάτιστο (και τα google searches δεν αποδεικνύουν τίποτα, στις εργοστασιακές κεφαλές όλων των εταιριών πάντα συμβαίνουν να υπάρχουν κακές παρτίδες) δεν στέκουν.

 

Ρε συ, όρεξη έχω να κάθομαι στις 5 το πρωί να αμολάω "ανυπόστατες κατηγορίες" για έναν ατμιστή;

Στα παπάρια μου. Τον πήρα, δεν έπαιξε, γράφω για να προστατέψω πιθανούς αγοραστές.

Όποιος θέλει ας τον πάρει. End of story.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια.

καπνιστης ειμαι.εκανα μια προσπαθεια πριν 2 χρονια, και ασχοληθηκα με το ηλεκτρονικο τσιγαρο.

 

ξεκινησα με ego - c

πηρα μετα vv μπαταρια με t2 ατμοποιητη

και τελος πηρα mvp2 με εναν kanger aerotank.

 

το εκοψα και μετα απο καιρο ειπα να το ξαναξεκινησω..

 

εχω μεινει πολυ πισω τωρα τελευταια αφου δεν εχω ασχοληθει καθολου.

 

το μονο που εχω (γιατι ολα τα αλλα τα χαρισα σε δικους μου..) ειναι ο aerotank και μπολικα υγρα (βασεις , αρωματα)

 

οποτε σκεφτομαι να παω για sub-ohming καταστασεις.

 

για αρχη λεω να παρω μια μπαταρια (καλη , 50watt? , οχι buildin battery και 2 18650 κατα προτιμηση)

και μετα θα δω και για εναν ατμποποιητη..δεν ξερω ακομα..θα δειξει τι θα παρω..

παντως για τωρα θα χρησιμοποιησω τον aerotank. δουλευει ομορφα στα 21watt.(τον ειχα ανοιξει τις τρυπες κιολας για να περνει παραπανω αερα και ειχα κανει παλια και μονος μου αντιστασεις των 1ohm)

 

τωρα ξερει κανενας να μου προτεινει καμια καλη μπαταριουλα? (mod)

Τσέκαρε και το Smok Xpro M65 μπας και σ' αρέσει.

http://www.smoktech.com/product_10128.html

 

http://www.fasttech.com/products/0/10005386/2111801-authentic-smok-xpro-m65-65w-variable-wattage-apv

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερεις τι πλακετα φοραει το xpro m65?

 

τωρα επεσε το ματι μου πανω στο ipv mini 30w (SX-130)

http://www.fasttech.com/products/0/10011256/2135200-authentic-pioneer4you-ipv-mini-5-30w-variable

 

φαινεται καλυτερο και ειναι και ipv :)

smok πηρα στην μανα μου , με vv , καλη ειναι μισο χρονο τωρα, αλλα την εχω για πιο second brand name.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις τελευταίες μέρες παίζω με τον gs air στον βάμο, και μπορώ να πω πως γαμεί.

Καμία σχέση με το φιάσκο του ναυτίλου.

 

Σκεφτομαι να τον παρω, αξιζει δηλαδη; Δε θελω τπτ σουπερ φυσικα, τη δουλεια του να κανει χωρις προβληματα.

 

Ειδα εχει να ρυθμισεις τη ροη αερα, πως δουλευει αυτο; Το στριβεις στη βαση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, έχει μέσα ένα κατσαβιδάκι, όσο βιδώνεις την βίδα που έχει πάνω, τόσο κλείνει τον αέρα, όσο την ξεβιδώνεις, το αντίθετο.

Αν κλείσεις τον αέρα βγάζει λιγότερο ντουμάνι, αλλά έχει πιο δυνατό χτύπημα στο λαιμό. Εγώ έτσι το προτιμώ, από ντουμάνι άλλωστε δεν υστερεί καθόλου ο συγκεκριμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα πηρα το ipv , με 30watt , και subtank. 10 κεφαλες με .5 , 10 με 1 και 10 με 1.2 ohm.

με λιγοτερα απο 100δολαρια.

απο fasttech.

 

τωρα ψαχνω και για κανα καλο dripper.

 

επισης και μπαταριες..

 

για πειτε τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα πηρα το ipv , με 30watt , και subtank. 10 κεφαλες με .5 , 10 με 1 και 10 με 1.2 ohm.

με λιγοτερα απο 100δολαρια.

απο fasttech.

 

τωρα ψαχνω και για κανα καλο dripper.

 

επισης και μπαταριες..

 

για πειτε τιποτα

 

Πήρες και μη αυθεντικές κεφαλές δηλαδή, αυθεντικές μόνο σε 0.5 και 1.2 ohm βγαίνουν.

Πες μας αν έχουν διαφορά από τις αυθεντικές όταν θα σου έρθουν.

 

Drippers έχεις πάρα πολλές επιλογές, όλα καλά είναι. Κυρίως αποφασίζει κάποιος με βάση το αν θέλει flavor, clouds ή μίγμα των 2.

Εγώ έχω τον Derringer και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Άλλες καλές και δημοφιλείς επιλογές είναι:

Magma, TugBoat, DarkHorse, Plume Veil, Mutation X, Doge, Veritas, CLT, Hobo κτλ.

 

Φαντάζομαι μιλάμε για κλώνους από FT και όχι για αυθεντικά που πάνε $200+.

Όλα τα παραπάνω είναι καλές επιλογές, αλλά όλα έχουν αρκετές διαφορετικές versions.

Δες ποια απ' όλες έχει καλές κριτικές και προτίμησε αυτήν. Προσωπικά θα απέφευγα κάτι

που έχει brass σε επαφή με e-liquid, προτιμώ ολόκληρο stainless steel να είναι (γι' αυτό και κατέληξα

στο Derringer, πέρα από τις καλές κριτικές και την εμφάνιση του που μου άρεσε). Δεν είμαστε ΣΙΓΟΥΡΟΙ

για το αν έχει επιπρώσεις στην υγεία ή όχι, αλλά κινέζικα μέταλλα και ποιότητα κατασκευής...better safe than sorry.

 

Δες και αυτά:

 

Για μπαταρία/mod αν θες, πάρε ένα Sigelei 100+ ή 150watt και καθάρισες, τοπ επιλογή αυτή την στιγμή.

Αν εννοείς μπαταρίες για τον iPV, οι Samsung 25R και οι Sony VTC4 είναι κορυφαίες επιλογές. Μακριά από ότι έχει "fire" στο όνομα του, στις μπαταρίες μην τσιγκουνευτείς τα λεφτά και πάρεις φτηνιάρικες κινεζιές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε για αρχη πηρα το ipv mini v1 30watt. ηδη το μετανιωσα , αλλα το budget δεν μου επιτρεπει πολλα πολλα τωρα..

βγηκε κιολας το ipv mini v2 70watt και χτυπαω το κεφαλι μου που δεν το δα νωριτερα..

 

για αναβαθμιση στην πορεια θα παω σε κατι 100w.

 

για μπαταρια εβλεπα κ εγω για sony vtc4-5 .

 

εχουμε κανα καλο ελληνικο καταστημα για τις sony?


επισης διαβασα καπου για rebuildable dripper tank atomizer RDTA.

δηλαδη , tank + dripper σε ενα..

 

λενε τιποτα?ξερει κανεις περισσοτερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...