Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια χαρά είναι, τούμπανο ατμοποιητής.

Ή δώσε 10-12 ευρώ παραπάνω και χτύπα τον Subtank Mini που τα σπάει

και έρχεται με 1002 καλούδια στο κουτί.

Μαλλον αυτο θα κανω! Τωρα εχω aspire k1...πιστευω θα δω διαφορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Απλά βεβαιώσου ότι τον σηκώνει η μπαταρία σου, δεν ξέρω ποια έχεις.

0.5 και 1.2 ohm αντιστάσεις παίρνει, αν έχεις καμιά μικρή μπαταρία παίζει να μην

μπορεί να τον δουλέψει τον Subtank.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά βεβαιώσου ότι τον σηκώνει η μπαταρία σου, δεν ξέρω ποια έχεις.

0.5 και 1.2 ohm αντιστάσεις παίρνει, αν έχεις καμιά μικρή μπαταρία παίζει να μην

μπορεί να τον δουλέψει τον Subtank.

Eχω μια delirioum 1600ma και μια e-smokers 1100ma

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Subtank, ειδικά η μίνι εκδοχή, αποτελεί ό,τι καλύτερο αυτήν την στιγμή για κάποιον που ξεκινάει.

Με το μοντάκι έχω θέμα. Καταρχάς δεν έχει οθόνη και έχει στάνταρ προεπιλογές για watt (8, 13, 20, 25, 30, 35, 40).

Δεν μπορείς να ατμίζεις ενώ το φορτίζεις, ενώ θα χρειαστεί να αγοράσεις μπαταρία+φορτιστή καθώς δεν έχει ούτε usb pass.

 

Όλα αυτά για 76 ευρώ+μεταφορικά. Πολύ κακή επιλογή. Χίλιες φορές να πάρεις το Subtank Mini από Ελλάδα και ένα Istick 30άρι πάλι από Ελλάδα, λιγότερα λεφτά θα σου βγει και είναι καλύτερος συνδυασμός.

 

 

Το Subtank, ειδικά η μίνι εκδοχή, αποτελεί ό,τι καλύτερο αυτήν την στιγμή για κάποιον που ξεκινάει.

Με το μοντάκι έχω θέμα. Καταρχάς δεν έχει οθόνη και έχει στάνταρ προεπιλογές για watt (8, 13, 20, 25, 30, 35, 40).

Δεν μπορείς να ατμίζεις ενώ το φορτίζεις, ενώ θα χρειαστεί να αγοράσεις μπαταρία+φορτιστή καθώς δεν έχει ούτε usb pass.

 

Όλα αυτά για 76 ευρώ+μεταφορικά. Πολύ κακή επιλογή. Χίλιες φορές να πάρεις το Subtank Mini από Ελλάδα και ένα Istick 30άρι πάλι από Ελλάδα, λιγότερα λεφτά θα σου βγει και είναι καλύτερος συνδυασμός.

Επειδή παρατηρώ μεγάλες αποκλίσεις στις τιμές, στα 83 ευρώ  που βρίσκω το σετάκι καλά είναι ; Επίσης η διαφορά του απλού

istick με το kit αν κατάλαβα καλά είναι μόνο το καλώδιο φόρτισης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Istick 30 + Subtank λες; Ναι, Ελλάδα τόσο πρέπει να 'ναι το φτηνότερο, 41 η μπαταρία

και 42 ο ατμοποιητής (dotshop.gr).

 

Tο full kit απλά περιλαμβάνει τον φορτιστή και ένα adaptorάκι για να παίρνει 

eGo ατμοποιητές. Αν έχεις ήδη micro usb φορτιστή δεν το χρειάζεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:-D

 

Πιστό σκυλί είναι ο Ναυτιλάκος, μην τον κατηγορείς!  :lol:

 

 

Νομίζω πως ο ναυτίλος, τουλάχιστον ο μεγάλος που έχω εγώ, έχει σχεδιαστικές ατέλειες, πράγμα που τον κάνει μάλλον κορώνα-γράμματα αν θα σου δουλέψει σωστά.

Αν χαζέψεις σε ξένα φόρουμ, γίνεται χαμός με σχόλια για flooding και διαρροές.

Απαράδεκτο για ατμιστή που κοστίζει τόσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όλους τους ατμοποιητές ακούς παράπονα για flooding και διαρροές. Δεν φταίνε οι ατμοποιητές αλλά η απειρία του χρήστη. Προσωπικά ο μίνι Ναυτίλος με έβγαλε τις τρεις πρώτες βδομάδες ατμίσματος μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά θα υπάρχουν περισσότερα προβλήματα με ένα ατμοποιητή που έχει πουλήσει 1000 φορές περισσότερο από ένα άλλο και που είναι στην αγορά πολύ παραπάνω καιρό. Μόνο αν βγάλεις στατιστικά για το ποσοστό παραπόνων μπορείς να έχεις αντικειμενικά δεδομένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ένα τυπικό search είναι που δείχνει μία κατεύθυνση, δεν κάνουμε έρευνα για να βγάλουμε απόλυτα αποτελέσματα.

Όταν το search πάντως απαντάει με 100 thread, ε, δεν είναι ο γιαλός στραβός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βάλεις "$ατμοποιητής flooding" στο google θα σου βγάλει αποτελέσματα, ειδικά για όσους είναι διαδεδομένοι. Επιμένω ότι αυτό που λες δεν αποδεικνύει τίποτα. Στο thread του e-kapnisma για παράδειγμα δεν έχουν γίνει πολλές αναφορές για τέτοια θέματα, ούτε το ECR.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι, ποιος κοροϊδεύει ποιόν. Ανυπόστατες κατηγορίες για ένα εξαιρετικά δημοφιλές προϊόν το οποίο είναι γενικά απροβλημάτιστο (και τα google searches δεν αποδεικνύουν τίποτα, στις εργοστασιακές κεφαλές όλων των εταιριών πάντα συμβαίνουν να υπάρχουν κακές παρτίδες) δεν στέκουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια.

καπνιστης ειμαι.εκανα μια προσπαθεια πριν 2 χρονια, και ασχοληθηκα με το ηλεκτρονικο τσιγαρο.

 

ξεκινησα με ego - c

πηρα μετα vv μπαταρια με t2 ατμοποιητη

και τελος πηρα mvp2 με εναν kanger aerotank.

 

το εκοψα και μετα απο καιρο ειπα να το ξαναξεκινησω..

 

εχω μεινει πολυ πισω τωρα τελευταια αφου δεν εχω ασχοληθει καθολου.

 

το μονο που εχω (γιατι ολα τα αλλα τα χαρισα σε δικους μου..) ειναι ο aerotank και μπολικα υγρα (βασεις , αρωματα)

 

οποτε σκεφτομαι να παω για sub-ohming καταστασεις.

 

για αρχη λεω να παρω μια μπαταρια (καλη , 50watt? , οχι buildin battery και 2 18650 κατα προτιμηση)

και μετα θα δω και για εναν ατμποποιητη..δεν ξερω ακομα..θα δειξει τι θα παρω..

παντως για τωρα θα χρησιμοποιησω τον aerotank. δουλευει ομορφα στα 21watt.(τον ειχα ανοιξει τις τρυπες κιολας για να περνει παραπανω αερα και ειχα κανει παλια και μονος μου αντιστασεις των 1ohm)

 

τωρα ξερει κανενας να μου προτεινει καμια καλη μπαταριουλα? (mod)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...