Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

πολυ αργει το fasttech ρε παιδια...δηλαδη που να μην ηταν και fast :P

shipment μου δινει 20/3 εδω και τοσες μερες..

 

μεσο malasia post  ερχεται..δηλαδη κανα 15μερο ανετα..+3 βδομαδες (δηλαδη 21 μερες..)

 

καλες 15απριλη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παραγγείλει από fasttech και τα παρέλαβα σε 12 μέρες αλλά ήταν όλα σε stock. Τώρα περιμένω ένα cloupor και kayfun v4 και έκανε 10 μέρες να το στείλει δεν ήταν σε στοκ, γενικά η Κίνα είναι φτηνά αλλά θέλει υπομονή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια.

καπνιστης ειμαι.εκανα μια προσπαθεια πριν 2 χρονια, και ασχοληθηκα με το ηλεκτρονικο τσιγαρο.

 

ξεκινησα με ego - c

πηρα μετα vv μπαταρια με t2 ατμοποιητη

και τελος πηρα mvp2 με εναν kanger aerotank.

 

το εκοψα και μετα απο καιρο ειπα να το ξαναξεκινησω..

 

εχω μεινει πολυ πισω τωρα τελευταια αφου δεν εχω ασχοληθει καθολου.

 

το μονο που εχω (γιατι ολα τα αλλα τα χαρισα σε δικους μου..) ειναι ο aerotank και μπολικα υγρα (βασεις , αρωματα)

 

οποτε σκεφτομαι να παω για sub-ohming καταστασεις.

 

για αρχη λεω να παρω μια μπαταρια (καλη , 50watt? , οχι buildin battery και 2 18650 κατα προτιμηση)

και μετα θα δω και για εναν ατμποποιητη..δεν ξερω ακομα..θα δειξει τι θα παρω..

παντως για τωρα θα χρησιμοποιησω τον aerotank. δουλευει ομορφα στα 21watt.(τον ειχα ανοιξει τις τρυπες κιολας για να περνει παραπανω αερα και ειχα κανει παλια και μονος μου αντιστασεις των 1ohm)

 

τωρα ξερει κανενας να μου προτεινει καμια καλη μπαταριουλα? (mod)

Εγώ την έχω καταβρεί με ένα φθηνό σετάκι εδώ και κανα 6μηνο.

 

Vision Spinner II μπαταρία (1650mAh) + Gemini Mini Vivi Nova ατμοποιητή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει αγοράσει κανείς υγρά flavourart απο το Link.png Site: εργοστάσιο  ;

Βλέπω έχει επιλογή για μεταφορικά με κουριερ ( αρκετά υψηλά που ανεβάζουν το συνολικό κόστος ) και με απλό ταχυδρομείο χωρίς tracking number, που όμως λέει πως αν χαθεί το δέμα δεν φέρουν καμιά ευθύνη. 

 

Σκέφτομαι να δώσω παραγγελία , αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να εμπιστευτώ το απλό και φθηνό ταχυδρομείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι απο χτες λοιπον περηφανος κατοχος istick 30w, δε λεω οραιο γκατζετακι αλλα και με την ego 1300 VV που ειχα μια χαρα βολεβομουν... επισης δεν παρατηρω ιδιεταιρες διαφορες στη γευση, εχω ενα K1 με bvc coil 1.8

 

παντως ειναι ομορφο και με το σεταπ που εχω κανει (εχω βαλει πλαστικο δριπ τιπ κομμενο στη μεση) ειναι και μικροτερο σε μηκος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kκαι μια ερωτηση... απο 16 17 βαττ και πανω με 1.8 bvc αρχιζει να εχει περιεργη γευση/καμενο.. λυσεις?

 

Δεν είναι περίεργο αυτό, αναμενόμενο είναι.

Δεν αντέχουν όλες οι αντιστάσεις όσα watt μπορείς να τους δώσεις.

 

Βρες σε πόσα watt έχεις την καλύτερη γεύση και άτμιζε σε αυτά, αν θες να χρησιμοποιήσεις στο maximum την μπαταρία σου, προφανώς και θα χρειαστεί να πάρεις άλλον ατμοποιητή που να παίρνει χαμηλότερες αντιστάσεις και όχι τον Κ1.

 

Τα ανταλλακτικά coils της Aspire μου φαίνεται γράφουν πάνω σε πόσα watt αποδίδουν καλύτερα και μέχρι που αντέχουν, παρατήρησε το και μην τα ξεπερνάς, αλλιώς στην καλύτερη θα πάρεις γεύση καμμένου και στην χειρότερη, αν συνεχίσεις, θα καταστρέψεις το coil σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι απο χτες λοιπον περηφανος κατοχος istick 30w, δε λεω οραιο γκατζετακι αλλα και με την ego 1300 VV που ειχα μια χαρα βολεβομουν... επισης δεν παρατηρω ιδιεταιρες διαφορες στη γευση, εχω ενα K1 με bvc coil 1.8

 

παντως ειναι ομορφο και με το σεταπ που εχω κανει (εχω βαλει πλαστικο δριπ τιπ κομμενο στη μεση) ειναι και μικροτερο σε μηκος

Αν θες να δεις διαφορά πρέπει να πάρεις καλύτερο ατμοποιητη, εγώ περιμένω έναν επισκευασιμο kayfun v4 εκεί θα δεις γεύση καλύτερη και πολύ καλό ντουμανι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω! μπορεις να μου δωσεις ενα λογο για να παρω χαμηλοτερη αντισταση? τι διαφορες θα εχει?

 

Πολύ χονδρικά, αυτό που είπε ο chios: Mικρότερη αντίσταση σημαίνει μπορείς να δώσεις περισσότερα watts που σημαίνει

πλουσιότερη γεύση και μεγαλύτερα σύννεφα ατμού.

 

Γνώμη μου είναι πως η μπαταρία σου χαραμίζεται με αυτόν τον ατμοποιητή επάνω, αλλά ο καθένας έχει και τα γούστα του.

Το παλικάρι πιο πάνω είναι υπερευχαριστημένος με την Spinner και τον Mini Vivi Nova.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θανξ!

μπορει να παρω κανεναν επισκευασιμο αλλα με χαλαει αρκετα το μεγεθος τους που συνηθως ειναι αρκετα μεγαλο.. απο ενα γρηγορο ψαξιμο δεν υπαρχουν ετοιμα κοιλσ με subohm. οποια προταση ευπροσδεκτη!

 

επισης, πιο χαμηλα ομ- πιο υψηλα βατ σημαινει και πιο θερμος καπνος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θανξ!

μπορει να παρω κανεναν επισκευασιμο αλλα με χαλαει αρκετα το μεγεθος τους που συνηθως ειναι αρκετα μεγαλο.. απο ενα γρηγορο ψαξιμο δεν υπαρχουν ετοιμα κοιλσ με subohm. οποια προταση ευπροσδεκτη!

 

επισης, πιο χαμηλα ομ- πιο υψηλα βατ σημαινει και πιο θερμος καπνος?

 

Φυσικά και υπάρχουν, τα 3 δημοφιλέστερα subohm tanks αυτήν την στιγμή είναι τα Kanger Subtank, Aspire Atlantis και Joyetech Delta II. Και τα 3 είναι πολύ καλές συσκευές.

 

Και ναι, υψηλά watts=θερμότερος ατμός. Μπορείς να ανοίξεις τέρμα την ρυθμιζόμενη εισαγωγή αέρα, αλλά γενικά ο ατμός θα είναι από αρκετά έως πολύ θερμότερος απ'ό,τι σε έναν K1 ή έναν Nautilus π.χ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...