Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πηγα προσφατα και πηρα ηλεκτορνικο τσιγαρο,2 συγκεκριμενα μιας και 2 εχει η συσκευασια.

πηρα υγρο redbull και το αλλο δε το θυμαμαι,καπνικα με λιγα λογια,πραγματικα αηδιασα,κοντεψα να τα βγαλω ολα.

το θεμα ειναι οτι θελω να το ξεκινησω το ηλεκτρικο τσιγαρο καθως καπνιζω 2-2,5 πακετα marlboro gold την μερα,αλλα οσες γευσεις κι αν δοκιμασα στο καταστημα με αηδιασαν.

υποψιν οτι δεν θελω καθολου φρουτα οποτε κατι τετοιο το αποκλειω.

καποια προταση?

να μην υπαρχει ενα υγρο που να ειναι ιδια η γευση του gold?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ιδιο με του gold δεν θα βρεις.

ουτε θα βρεις κατι τοσο κοντα σε αληθινο τσιγαρο.

μιας και δεν εχει πισσα και αλλα χημικα που εχει το τσιγαρο..το χαρτακι κλπ..

 

πανε σε ενα μαγαζι της γειτονιας σου και δες για καπνικα..καπου στα 12-16-18mg νικοτινη ξεκινα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οσα εχω δοκιμασει ετοιμα μαλλον τα ελ γκρεκο premium ειναι τα καλυτερα που παιζουν (αν κ πανακριβα)

 

ιδιο δε θα βρεις αλλα βρες ενα να σ ψιλοαρεσει κ κανε 1-2 μερες (υπομονη) και θα συνηθισεις... τα φρουτωδη γιατι τα αποκλειεις?


α επισης κοντα σε γευση τσιγαρου ηταν ενα δε θυμαμαι μαρκα που ειχε μεσα αρωμα καπνο και φουντουκι... αρκετα καλο... το ειχα στην αρχη, μ αυτο εκοψα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οσα εχω δοκιμασει ετοιμα μαλλον τα ελ γκρεκο premium ειναι τα καλυτερα που παιζουν (αν κ πανακριβα)

 

ιδιο δε θα βρεις αλλα βρες ενα να σ ψιλοαρεσει κ κανε 1-2 μερες (υπομονη) και θα συνηθισεις... τα φρουτωδη γιατι τα αποκλειεις?

α επισης κοντα σε γευση τσιγαρου ηταν ενα δε θυμαμαι μαρκα που ειχε μεσα αρωμα καπνο και φουντουκι... αρκετα καλο... το ειχα στην αρχη, μ αυτο εκοψα

 

γιατι οταν καποιος χρονιος καπνιστης με σοβαροτητα, θελει να κοψει το κ.τ και θελει να κανει η.τ για την μεταβαση αυτη, θα παρει οτι το πιο οικιο σε αυτο (στο κ.τ εννοω).

οι πιθανοτητες να ξαναγυρισει στο κ.τ μετα απο κατι φρουτοδες , γευστικο , φαγοσημο , ρωφημα ειναι πολυ μεγαλυτερες απο ενα καπνικο.

 

το καπνικο , με εναν ατμοποιητη σταθερο με σφηχτη - ζεστη τζουρα θα τον κρατησει καλυτερα στο η.τ και στην ολη μεταβαση..

αργοτερα ας φυγει και σε αερινους bottom coil με οτι γευση θελει.

 

αλλα για αρχη του ειναι ηδη παραξενο το η.τ. μην το κανει τελειως extreme και ξενερωσει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

πηγα προσφατα και πηρα ηλεκτορνικο τσιγαρο,2 συγκεκριμενα μιας και 2 εχει η συσκευασια.

πηρα υγρο redbull και το αλλο δε το θυμαμαι,καπνικα με λιγα λογια,πραγματικα αηδιασα,κοντεψα να τα βγαλω ολα.

το θεμα ειναι οτι θελω να το ξεκινησω το ηλεκτρικο τσιγαρο καθως καπνιζω 2-2,5 πακετα marlboro gold την μερα,αλλα οσες γευσεις κι αν δοκιμασα στο καταστημα με αηδιασαν.

υποψιν οτι δεν θελω καθολου φρουτα οποτε κατι τετοιο το αποκλειω.

καποια προταση?

να μην υπαρχει ενα υγρο που να ειναι ιδια η γευση του gold?

 

Αν είσαι Αθήνα πέρνα από την replacesmoke.com, έχουν σχεδόν τα πάντα από γεύσεις και δοκιμάζεις με την ησυχία σου. Αλλιώς ψάξε για κάποιο κατάστημα στην περιοχή σου που να έχει δοκιμαστήριο. Προσοχή, δοκιμαστήριο, όχι «έχουμε δύο υγρά έτοιμα και στα υπόλοιπα σου ανοίγουμε το μπουκαλάκι για να μυρίσεις»! Και εξίσου σημαντικό να μη βιάζεσαι, take your time. Ντάξει, δε λέω να ατμίσεις και το μισό μαγαζί, αλλά κάνε δυο-τρεις τζούρες μέχρι να νοιώσεις τη γεύση, μην απορρίψεις ή αγοράσεις κάποιο υγρό με την πρώτη δοκιμή ;)

 

Οτιδήποτε διαβάσεις ή ακούσεις είναι καθαρά υποκειμενικό. Σκέψου το τριμπέκα, στο οποίο υποκλίνονται όλοι, τουλάχιστον όταν άρχισα να το ψάχνω, και ιδίως με τέτοια τιμή μου έκανε εντύπωση και το πήρα χωρίς να δοκιμάσω πρώτα. Τελικά μου προκαλούσε αναγούλα. Εγώ μετά από χρόνια κατέληξα σε flavorart virginia και flavorart desert ship (το πρώτο αισθητά πιο γλυκό, το δεύτερο πιο «βαρύ» καπνικό), αν τα βρεις ρίξε μια δοκιμή μπας και. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγα προσφατα και πηρα ηλεκτορνικο τσιγαρο,2 συγκεκριμενα μιας και 2 εχει η συσκευασια.

πηρα υγρο redbull και το αλλο δε το θυμαμαι,καπνικα με λιγα λογια,πραγματικα αηδιασα,κοντεψα να τα βγαλω ολα.

το θεμα ειναι οτι θελω να το ξεκινησω το ηλεκτρικο τσιγαρο καθως καπνιζω 2-2,5 πακετα marlboro gold την μερα,αλλα οσες γευσεις κι αν δοκιμασα στο καταστημα με αηδιασαν.

υποψιν οτι δεν θελω καθολου φρουτα οποτε κατι τετοιο το αποκλειω.

καποια προταση?

να μην υπαρχει ενα υγρο που να ειναι ιδια η γευση του gold?

Δοκιμασε το νουμερο 2 της nobacco και το bebeca απο atmoslab.

 

Οσον αφορα το ηλ. τσιγαρο (μπαταρια, ατμοποιητη κλπ) ελπιζω να πηρες τιποτα της προκοπης... Αν οχι πεταξε τα και παρε αλλα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Νο1 και No2 της νομπάκο ήταν εξαιρετικά υγρά, αλλά είχαν θέμα στον τζέμινι που είχα τότε και τα παράτησα. Νομίζω ήταν συνταγή και παρασκευή atmos lab.

 

Για να είχε 2 μέσα, μυρίζομαι ego starter kit; Όχι απαραίτητα κακό, αλλά υπάρχουν και καλύτερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι κακα τα σταρτερ κιτ.

κανας τ2 η c5 ειναι οτι πρεπει..μην σου πω και κανασ ce4.

 

η μανα μου ειναι με το starter kit (joytech 650 - 1100) + T2 εδω και 2++ χρονια!

 

πλεον η μονη διαφορα ειναι οτι απο 18αρα + καπνικο (FA virginia)

εχει φυγει σε 3αρι apachi + strawberry..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νουμερο 2 που κανω τρακα που και που απο ενα φιλο μου (εγω κανω σκετη βαση πλεον...) δεν εχει κανενα θεμα παντως με τον GS16S και τον genitank...

 

Οσον αφορα ατμοποιητες και μπαταριες...

Αν καταρχην δεν ειναι με μεταβαλλομενα volt η μπαταρια πεταμα αμεσως!!! Τουλαχιστον μια spinner ή istick...

Για ατμοποιητες υπαρχουν και μερικοι παλιοι καλοι αλλα το κοστος δεν ειναι και τεραστιο να παει σε κατι νεο και καλυτερο...

 

ΥΓ. Και ενα σχολιο για τους ατμοποιητες που ανεφερα πριν. Ο GS16S ειναι φοβερος!. Ο genitank αν και θεωρειται καλυτερος δεν μου αρεσε ιδιαιτερα... Αρχισε να τρωει σκονη απο τοτε που πηρα τον GS16S...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσον αφορα ατμοποιητες και μπαταριες...

Αν καταρχην δεν ειναι με μεταβαλλομενα volt η μπαταρια πεταμα αμεσως!!! Τουλαχιστον μια spinner ή istick...

 

ελα ρε..τι λες...αντι να δωσει 5-10 ευρο για μια μπαταρια να δωσει 25++ με το καλημερα...και επομενη μερα να μην δει η μπαταρια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μπαταρια της π..τσας ο δρομος επιστροφης στο marlboro θα ειναι πολυ συντομος...

 

Εξαλλου ο φιλος μας λεει κανει 2,5 πακετα την μερα. Δηλαδη σκαει καθημερινα 10 ευρω για τσιγαρα... Η αποσβεση μια καλης μπαταρια μπορει να γινει σε 3 μερες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση.

 

εκαψα μια αντισταση..τα φυτιλακια δηλαδη..μυριζαν πολυ ασχημα καμενο...

και ετσι σκευτηκα και εκανα re-wick μια αντισταση της kanger v2 (για aerotank κλπ)

 

new_dual_coils_large_4aed123e-c697-4fd5-

εβγαλα οτι παλιο καμενο υπηρχε, και μετα εκαψα της αντιστασεις λιγα δευτερολεπτα..

 

εβρεξα λιιιγο το  οργανικο βαμβακι με υγρο και το εστριψα και το περασα μεσα απο τις αντιστασεις..

αφου βεβαιοθηκα οτι καθε σπυρα ειχε αρκετο κενο η μια με την αλλη (οχι hot spot) τοτε το εκλεισα και προσπαθησα να ατμισω...

 

βγαζει μια πολυ ασχημη γευση..και δεν ξερω τι φτεει..

τι μπορει να εκανα λαθος??

δεν εβαλα ουτε πολυ ουτε λιγο βαμβακι...φυσιολογικη ποσοτητα μεσα στις αντιστασεις, απλα με λιγο παραπανω στα πλαινα για να μην τραβαει πολυ απο τις τρυπες και εχω διαρροες.

 

διαρροες δεν εχω, λειτουργει ομορφα..ουτε σκαει, ουτε υποτονικο ειναι το καπνισμα..

απλα μυριζει πραγματικα ασχημα..

 

βεβαια μετα απο τοση ωρα ατμισματος..εχει ψιλοστροσει αλλα δεν εχει εξαλυφθει τελειως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανότατα είτε να αλλοιώθηκε κάποιο μονωτικό απο τη θερμότητα είτε να έμειναν κατάλοιπα από το κάψιμο μέσα στο σώμα της αντίστασης. Επίσης, μπορεί το σύρμα να είναι χαμηλής ποιότητας και να έχει οξειδωθεί και να μην μπορεί να χρησιμοποιηθεί παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.fasttech.com/products/3001/10007497/1689200-vision-spinner-ii-style-1600mah-variable-voltage

 

Μια τέτοια μπαταρία για αρχή πιστεύω είναι καλή επιλογή εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος και είναι μόνο τρία πακέτα τσιγάρα μην τρελαθούμε κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...