Προς το περιεχόμενο

Επιταγη εισοδου στην αγορα εργασιας για ανεργους 18-29 ετων


Star_Light

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Chris_saxo vts

Πρέπει να γίνει η αξιολόγηση γιατί δηλώνετε η βαθμολογία στο πρόγραμμα του υπουργείου.

Αν το Κέντρο Δία Βίου Μάθησης την κάνει αυτοβούλως χωρίς να το έχετε υπογράψει εσείς… παρακαλάτε μην πάει κάποιος έλεγχος από εκεί!!!

Η αξιολόγηση είναι όρος επιλεξιμότητας προγράμματος ΕΣΠΑ. Αν σε περίπτωση ελέγχου κόβετε το πρόγραμμα του ΕΣΠΑ!

Όχι δε τα στέλνει στο υπουργείο τα κρατά το Κέντρο Δία Βίου Μάθησης για 20 χρόνια.

 

 

kosmasdel

Είναι αξιολογήσεις των προγραμμάτων ΕΣΠΑ

 

 

stakaman21

Στο τέλος της κάθε φάσης τα παίρνει το Κέντρο Δία Βίου Μάθησης.

 

 

mary1

Κανονικά δε προβλέπετε δυστυχώς να μιλήσεις κατευθείαν με το υπουργείο για το πρόβλημα της επιχείρησης πρακτικής. Εσύ πρέπει να μιλήσεις με τον υπεύθυνο επόπτη σου ή να καταγγείλεις στο υπουργείο το Κέντρο Δία Βίου Μάθησης ότι ο επόπτης δεν σε βοηθά και δεν σε προστατεύει.

 

 

Kosmasdel

Εγώ θα τους έλεγα «δεν θα πρέπει να συμπληρώσω τις αξιολογήσεις πρακτικής άσκησης;» να δεις τι θα σου πούνε!

 

 

Cpetro

Μόνο την Β φάση, η Α έχει κλεισει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχουμε τελειωσει ολοι την α φαση  σε υπουργειο που ρωτησα αν ανοιξε το συστημα για την α φαση της πρακτικης μου ειπαν οχι ακομα θα αργησει. Ισχυει?

Επεξ/σία από mareled
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας συμμετείχα στο voucher 18-24, τελείωσα τη θεωρία 12/1 και δεν έκανα καθόλου πρακτική.Κάποιοι από το τμήμα μου έχουν πάρει τα λεφτά.Εγώ δεν έχω πάρει τα λεφτά της θεωρίας μήπως σ'αυτό παίζει ρόλο που δεν έκανα την πρακτική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ... Σήμερα που μίλησα κ με το παρακαταθηκών είχε αρκετές εντολές για πληρωμή. Πιστεύω αυτή τη βδομάδα να τελειώσουν όλες τις πληρωμές θεωρίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mareled

Δεν πρέπει να έχει τελειώσει το τμήμα. Μήπως στο τμήμα σου υπάρχουν 4ωρα;

Σε μας το σύστημα που το έλεγξα και σήμερα είναι ανοικτό!

 

Stayrostheo

Μήπως υπάρχει κάτι λάθος στο λογαριασμό σου; (δεν είσαι 1ος δικαιούχος π.χ.)

Έχει ανανεωθεί η κάρτα ανεργίας σου;

Δεν έχει λογική πάντως η πρόσκληση εφέτος στα προγράμματα 18-24 & 25-29 δεν αναφέρει πουθενά ότι πρέπει να συμπληρώσεις και 1 μήνα πρακτική όπως έλεγε στην πρόσκληση του 18-29.

Το Κέντρο Δία Βίου Μάθησης που είσαι το ρώτησες;

Ειδάλλως κάνε ένα τηλέφωνο στο υπουργείο με τον Αρ. ΚΑΥΑΣ και τον αρ. τμήματος να δεις τι έχει γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mareled

Δεν πρέπει να έχει τελειώσει το τμήμα. Μήπως στο τμήμα σου υπάρχουν 4ωρα;

Σε μας το σύστημα που το έλεγξα και σήμερα είναι ανοικτό!

 

Οχι εχουμε ολοι τελειωσει την α φαση της πρακτικης ειμαι η τελευταια και τελειωσα πριν 1 βδομαδα. Α σημερα μας εστειλαν να παμε αυριο στο κεκ για να συμπληρωσουμε την αξιιολογηση. Αυτο σημαινει οτι μπαινει μπρος και η πληρωμη της α φασης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπέρα!Συμμετείχα στο περσινό voucher.Συγκεκριμένα τελείωσα τον Φεβρουαριο του 14.Δεν ειχα πάρει κάθολου χρήματα στο 13.Η θεωρία μπηκε Ιανουάριο του 14 και η πρακτική Απρίλιο.Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι πως θα πάρω την επιστροφή φορου.Δεν εχω ειδοποιηθει να πάρω καποιο χαρτι απο το κεκ.Γνωρίζετε κατι;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mareled

Αυτό σημαίνει ότι ξεκίνησε η διαδικασία και ετοιμάζονται τα χαρτιά (αξιολογήσεις κτλ...) για να πάνε στο Υπουργείο προς έλεγχο και να γίνουν οι πληρωμές.

 

Sia90

Στη φορολογική δήλωση που θα κάνεις του Ιούνιο θα φανεί και στο σύστημα τι επιστροφή φόρου και πως.

 

Top904

Αίτηση μπορείς να κάνεις αλλά για να ξεκινήσεις στα κοινωφελούς εργασίας προγράμματα πρέπει να έχεις τελειώσει το πρόγραμμα. Αίτηση πάντως μπορείς να κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...