Προς το περιεχόμενο

Επιταγη εισοδου στην αγορα εργασιας για ανεργους 18-29 ετων


Star_Light

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν σου κανουν χαρη που σε πηρανε. εσυ τους κανεις χαρη που σε πηρανε.

 

αν αντι για 10 επρεπε να παιρναντε τρια, τοτε να τους εδινες τα τρια στην αξιολογηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3.8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για ποια αξιολογηση μιλατε??? Εγω το μονο που συμπληρωσα ειναι ενα ερωτηματολογιο σχετικα με προσωπικα δεδομενα αν ειμαι παντρεμενη η σε ευπαθεις ομαδες κλ. Δεν εγραφε πουθενα να αξιολογησουμε το κεκ η τον εργοδοτη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό το 7000 ΑΕΙ-ΤΕΙ, κάπου διάβασα ότι "ο χρόνος ενεργοποίησης των επιταγών είναι από 30-4 έως 31-5" και το μητρώο παρόχων θα ανακοινωθεί 7-5. Δηλαδή από 30-4 έως 7-5 πως ενεργοποιείς την επιταγή χωρίς πάροχο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, εμενα η επιχειρηση θελει να με κρατησει,το κεκ δεν ξερει αν μπορει να γινει προσληψη, εχει μαυρα μεσανυχτα...  παιρνω τηλ 210 5271100 μου δινουν αλλα τηλ για να μιλησω μ τοθς χειριστες. επαιρνα επι μια ωρα η δεν απαντουσαν η το εκλειναν, απαραδεκτα πραγματα... λεω να στειλω κανενα ιμειλ σε καποιο απο αυτα που αναφερονται εδω, εσεις εχετε καποια πληροφορια για προσληψη μετα το τελος του voucher, το κεκ που πηγαινω λεει να τους πιεσουμε με μνμ και emails για να βγει επιδοτηση προσληψης 

Γραμμένος Κοντοβάς (ΟΑΕΔ)

 

210 9989146

  

Ελένη Γαρδίκα (ΟΑΕΔ)

210 9989114
  

Μαλανδράκη Αντωνία (EYE-EKT)

210 5271175
  

Κουζάκου Μαρία (EYE-EKT)

210 5271162
 
Ιστοσελίδα δημοσίευσης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποια αξιολογηση μιλατε??? Εγω το μονο που συμπληρωσα ειναι ενα ερωτηματολογιο σχετικα με προσωπικα δεδομενα αν ειμαι παντρεμενη η σε ευπαθεις ομαδες κλ. Δεν εγραφε πουθενα να αξιολογησουμε το κεκ η τον εργοδοτη..

Είναι ένα χαρτί που λέει τι θέση έχεις στην επιχείρηση, κατά πόσο τηρείται το ωράριο, τη βαθμό συνεννόησης έχεις με εργοδότη κ επόπτη κεκ, κ κάτι άλλα που δεν τα θυμάμαι. Ρώτα στο κεκ σου, μπορεί να το έχουν συμπληρώσει κ αυτοί. Απ' ότι λένε αυτό το χαρτί το στέλνουν στο υπουργείο.

 

Εχει περάσει κανένας απο τον οαεδ για έλεγχο ?

Σε εμένα κανείς δεν έχει περάσει κ τελειώνω το πρόγραμμα σε 12 μέρες.

 

 

Εγώ πάντως στην αξιολόγηση έβαλα κ 6. Σιγά μην τους τα βάλω όλα 10αρια..

 

Για πρόσληψη που λέτε μετά το τέλος του προγράμματος κ γω που ρώτησα, δεν ξέρουν τίποτα. Στον ΟΑΕΔ που πέρασα μια βόλτα για ανανέωση της κάρτας, ρώτησα κ μου είπαν ότι δεν έχει κάποιο πρόγραμμα. Τώρα τι γίνεται, δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ένα χαρτί που λέει τι θέση έχεις στην επιχείρηση, κατά πόσο τηρείται το ωράριο, τη βαθμό συνεννόησης έχεις με εργοδότη κ επόπτη κεκ, κ κάτι άλλα που δεν τα θυμάμαι. Ρώτα στο κεκ σου, μπορεί να το έχουν συμπληρώσει κ αυτοί. Απ' ότι λένε αυτό το χαρτί το στέλνουν στο υπουργείο.

 

Σε εμένα κανείς δεν έχει περάσει κ τελειώνω το πρόγραμμα σε 12 μέρες.

 

 

Εγώ πάντως στην αξιολόγηση έβαλα κ 6. Σιγά μην τους τα βάλω όλα 10αρια..

 

Για πρόσληψη που λέτε μετά το τέλος του προγράμματος κ γω που ρώτησα, δεν ξέρουν τίποτα. Στον ΟΑΕΔ που πέρασα μια βόλτα για ανανέωση της κάρτας, ρώτησα κ μου είπαν ότι δεν έχει κάποιο πρόγραμμα. Τώρα τι γίνεται, δεν ξέρω.

εγω εβαλα και 3 στην επιχειρηση. Δε φτανει που τα ξυνω και δε προκειται να με κρατησουν, ας ξερει το κεκ τι γινεται εδω μεσα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι λίγο άσχετο και σχετικό μαζί,πότε θα μπούνε τα χρήματα τελικά? σε 2 μέρες τελειώνω εγώ και ακόμα ούτες της πρακτικής δεν μπήκαν!

 

Κάτι ακόμα, μόλις τελειώσει το πρόγραμμα μπορούμε να κάνουμε πρόσληψη και να δίνει τα ένσημα ο ΟΑΕΔ?

Χωρίς να είμαι σίγουρος, μετά το τέλος του προγράμματος ο εργοδότης δεν έχει καμία υποχρέωση να σε κρατήσει και άλλο. Για τον ΟΑΕΔ δεν ξέρω αλλά αν παρόλα αυτά αν ο εργοδότης θέλει να σε κρατήσει, σίγουρα θα βάζει και αυτός λεφτά από την τσέπη του για να σε πληρώνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ έβαλα 3 στην αξιολόγηση, για την επιχείρηση που δουλεύω...μου ξεκαθάρισαν απο την αρχή ότι δεν θα με κρατήσουν μετά την σύμβαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια πολλά, καλά, με υγεία, ευτυχία και  καλή σταδιοδρομία εύχομαι σε όλους!

 

 

thanasismen76

Η πρόσκληση στο voucher υγείας, αναγράφει η επιταγή κατάρτισης καλύπτει τις τυχόν δαπάνες μετακίνησης ή και διαμονής που θα απαιτηθούν κατά την διάρκεια υλοποίησης της πρακτικής άσκησης του προγράμματος κατάρτισης (σελ . 39)

 

d_gkal

Το έχω αναφέρει σε παλαιότερα post. Αιτήσεις για τα προγράμματα κοινωφελούς εργασίας μπορεί να κάνει και κάποιος που είναι σε πρόγραμμα voucher. Για να συμμετέχει όμως θα πρέπει να έχει τελειώσει το πρόγραμμα.

 

mary_88

Πίστεψέ με πιέζω καθημερινά γι’ αυτό το θέμα, γιατί αφορά και δικούς μας ωφελούμενους, μέχρι στιγμής δεν έχω βγάλει κάποια άκρη.

Φυσικά αν βγει το πρόγραμμα τουρισμού μπορείς να κάνεις (αυτό το λέω όμως βάση παλαιότερης πρόσκλησης, αν στο νέο δε το επιτρέπουν δε μπορώ να το ξέρω πριν την δημοσίευσή της νέας)

Στον ΟΑΕΔ απευθύνεστε γι’ αυτό, δεν αφορά την ΕΚΤ-ΕΥΕ μετά το πέρας  του προγράμματος voucher.

Από τον ΟΑΕΔ περιμένουμε να βγει η εγκύκλιος για επιδότηση 6 μήνες μετά την πρακτική για τα προγράμματα voucher.

 

stakaman21

Ναι, σου δίνουν βεβαίωση παρακολούθησης θεωρητικής και πρακτικής άσκησης και η επιχείρηση συστατική επιστολή.

 

Redhotstef

Είναι υποχρεωμένοι βάση της πρόσκλησης να σου δώσει το Κέντρο Δία Βίου Μάθησης βεβαίωση παρακολούθησης θεωρητικής και πρακτικής άσκησης αλλά και η επιχείρηση συστατική επιστολή.

Μόνο στην περίπτωση που κάποιος διακόψει δε δίνουν.

 

pontios16

Περιμένουμε εγκύκλιο από τον ΟΑΕΔ για την πρόσληψη ωφελουμένων για τα προγράμματα voucher.

Στα προηγούμενα προγράμματα για τις ηλικίες 18-24 έδινε ο ΟΑΕΔ 15€ ημερησίως στην επιχείρηση και για τις ηλικίες 25-29 18€ ημερησίως.

 

Redhotstef

Δεν έχει καμία σχέση η αξιολόγηση με τα χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι περιμενατε να σας κρατησουν;

Τσαμπα κρεας παιρνουν και αυτοι...

Χειροτερη δουλεια κανουν τα ΚΕΚ με αυτα τα προγραμματα ΕΣΠΑ τελικα.

Δουλευουμε για ψωροδιφραγκα και αυτοι παντα θα εχουν δουλους και καμια προσληψη απο ατομα γενικοτερα, ειδικα απο χωρις voucher.

Aλλη μια αποτυχια- προγραμμα της ΕΕ και μετα λενε μαζι τα φαγατε, εσεις οι παλιοελληναραδες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω δεν εχω/εχουν παρει μερικοι τα λεφτα της θεωριας, και συ λες και της α φασης της πρακτικης;

καααααατσε :-D

Σημ. εχω τελειωσει και τη α φαση πρακτικης και το 2μηνο που τελειωσα τη θεωρια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται ότι θα βάλεις κ 3 κ 2 στη αξιολόγηση. Κ μένα δεν θα με κρατήσει, ήδη ψάχνει για νέο άτομο από άλλο πρόγραμμα.. 

 

Από το υπουργείο μου είπαν από 15 Μαΐου για την Ά φάση πρακτικής.

 

Mary1 Σε ποιο κεκ πήγες?? :P τα δικά μου χαρτιά είχαν χαθεί κάπου στο υπουργείο κ καθυστέρησαν την πληρωμή.


Αααα. κ σήμερα με πήραν από το ΚΕΚ τηλέφωνο για ένα ερωτηματολόγιο. Έλεγε αν είμαι από μονογονεϊκή οικογένεια, αν έψαχνα πριν το πρόγραμμα δουλειά, αν εργάζεται άλλος στην οικογένεια, αν είμαι άστεγος κ κάτι άλλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...