Προς το περιεχόμενο

Football Manager 2014


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

με ειχαν ετοιμο για απολυση μετα τα γνωστα και την ηττα στο derby απο τη real (υστερα απο μεγαλη μαχη και ηττα 1-2.)

ειχα το κολο-συστημα (πιστευα οτι θα ταιριαζε καλα στην barca) 4-2-3-1 και παρα τις παραλλαγες σε ρολους κτλ η ομαδα

δεν φτουραρε με τιποτα. Μεχρι και 0-5 απο την Οσασουνα ειχα και το θυμουνται καλα.

Η ακατανομαστη ομαδα ειχε 11/11 νικες !!! (ελεος!). Μαχη για να βγω πρωτος η δευτερος στους ομιλους.

 

Αλλαζω συστημα. Το κανω 4-1-4-1 για να ελεγξω πολυ καλα το κεντρο-κατοχη κτλ και η ομαδα να κλεισει καθε διαδρομο

πιεζοντας πολυ ψηλα. Δεν εχω και πολλους επιθετικους οποτε βολευε. Παρολο που η ομαδα ΔΕν γνωριζει το συστημα εχω

3/3 νικες χωρις να δεκτω κανενα γκολ! Ετσι μπραβο. Οι ρολοι πιστευω ειναι πολυ καλοι (καλοι ηταν και στο 4-2-3-1 βεβαια).

Η ακατανομαστη εχει 2-3 σερι γκελες και την πλησιασα στους 9 ! (εχω και το derby στο β γυρο). Αντε να δουμε κατι γινεται.

Στους ομιλους επισης ειμαι μεσα στο κολπο πλεον και εχω κρισιμοτατο εκτος εδρας παιχνιδι με sahtar. Αν νικησω ειμαι με το ενα

ποδι εστω δευτερος στην προκριση. Η διοικηση κανει λιγο υπομονη απο οτι φαινεται και προς το παρον ευκολα-δυσκολα τι γλιτωνω! Θα τους κανω να πινουν νερο στο ονομα μου! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως με τον Φωστήρα αφού τον ανέβασα κατηγορία αρχικά πάλευα στις τελευταίες θέσεις της κατηγορίας και κάθε αγώνας ήταν ζωής η θανάτου για την παραμονή. Πλέον έχουν ρολάρει οι παίχτες και είναι και πιτσιρικαρία όλοι τους και πάνε μια χαρά και έχουν νικήσει και μεγάλους αντιπάλους η τουλάχιστον έχουν φέρει ισοπαλία. 

Νομίζω όλη η μαγεία αυτού του παιχνιδιού είναι να παίρνεις μικρές ομαδες. Στο επόμενο που θα παίξω λέω να πάρω καμία αγγλική τρίτης κατηγορίας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φωστήρας είναι αυτή η ομάδα που είχε το ψεύδονυμο ό φονεας των γιγάντων;

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτοί είναι. Και φυσικά προσυπογράφω το σχόλιο του chek2fire, ότι το παιχνίδι το ευχαριστιέσαι (και το μαθαίνεις) περισσότερο με τις μικρές ομάδες και όχι με Μπαρτσελόνες και σία. Ειδικά τώρα τελευταία που -υποτίθεται- ότι έχουν μειωθεί τα φαινόμενα να παίρνεις Αναγέννηση Καρδιτσομαγούλας και να κατακτάς 5 CHL μέσα στα 15 πρώτα χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύν ότι αν παίρνεις τέτοιες ομάδες θα πρέπει να ψάχνεις πάρα πολύ για νέα ταλέντα γιατί αλλιως

 

Ο φωστήρας είναι αυτή η ομάδα που είχε το ψεύδονυμο ό φονεας των γιγάντων;

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

 

 

 

πάντως τους περισσότερους τους έχω κρατήσει από το κανονικό roster που υπάρχει εδώ

 

http://www.fostirasfc.gr/omada/roster/roster-20132014/

 

με τον Μοσχονά στην θέση του τερματοφύλακα και να μου βγαίνει φοβερό και μερικούς άλλους που βγήκαν σπουδαία ταλέντα όπως ο καργας, βούζας, τασούλης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηττα εκτος 3-0 απο τη σαχταρ εντελως ανελπιστα - και αντιο προκριση απο ομιλους - και ενω η ομαδα ειχε στρωσει με 4-5 σερι νικες και 0 παθητικο!

Ελεος δηλαδη... η διοικηση με φωναξε για να μου την πει - στο πρωτο στραβο εχω φυγει !!! ελεος λεμε!!!

 

Και ξαφνικα απο 0 τραυματισμους η ομαδα ειναι νοσοκομειο με 9 παικτες!!! ποιος θα παιξει μωρε τωρα? ο φουτσος μου?!

 

1) daniel alves

2) pigiol

3)buskets

4)matserano

5)pike

6)sergi roberto

7)fabregas

8)neimar

9)pinto

 

Ακομα και το παιχνιδι με τρολαρει με διαφημιστικο "νοσοκομειο η barca" !!!

 

δε γαμι*μαστε λεω εγω????????????? :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηττα εκτος 3-0 απο τη σαχταρ εντελως ανελπιστα - και αντιο προκριση απο ομιλους - και ενω η ομαδα ειχε στρωσει με 4-5 σερι νικες και 0 παθητικο!

Ελεος δηλαδη... η διοικηση με φωναξε για να μου την πει - στο πρωτο στραβο εχω φυγει !!! ελεος λεμε!!!

 

Και ξαφνικα απο 0 τραυματισμους η ομαδα ειναι νοσοκομειο με 9 παικτες!!! ποιος θα παιξει μωρε τωρα? ο φουτσος μου?!

 

1) daniel alves

2) pigiol

3)buskets

4)matserano

5)pike

6)sergi roberto

7)fabregas

8)neimar

9)pinto

 

Ακομα και το παιχνιδι με τρολαρει με διαφημιστικο "νοσοκομειο η barca" !!!

 

δε γαμι*μαστε λεω εγω????????????? :mad:

φιλε μου κατι κανεις λαθος και δεν σε παει καλα το παιχνιδι.Βασικα δεν ξερω αν παιζεις απο παλια η τωρα αρχισες αλλα καλυτερα παρε μια πιο μικρη ομαδα και μετα πηγαινε σε μεγαλες.Νομιζω δεν εχει νοημα να παρεις top level ομαδες σε αυτο το παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου κατι κανεις λαθος και δεν σε παει καλα το παιχνιδι.Βασικα δεν ξερω αν παιζεις απο παλια η τωρα αρχισες αλλα καλυτερα παρε μια πιο μικρη ομαδα και μετα πηγαινε σε μεγαλες.Νομιζω δεν εχει νοημα να παρεις top level ομαδες σε αυτο το παιχνιδι.

Εάν θυμάμαι καλά έχει βάλει εμπειρία Sunday league footballer και εάν πάρεις μεγάλη ομάδα σε γράφουν οι παίκτες.

Στο 13 πήρα ένα ch. L με την Rangers μέχρι το 2026 αλλά ήταν βαρετό το πρωτάθλημα τις τελευταίες 10 season ( μετά από ένα ματς που έχανα και κέρδιζε η Celtic και θα με περνούσε αλλά έγινε crash dumb και κέρδισα και άυτη έχασε. Μετά άρχισε τις ήττες και στο τέλος πήγε ο προπονητής της στην Reading και πήγε ένας άχρηστος και μετά έπαιρνα για 10 χρόνια πρωταθλήματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι εχω βαλει παικτης τοπικου. Μου αρεσει να παιζω ρεαλιστικα. Λαθος δεν κανω, ξερω να παιζω σωστα,εξυπνα,πονηρα

αλλωστε μεταμορφωσα την ομαδα και εκανε 4-5 σερι νικες με 0 παθητικο! Και ξαφνικα 0-3 στο ασχετο χωρις να αλλαξω

κατι και με 2-3 παικτες κλειδια ξεκουραστους λογω σωστης διαχειρισης π.χ ΜΕΣΙ! Δεν δικαιολογειται το ξαφνικο 0-3.

(οπως αλλωστε τοτε και το 0-5 !!! απο Οσασουνα).

Αυτο που δε δικαιλογειται βεβαια με τιποτα ειναι ξαφνικα 9 παικτες τραυματιες για βδομαδες κιολας!!!

Μαλλον θα μπω να παιξω και εγω τωρα και η διοικηση περιμενει αμεσως νικη για να μη με απολυσει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει ρόλο και το ηθικό τους δλδ πρέπει να τους μιλάς να βλέπεις γενικά αν έχουν κάποιο πρόβλημα και να τους μιλήσεις άμεσα για ότι αντιμετωπίζουν. Καλή δουλειά σε πεσμένο ηθικό στους παίχτες κάνουν και οι αρχηγοί της ομάδας και ιδίως σε καταστάσεις που έχει κάποιος παίχτης προσωπικές διαφορές με κάποιον άλλον μέσα στην ομάδα.

Για τους τραυματισμούς πρέπει να προσέχεις όταν σου λένε ότι είναι κάποιος κουρασμένος η να του μειώνεις την προπόνηση η να τον ξεκουράζεις σε rest για μερικές μέρες και να τον κρατάς στον παγκο για μια δύο αγωνιστηκές και φυσικά καλό είναι να τον ενημερώνεις ότι θα τον ξεκουράσεις καθώς αν είναι πρωτοκλασάτος παίχτης μπορεί να παρεξηγηθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε πληροφορω οτι ο μονος παικτης που φαινοταν κουρασμενος και ελαβα προειδοποιηση ηταν ο ΜΕΣΙ ο οποιος και

δεν ξεκουραστηκε παρα μονο 1 παιχνιδι και αυτο με το ζορι λογω πολυ κρισιμων αγωνων. Ε λοιπον ειναι και ο μονος

που ΔΕΝ ειναι στι λιστα με τους 9 τραυματιες!!! Το παιχνιδι εξακολουθει και εχει προβλημα με τους τραυματισμους

απο οτι φαινεται καθαρα σε μενα. Ειχα κατι παρομοιο και στην αρχη της σεζον. Επισης μοιαζει να εχει ακομα προβλημα

με αλλοπροσαλλα αποτελεσματα. Και οταν λεω κατι σπανια πεφτω εξω... Ισως να βελτιωθηκε λιγο γενικα αλλα δε

φαινεται να δουλευει γενικα οπως πρεπει η νεα ME. δυστυχως. Πιθανοτατα θα αρχισω το παιχνιδι το απο την αρχη

αφου βγει νεο patch και δω τι διορθωνει αφου το λαθος ξεκινημα με εχει φερει στο χειλος του γκρεμου. (απολυση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει μην ξενερώνεις ίσως να σου έρθει κάποια καλή ευκαίρια μετά την barca και να γουστάρεις πιο πολύ(ναι η τωρινή σου ομάδα δεν μου είναι και πολύ συμπαθής )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε με πειραζει να χανω ισα ισα - οταν ομως φαινεται οτι το παιχνιδι δεν δουλευει σωστα τοτε χεστα χαραλαμπε που λεμε.

Ασε που σε 2 σερι παιχνιδια επεζα με 10 χωρις ουσιαστικο λογο με κοκκινη στο κεντρο απο φαουλ δολοφονικο χωρις κανενα λογο και με οδηγιες να κανουν μονο ευκολα τακλιν!!!

Και σε αλλο ενα πεναλτυ φαντασμα και γεια σας!!!

Μαλλον πρεπει να περιμενω το νεο patch και μετα να αρχισω νεο παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...