Προς το περιεχόμενο

Football Manager 2014


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σωστα 14.1.4! εμενα μονο το θεμα με τα δοκαρια εχει μεινει..

Με το που στήνει παίκτης μου την μπάλα για φάουλ έξω από την περιοχή του αντιπάλου, στανταράκι δοκάρι και την διώχνει αντίπαλος παίκτης. Αντιθέτως όταν οι αντίπαλοι έχουν φάουλ έξω από την περιοχή μου, στανταράκι δοκάρι αλλά πως γίνεται και πέρνουν το γαμημένο ριμπάουντ και σκοράρουν δεν το έχω καταλάβει ακόμη! :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο, αλλά αυτές τις μέρες διαβάζω το Football Manager Stole my Life και μέχρι στιγμής δύο σημεία ήταν αυτά που μου έκαναν ιδιαίτερη εντύπωση.

 

Το πρώτον ήταν μια αληθινή ιστορία ενός γνωστού (προφανώς Άγγλου) αθλητικογράφου. Ο τύπος είναι παντρεμένος και κάθεται στο τραπέζι της κουζίνας, φορώντας το κοστούμι του. Έχει ανοίξει το laptop της δουλειάς και στέκεται μπροστά του αμίλητος. Κάποια στιγμή επιστρέφει στο σπίτι η έγκυος σύζυγός του και τον βλέπει να κρατάει το κεφάλι του, γεμάτος απελπισία.

 

Τον ρωτάει τι έπαθε και της απαντάει: "Δεν το πιστεύω, με απέλυσαν!"

 

- "Τι;! Πώς;; Γιατί;; Μα είμαι έγκυος, είμαστε έτοιμοι να κάνουμε οικογένεια! Τι θα κάνουμε τώρα;;!"

 

- "Τι; Α! Όχι περίμενε, άλλο πράγμα ήθελα να πω... η Λίβερπουλ. Με απέλυσαν παρ' ότι ήμουν δεύτερος στο πρωτάθλημα και έχουμε και ευρωπαϊκούς αγώνες. Αλλά χάσαμε 4-0 από την Έβερτον. Δεν είναι δίκαιο!"

 

Μπορείτε να φανταστείτε τη συνέχεια...

 

Η δεύτερη "ιστορία" έχει να κάνει με το head researcher του Πορτογαλικού πρωταθλήματος, τον Ze Chieira. Το παλικάρι ξεκίνησε το scouting για την SI το 1994, πριν καν ιδρυθεί επίσημα η εταιρεία. Και κάποια στιγμή έφτασε να είναι σύμβουλος/scout σε Σπόρτιγκ Λισαβόνας, Βιτόρια Σετούμπαλ, Ακαδέμικα δε Κοΐμπρα και στον... Παναθηναϊκό. Αργότερα έφτασε να γίνει αρχι-scout στην Πόρτο (νομίζω έχει ακόμα αυτή τη θέση).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω το εξής θεματάκι επειδή έχω πειράξει κάποια πράγματα στα γραφικά!

τα νούμερα στα χαρακτηριστικά των παικτών είναι με άσπρο χρώμα και με ζορίζουν αρκετά...

έχω δοκιμάσει να διαγράψω τα skin Και να τα ξαναπεράσω αλλά αυτό μάλλον θα είναι κανένα αρχείο στα γραφικά...

κανείς μια ιδέα?

post-228862-0-45427500-1387034978_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο, αλλά αυτές τις μέρες διαβάζω το Football Manager Stole my Life και μέχρι στιγμής δύο σημεία ήταν αυτά που μου έκαναν ιδιαίτερη εντύπωση.

 

Το πρώτον ήταν μια αληθινή ιστορία ενός γνωστού (προφανώς Άγγλου) αθλητικογράφου. Ο τύπος είναι παντρεμένος και κάθεται στο τραπέζι της κουζίνας, φορώντας το κοστούμι του. Έχει ανοίξει το laptop της δουλειάς και στέκεται μπροστά του αμίλητος. Κάποια στιγμή επιστρέφει στο σπίτι η έγκυος σύζυγός του και τον βλέπει να κρατάει το κεφάλι του, γεμάτος απελπισία.

 

Τον ρωτάει τι έπαθε και της απαντάει: "Δεν το πιστεύω, με απέλυσαν!"

 

- "Τι;! Πώς;; Γιατί;; Μα είμαι έγκυος, είμαστε έτοιμοι να κάνουμε οικογένεια! Τι θα κάνουμε τώρα;;!"

 

- "Τι; Α! Όχι περίμενε, άλλο πράγμα ήθελα να πω... η Λίβερπουλ. Με απέλυσαν παρ' ότι ήμουν δεύτερος στο πρωτάθλημα και έχουμε και ευρωπαϊκούς αγώνες. Αλλά χάσαμε 4-0 από την Έβερτον. Δεν είναι δίκαιο!"

 

Μπορείτε να φανταστείτε τη συνέχεια...

 

Η δεύτερη "ιστορία" έχει να κάνει με το head researcher του Πορτογαλικού πρωταθλήματος, τον Ze Chieira. Το παλικάρι ξεκίνησε το scouting για την SI το 1994, πριν καν ιδρυθεί επίσημα η εταιρεία. Και κάποια στιγμή έφτασε να είναι σύμβουλος/scout σε Σπόρτιγκ Λισαβόνας, Βιτόρια Σετούμπαλ, Ακαδέμικα δε Κοΐμπρα και στον... Παναθηναϊκό. Αργότερα έφτασε να γίνει αρχι-scout στην Πόρτο (νομίζω έχει ακόμα αυτή τη θέση).

 

 

 

bugggggggg παλιιιιιι :D :D :D :D :D :D

εγω λεω να περιμενω απο αρχες του χρονου μηπως εχουν αξιωθει κ βγαλουν αλλο ενα update κ να το αγορασω κ κανα 15ε κ να ξεκινησω ετσι απο την αρχη διοτι οι περισσοτερες αλλαγες διορθωνοντε σιγουρα οταν το ξεκινας απο την αρχη ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω το εξής θεματάκι επειδή έχω πειράξει κάποια πράγματα στα γραφικά!

τα νούμερα στα χαρακτηριστικά των παικτών είναι με άσπρο χρώμα και με ζορίζουν αρκετά...

έχω δοκιμάσει να διαγράψω τα skin Και να τα ξαναπεράσω αλλά αυτό μάλλον θα είναι κανένα αρχείο στα γραφικά...

κανείς μια ιδέα?

 

Προτιμήσεις----> Περιβάλλον-----> Χρώματα Skin.

 

Την τελευταία επιλογή θα στη βγάλει πάνω αριστερά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτιμήσεις----> Περιβάλλον-----> Χρώματα Skin.

 

Την τελευταία επιλογή θα στη βγάλει πάνω αριστερά.

Το έχω κάνει αυτό και πάλι άσπρα τα βγάζει :D

Πολύ κουλό ρε γμτ και δεν ξέρω τι να κάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεματάκι με τα χαρακτηριστικά το έλυσα....

Άντε να δούμε καμιά άσπρη μέρα και με το youtube :P

ολα τα ελυσες ηρθε η ωρα να λυσεις και το συμβολαιο σου!

 

ΑΠΟΛΥΕΣΑΙ!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φρέσκα κουλούρια....

μετά από ξενύχτι μέχρι τις 3.30 (κομμάτια σήμερα στην δουλειά) έλυσα και το τελευταίο μου πρόβλημα με το youtube!!!!!

god damn it τα κατάφερα γαμώ το google + σας και τις κωλοεφαρμογές σας....

να ΄ναι καλά ένα παληκάρι στο fmgreece που πόσταρε την λύση που χρησιμοποιήσαν στο fm13 και που έγραφε ότι δεν λειτούργησε σε αυτόν φέτος, ε σε μένα μετά από αρκετά πειράματα και πειράγματα δούλεψε!!!

πλέον συνδέομαι στο youtube μέσω του fm2014 με το κανονικό μου mail και κωδικό και όχι εκείνο με τις μλκιες για εφαρμογές προς τρίτους ......

για τα παιδιά που έχουν θεματάκι πάρτε για αρχή το λινκ που λέει τι κάνεις (κάντε πειράματα και όταν πάω σπίτι το απόγευμα θα δω τι στο διάολο πείραξα για να σας πω)

https://support.google.com/youtube/answer/3046478

 

άντε ένα πατσάκι για τα δοκάρια και είμαστε super :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...