Προς το περιεχόμενο

Δίκανο στη θήκη του και δημοσια υπηρεσία


agamoi-thytai

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίζει να σου την φυτέψει κανας περίεργος αν πας!!!!

 

 

Φόρεσε καμπαρντίνα και βαλτο απο μέσα. Δεν θα το δει κανείς και θα γλιτώσεις και τα 15 λεπτά....!!!

 

Get-Carter_Michael-Caine-shotgun_full-wa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 107
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Γιατί δεν το πάς πρώτα στο μηχανικό και μετά πας να κάνεις τις άλλες δουλειές σου?

Δεν θέλω να κάνω το αντίθετο, γιατί θα κάνω 10-15' ποδαρόδρομο και θα πρέπει να επιστρέψω πάλι.

Ο νόμος επιτρέπει μεταφορά κυνηγετικού όπλου μόνο με σκοπό την θήρα.

Το πως οι οπλουργοί έχουν άδεια, αλλά εσύ δεν μπορείς να πας το όπλο σου σε αυτούς νόμιμα είναι άλλο θέμα...

 

Εγώ πάντως έχω μεταφέρει όπλο με αεροπλάνο με την Ολυμπιακή πριν μερικά χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά εκτός από το κυνήγι, δεν επιτρέπεται η μεταφορά του όπλου για επισκευή;

Ακόμη κι αν πάω πρώτα το όπλο πάλι παράνομος θα είμαι;

 

Επίσης η δημόσια υπηρεσία ανοίγει 08:00 και το κατάστημα 09:00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου δεν δουλευει καλα για ποιο λογο να πας πρωτα στην Εφορια με αυτο? Δωσε το να στο φτιαξουν, παρελαβε το τσιλικο και βουρ για Εφορια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ισχυει και για τια υπολοιπα οπλα οπως ξιφοι,ναντσακου, κτλ;

Ναι, ακόμα και για μαχαίρια. Δες εδώ ένα σχετικό άρθρο:

 

http://www.ekeo.gr/2013/02/%CE%BC%CE%B1%CF%87%CE%B1%CE%B9%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%B3%CE%AC%CE%BB%CF%84%CE%B5%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BC%CE%B1%CF%87%CE%B1%CE%B9%CF%81%CE%BF%CF%86%CF%8C%CF%81%CE%BF%CE%B9-%CF%80%CE%B1%CF%81/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατι ειναι παράνομο να έχω μαζι μου το οπλο ?
δηλαδή αν το έχω και ρίξω κ όλας τι παραπάνω γίνεται ? παράνομο χ 2?
για να το εξηγήσω λιγο καλύτερα για αυτούς που δεν τα πιάνουν
πείτε οτι παίρνω ενα μαχαίρι που κόβουμε κρέατα (που κόβει και κόκαλα ) μαζι μου γιατι δεν έχω άλλα μαχαίρια με σκοπό να κόψω το ψωμί μου να βάλω μέσα τυρί και οτι άλλο θέλω να κολατσίσω στη δουλειά , δηλαδή θα μου πουν οτι ειναι παράνομο ? δηλαδή δεν διωκεται η ενέργεια αλλα η σκέψη του βρόμικου μυαλού του νομοθέτη οτι θα το χρησιμοποιείσω για παράνομη ενέργεια.

τουλάχιστον σε εμένα μοιάζει παράλογο!. :blink: :blink:

 

Οι πιθανοτητες ο OP να λεει αληθεια ειναι ελαχιστες.

 

παντού βλέπεις ψεύτες και καλαπουριτσίδες :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατι ειναι παράνομο να έχω μαζι μου το οπλο ?

δηλαδή αν το έχω και ρίξω κ όλας τι παραπάνω γίνεται ? παράνομο χ 2?

για να το εξηγήσω λιγο καλύτερα για αυτούς που δεν τα πιάνουν

πείτε οτι παίρνω ενα μαχαίρι που κόβουμε κρέατα (που κόβει και κόκαλα ) μαζι μου γιατι δεν έχω άλλα μαχαίρια με σκοπό να κόψω το ψωμί μου να βάλω μέσα τυρί και οτι άλλο θέλω να κολατσίσω στη δουλειά , δηλαδή θα μου πουν οτι ειναι παράνομο ? δηλαδή δεν διόκετε η ενέργεια αλλα η σκέψη του βρόμικου μυαλού του νομοθέτη οτι θα το χρησιμοποιείσω για παράνομη ενέργεια.

 

τουλάχιστον σε εμένα μοιάζει παράλογο!. :blink: :blink:

 

 

παντού βλέπεις ψεύτες και καλαπουριτσίδες :mellow:

tS6cvNM.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατι ειναι παράνομο να έχω μαζι μου το οπλο ?

δηλαδή αν το έχω και ρίξω κ όλας τι παραπάνω γίνεται ? παράνομο χ 2?

για να το εξηγήσω λιγο καλύτερα για αυτούς που δεν τα πιάνουν

πείτε οτι παίρνω ενα μαχαίρι που κόβουμε κρέατα (που κόβει και κόκαλα ) μαζι μου γιατι δεν έχω άλλα μαχαίρια με σκοπό να κόψω το ψωμί μου να βάλω μέσα τυρί και οτι άλλο θέλω να κολατσίσω στη δουλειά , δηλαδή θα μου πουν οτι ειναι παράνομο ? δηλαδή δεν διωκεται η ενέργεια αλλα η σκέψη του βρόμικου μυαλού του νομοθέτη οτι θα το χρησιμοποιείσω για παράνομη ενέργεια.

 

τουλάχιστον σε εμένα μοιάζει παράλογο!. :blink: :blink:

Άμα θες δλδ να πας για πικ νικ στην εξοχή, και δεν έχεις μυγοσκοτώστρα μαζί για να σκοτώνεις τις μύγες, θα πάρεις μαζί σου το δίκαννο να τις σκοτώνεις με αυτό? Το ίδιο πράγμα είναι όταν θες απλά να κόψεις ψωμί και κουβαλάς μαζί σου deathdiver!

 

Καλώς ή κακώς είναι παράνομη και η οπλοφορία και οπλοχρησία, και το καθένα από αυτά επισύρει δική του ποινή. Δεν έχεις ακούσει ποτέ για σύλληψη για παράνομη οπλοκατοχή οπλοφορία και οπλοχρησία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατι ειναι παράνομο να έχω μαζι μου το οπλο ?

δηλαδή αν το έχω και ρίξω κ όλας τι παραπάνω γίνεται ? παράνομο χ 2?

για να το εξηγήσω λιγο καλύτερα για αυτούς που δεν τα πιάνουν

πείτε οτι παίρνω ενα μαχαίρι που κόβουμε κρέατα (που κόβει και κόκαλα ) μαζι μου γιατι δεν έχω άλλα μαχαίρια με σκοπό να κόψω το ψωμί μου να βάλω μέσα τυρί και οτι άλλο θέλω να κολατσίσω στη δουλειά , δηλαδή θα μου πουν οτι ειναι παράνομο ? δηλαδή δεν διωκεται η ενέργεια αλλα η σκέψη του βρόμικου μυαλού του νομοθέτη οτι θα το χρησιμοποιείσω για παράνομη ενέργεια.

 

τουλάχιστον σε εμένα μοιάζει παράλογο!. :blink: :blink:

 

 

παντού βλέπεις ψεύτες και καλαπουριτσίδες :mellow:

Δηλαδη θελεις να πεις οτι επειδη εχω στην κατοχη μου νομιμα ενα οπλο μπορω αβερτα να το βαλω στην τσεπη ας πουμε ή να το κουβαλαω μαζι μου? Θελεις και τα λες?

Με την λογικη αυτη παρε 2 γκαζακια επειδη πας στην εξοχη,παρε εναν αναπτηρα για να αναψεις το γκαζακι να κανεις τον καφε σου,παρε λιγο πετρελαιο για να βοηθηθεις να αναψεις φωτια το βραδυ,παρε και λιγο σκοινι μαζι σου για να στερεωσεις την σκηνη σου και βαλτα ολα σε μια τσαντα και σε ελεγχο να δουμε αν δεν μπεις στο κελι 33 λεγοντας οτι πας στην εξοχη...

 

Δηλαδη οτι επειδη εχεις νομιμα στην κατοχη σου ενα οπλο σημαινει κι'ολας οτι δεν μπορεις να πας στην τραπεζα για ληστεια ας πουμε ή οτι πας να σκοτωσεις καποιον?

Και με τι πραγμα θα επρεπε να διωκτεις με την λογικη σου? Αφου σκοτωσεις καποιον για παραδειγμα και μετα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πιθανοτητες ο OP να λεει αληθεια ειναι ελαχιστες.

Καλά, εγώ προσπαθώ να πάρω μια απάντηση.

Τώρα αν εσύ δεν πιστεύεις κάτι από όλα τα παραπάνω κράτας αυτό:

Μπορώ να πάρω το δίκανο, στη θήκη του, αδειο, χωρίς φυσίγγια μαζι και με την άδεια οπλοκατοχής να το αω για service ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, εγώ προσπαθώ να πάρω μια απάντηση.

Τώρα αν εσύ δεν πιστεύεις κάτι από όλα τα παραπάνω κράτας αυτό:

Μπορώ να πάρω το δίκανο, στη θήκη του, αδειο, χωρίς φυσίγγια μαζι και με την άδεια οπλοκατοχής να το αω για service ;

Ειπες οτι πρωτα θελεις να περασεις μια βολτα απο την τραπεζα και σου ειπαμε ολοι οτι να μην το κανεις αυτο..Παρε το οπλο οπως το αναφερεις στην θηκη του και πηγαινε κατευθειαν στο service και οχι να κοβεις βολτες με το οπλο παραμασχαλα στις τραπεζες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...