Προς το περιεχόμενο

ακουστικα handsfree sony ericsson mh1 7,9€ eshop


NICK1982

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

 

Λοιπόν για android users, v4a <--- κατεβάστε από εδώ το v4a FX version.

Install reboot κτλπ κτλπ(πρέπει να έχετε root access).

 

Μέτα, για τελείως balanced ήχο (τέρμα flat όμως) κατεβάστε από εδώ το mh1c correction filter(irs) και βάλτε το στον φάκελο Viper4android>Kernel στο κινητό σας.

 

Για bass boost και "ευκρίνεια" κατεβάστε από εδώ το XHR SonicPhantom PureBalance+ -Vibrant Fidelity.irs, προσωπικά εμένα το συγκεκριμένο irs είναι πολύ bassy και έβαλα bass reduce στο eq μου, αλλά είναι το personal favorite σε κάθε άλλο τομέα.

 

Μέτα επιλέγετε από το v4a ποίο irs θέλετε στο convolver "tab" του v4a.

 

Και Εδώ  το personal configuration(advanced settings στο v4a για να δείτε όλες τις επιλογές).

 

 

 

 

Σε ευχαριστούμε φίλε. Πες μας και μια καλή εφαρμογή τώρα για να παίζουμε και τα αρχεία. Πληρωμένη, νομίζω πως to Poweramp είναι η καλύτερη. Αν συμφωνείς, έχεις να προτείνεις κάποια free?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 280
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

 

 

 

 

 

Σε ευχαριστούμε φίλε. Πες μας και μια καλή εφαρμογή τώρα για να παίζουμε και τα αρχεία. Πληρωμένη, νομίζω πως to Poweramp είναι η καλύτερη. Αν συμφωνείς, έχεις να προτείνεις κάποια free?

Πληρωμένη προτείνω το jet audio, για free Apollo και shuttle.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Πληρωμένη προτείνω το jet audio, για free Apollo και shuttle.

Συμφωνώ για το jet audio plus, πολύ καλό. Για free επίσης το mediamonkey είναι πολύ καλό player με αρκετά features (όπως και η έκδοση για pc) και ασύρματο συχρονισμό κομματιών μεταξύ κινητού και pc.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λολ και νομιζα οτι ειχα ελαττωματικό μοντελο :( Τωρα δεν παίζει να το δεχτούν πισω?? Ηθελα να σας πως οτι ο ηχος μου φαίνοταν πολυ σιγανος και βουβος και μονο οταν παταγα το call button ηταν φυσιολογικα τα πράγματα! Για ποιο λογο να συμβαίνει αυτό και να μην ειναι απο default στην υψηλή ένταση??

Σε ενα sony tipo δοκίμασα και λεει οταν πηρα κληση οτι το ακουστικό δεν υποστηριζεται -.- Μάλλον ειναι μονο για sone ERICSSON, και οχι sony Xperia??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι δύο πρωτόκολλάα που ακολουθουν τα handsfree το CTIA και κάποιο άλλο. Το ένα από αυτά είναι το πιο παλιό και το άλλο το φρεσκότερο. Τα MH-1 κυρίως αυτά που έχει το e-shop σε προσφορά τόοοοοοοσα χρόνια :P ακολουθούν το παλιο πρότυπο και είναι απολύτως συμβατά με κινητά που ακολουθούν το παλιό ( έχω την εντύπωση οτι είναι κατασκευής 2007 και πριν ). Στα νέα κινητά πρέπει να έχε πατημένο το πλήκτρο της έντασης για Full ένταση. Κάπου υπάρχει οδηγός να τα ανοιξεις και να τα κάνεις να δουλεύουν σε νεοτερα κινητά, καθώς και το ανταπτοράκι που αναφέρουν πιο πριν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για πειτε λεπτομέρειες για το ανταπτορακι :P

 

Αα μήπως ειναι αυτά?? http://pc-at-home.gr/Sony-adapter-CTIA-to-OMTP-converter-cable-for-handsfreeΠολυ ακριβά γαμω.. Επρεπε να το ειχα ψαξει καλύτερα ομως, δεν ηξερα οτι υποστηρίζει μονο τα sony 2011 και πριν..

Επεξ/σία από Prospector8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πειτε λεπτομέρειες για το ανταπτορακι :P

 

Αα μήπως ειναι αυτά?? http://pc-at-home.gr/Sony-adapter-CTIA-to-OMTP-converter-cable-for-handsfreeΠολυ ακριβά γαμω.. Επρεπε να το ειχα ψαξει καλύτερα ομως, δεν ηξερα οτι υποστηρίζει μονο τα sony 2011 και πριν..

Ναι αυτό είναι, μόνο που από Κίνα μεριά τα πήραμε όλοι μας με 1,5 ευρό. Αν δεν μπορείς να το ανοίξεις και να του αλλάξεις την καλωδίωση (ή δεν θέλεις) παίρνεις ένα τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και άλλο ένα thread με αντιστοιχη προσφορα για τα MH1 όπου εκει πέρα έγραφαν αναλυτικά και πολλοί σε ποιά κινητά τους έχουν δουλέψει και σε ποιά όχι. Τέλοσπαντων, μπορείς με το κλιπς που έχουν για να πιάνουν στα ρούχα να κρατάς πατημένο το κουμπι ώστε να μην χρειάζεται να το κάνεις με το δάχτυλο σου και να σου δουλεύουν. Συμπαθητική λύση μέχρι να έρθει ο αντάπτορας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πειτε λεπτομέρειες για το ανταπτορακι :P

 

Αα μήπως ειναι αυτά?? http://pc-at-home.gr/Sony-adapter-CTIA-to-OMTP-converter-cable-for-handsfreeΠολυ ακριβά γαμω.. Επρεπε να το ειχα ψαξει καλύτερα ομως, δεν ηξερα οτι υποστηρίζει μονο τα sony 2011 και πριν..

http://www.ebay.com/itm/200955431955?_trksid=p2060778.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Αυτό έχω και δουλεύει μια χαρά... 70 cents...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το soldering mod είναι πανεύκολο, με ένα κολλητήρι των 2.5 ευρώ και flux κάπου στα 2 ευρώ "έφτιαξα" 3*mh1 που έχω και ήταν η πρώτη μου εμπειρία με soldering.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το soldering mod είναι πανεύκολο, με ένα κολλητήρι των 2.5 ευρώ και flux κάπου στα 2 ευρώ "έφτιαξα" 3*mh1 που έχω και ήταν η πρώτη μου εμπειρία με soldering.

για πες ρε ξαδερφε πως γινετε η φαση?κανενα λινκ μηπως γιατι δεν βρισκω κατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για πες ρε ξαδερφε πως γινετε η φαση?κανενα λινκ μηπως γιατι δεν βρισκω κατι

http://handtokey.blogspot.gr/2013/11/converting-omtp-headphone-to-standard.html

 

Ο τυπάς εξηγεί ακριβώς πως λειτουργεί το "mod" αλλά "to the point" απλά ενώνεις το τα 2 καλώδια που δείχνει(mic and ground), α ναι και κάτι άλλο με αυτό το mod ξεχνάτε μικρόφωνο και τα κουμπιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...