Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Aerosvit Airlines

 

Mακρια απο τους λωποδυτες των Ουκρανικων αερογραμμων (Aerosvit Airlines)!

Στο Κιεβο ταλαιπωρουν αφανταστα τους επιβατες και στις αποσκευες, το κλεψιμο παει συννεφο!

Επίσης, η εξυπηρετηση ειναι κομμουνιστικου επιπεδου και η ευγενεια ανυπαρκτη.

Ο,τι γραφω, τα γραφω μετα απο προσωπικη περιπετεια που ειχα με την εταιρια, η οποια εκτος των αλλων δεν εχει καν επισημη εκπροσωπηση στην Ελλαδα και η υπηρεσια εξυπηρετησης πελατων της (που βρισκεται στο Κιεβο), ειναι για κλαματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πραγματικά αδερφέ, έσωσες κόσμο και κοσμάκι! Έχεις καμία πρόταση πως να φτάσω πολτάβα;

 

Χαιρομαι που βοηθησα αλλα δυστυχως δε γνωριζω τιποτε για τις πτησεις στην Πολταβα.

Ελπιζω να υπαρχει εναλλακτικο πλανο αλλιως ευχησου να σου κλησωσει το τζοκερ και να βγαλεις ''αναιμακτο'' το ταξιδι με τους Ουκρουνους απατεωνες!

Απλα γραψε στο google: Complaints about Aerosvit Airlines, διαβασε και μετα αποφασισε αν θeς να εμπιστευτεις τα ωραια σου λεφτα, σε αυτα τα ατομα.

Η συμβουλη μου ειναι να διαλεξεις οποιαδηποτε αλλη -σοβαρη- εταιρια εκτος της Aerosvit, και να μη σκεφτεις κοστος- στασεις-ωρες πτησεις.

Επισης να εχεις τα ματια σου ορθανοιχτα στην Ουκρανια.

Τετοιο χαλι που συναντησα στο αεροδρομιο του Κιεβου και τετοια αντιμετωπιση του πελατη απο τους ανθρωπους της εταιριας, δε τα εχω ξανασυναντησει σε καμια χωρα της Ευρωπης.

Μαυρο στην Aerosvit μπας και στρωσουν!

Επεξ/σία από donpaganistis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στο forum... Όπως λέει και ο τίτλος θα ήθελα να ξεφύγω λίγο από την καθημερινότητα για 1-2 μέρες πηγαίνοντας κάπου με το "αμόρε" και φιλικό ζευγάρι!

Είμαι στην κεντρική Ελλάδα οπότε Καλό θα ήτανε να μην τα "φάμε" όλα σε βενζίνες! Θα ήθελα να ακούσω τις προτάσεις σας έχοντας ως βάση τα παρακάτω :

Normal τιμές δωματίου είναι και οι μέρες μέχρι και 7/1 που τις "βαράνε τις τιμές" Όχι εξαιρετική πολυκοσμία ... Γραφικό μέρος και τέλος Καλό Φαγητό!!! Πολλά ζητάω το ξέρω :)

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το fb εχει γεμισει με προσφορες για μπανσκο καρπενησι αραχωβα:P

50-100-150e

τρικαλα κορινθιας(ορεινη κορινθια),ορεινη ναυπακτια,ναυπακτο,πηλιο ή βολο,λιμνη πλαστηρα και τα παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχα σας ευχαριστω ολους παιδια. Καθως επισης ΑΑΝΝ και εφοσον τα καταφερω δεν σκοπευω να παω για βολτουλα. :) Ευχαριστω και παλι.

 

http://www.booking.com/city/fr/paris.el.html?aid=311943;label=bookings-name-s9AZHOYKynY1SWGEzdCBnwS14246683926%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2230.000%3Aac%3Aap1t1%3Aneg;sid=180c77ff181046d394b5d881173bb06d;dcid=1

 

Βάλε τα κριτήριά σου, τσέκαρε και στο tripadvisor αυτά που σε ενδιαφέρουν και σίγουρα κάτι θα βρεις που να σε ικανοποιεί (σημειωτέον: το τέλειο ξενοδοχείο δεν υπάρχει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

3 μέρες την Πρωτοχρονιά θα βρίσκομαι στα Γιάννενα με την κοπέλα μου.

Θα ήθελα προτάσεις για ωραία μαγαζιά (κυρίως εστιατόρια/κουτούκια/καφετέριες) και καμιά ιδέα για την αλλαγή του χρόνου. (Κάποιο μαγαζί που να παίζει live μουσική/ρεμπετάδικο ίσως;; )

Δε μας ενδιαφέρουν clubs κτλ, κυρίως για ωραία μέρη να κάτσεις να φας ένα μεζέ, να πιεις ένα τσιπουράκι/κρασάκι, να πιεις έναν καφέ διαφορετικό κτλ.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίες είναι οι εκδρομές και μακάρι να είχαμε όλοι δυνατότητα να φύγουμε μες τα Χριστούγεννα...Για μένα πάντως είναι αδύνατον φέτος, οπότε χαίρομαι που έφτιαξαν παγοδρόμιο στο Σύνταγμα και κάνεις δωρεάν βόλτες, για να ξεφευγεις κάπως...Με  (ομολογουμένως αρκετή) φαντασία βρίσκομαι στο central park της Νέας Υόρκής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

3 μέρες την Πρωτοχρονιά θα βρίσκομαι στα Γιάννενα με την κοπέλα μου.

Θα ήθελα προτάσεις για ωραία μαγαζιά (κυρίως εστιατόρια/κουτούκια/καφετέριες) και καμιά ιδέα για την αλλαγή του χρόνου. (Κάποιο μαγαζί που να παίζει live μουσική/ρεμπετάδικο ίσως;; )

Δε μας ενδιαφέρουν clubs κτλ, κυρίως για ωραία μέρη να κάτσεις να φας ένα μεζέ, να πιεις ένα τσιπουράκι/κρασάκι, να πιεις έναν καφέ διαφορετικό κτλ.

Ευχαριστώ.

για καφεδάκι, ψάξε να βρεις το Φιλοιστρον, μικρό καφενεδάκι μέσα στο κάστρο. Λίγο παραδίπλα έχει και άλλο ένα που φαίνεται συμπαθητικό. Ο Φύζικς το έχει και σε φωτογραφία μερικές σελίδες πίσω (το Φίλοιστρον).

 

Αν πας προς Πέραμα, στον κεντρικό δρόμο που ανεβαίνει προς το σπήλαιο, καμιά 50αριά μέτρα πριν την είσοδό του, έχει ένα μικρό ταβερνάκι, ζεστό, φιλικό και με καταπληκτικό σπιτικό μαγειρευτό φαγητό. Ξερογελίφομαι ακόμα, τι κόκορας ήταν αυτός...

 

Με την καμία μην κάτσεις να φας στο νησάκι. Με την καμία. Έχει όμως ένα μικρό καφέ, πέτρινο, με ξυλόσομπα και λοιπά, και θέα την λίμνη, μπροστά σε ένα μικρό-σαν λιμανάκι κοντά στο σπίτι του Αλή.

 

 

Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ισως σε ορισμενους μηνες να εχω την ευκαιρια να παω,θα ηθελα να μαθω ή να μου προτεινετε ορισμενα αξιοθεατα που πρεπει να επισκεφθω ή οτιδηποτε πρεπει να ξερω.Επισης τι παραδοσιακο ή τοπικο φαγητο μπορω να δοκιμασω?Ξερω πως εχουν αναμειχτει με πολλες κουλτουρες,και ανα περιοχη,πολιτεια ειναι καπως διαφορετικα,αλλα σιγουρα θα υπαρχει ενα γνησιο αμερικανικο φαγητο(και δεν λεω τα μπεργκερς-μπαρμπεκιου)..Θα περασω απο Νεα Υορκη,Τεξας,Λουιζιανα,Μισισσιπι,Αλαμπαμα,Τζωρτζια,Νοτια καρολινα  και ξανα Νεα Υορκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ισως σε ορισμενους μηνες να εχω την ευκαιρια να παω,θα ηθελα να μαθω ή να μου προτεινετε ορισμενα αξιοθεατα που πρεπει να επισκεφθω ή οτιδηποτε πρεπει να ξερω.Επισης τι παραδοσιακο ή τοπικο φαγητο μπορω να δοκιμασω?Ξερω πως εχουν αναμειχτει με πολλες κουλτουρες,και ανα περιοχη,πολιτεια ειναι καπως διαφορετικα,αλλα σιγουρα θα υπαρχει ενα γνησιο αμερικανικο φαγητο(και δεν λεω τα μπεργκερς-μπαρμπεκιου)..Θα περασω απο Νεα Υορκη,Τεξας,Λουιζιανα,Μισισσιπι,Αλαμπαμα,Τζωρτζια,Νοτια καρολινα  και ξανα Νεα Υορκη.

 

Εάν με πάρεις για οδηγό σου, θα σου πω πολλά ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πάει ένας φίλος κίνα και σκέφτομαι τι μπορώ να του πω να μου πάρει από εκεί, κάτι που δεν μπορώ να βρω ελλάδα, κάτι διαφορετικό. Εκτός από σουβενίρ που θα του πω να μου φέρει 1-2...

Έχετε κάτι υπόψιν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...