Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Thanx!Για Νοεμβριο ενδιαφερομαι...Απλα θα θελα να ειναι και το αεροδρομιο ανταποκρισης σε ελκυστικη πολη για να μεινω λιγες ωρες...

Σκεφτομουν Ζυριχη αλλα και Γερμανικη πολη δεν με χαλαει!

Για να βγαλω βιζα πρεπει να κατεβω αθηνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για Αμερικη ΟΧΙ Delta, ΝΑΙ British(απο προσωπικη εμπειρια)

 

Αποσω εχω ακουσει, American Airlines καλη αλλα κατι επαιξε (με Delta?με Continental?) καποια συγχωνευση και δεν ξερω.

 

Για KLM σε μεγαλες αποστασεις εχω πολυ κακη γνωμη, για Lufthansa εχω πολυ καλη αλλα εχω ταξιδεψει μονο Ευρωπη οποτε δεν ξερω να σου πω αν ξεπερνα την British στα υπερατλαντικα

 

Δεν εχω ιδεα για AirFrance αλλα νομιζω οτι με τα λεφτα που ζηταει για ΗΠΑ καλο θα ηταν να σου εχουν και προσωπικο πουτανακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κλείσει, κάνα 2μηνο τώρα, για ΝΥ μέσω Κων/πολης με Turkish Airlines 613€ για τέλη Ιουλίου!

Δε ξέρω όμως τι λέει σαν εταιρεία, μιας κ δεν έχω ταξιδέψει ξανά με Turkish.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία ερώτηση και ένα σπάμ

 

Το ενοικιαζόμενο αυτοκίνητο απο Μιλάνο παίζει να μπορεί να περάσει εκτός συνόρων αν χρειαστεί; Επιτρέπεται συνήθως κάτι τέτοιο; Παίζει παραπάνω χρέωση; Έχω πάει πατατράκ με φωτογραφίες και ίνφο απο como-Bellagio και σκέφτομαι μήπως πάω και σε πιο apline λίμνες στην Ελβετία.

 

Το σπάμ

Όποιος είναι θεσσαλονίκη το πρώτο ΣΚ του Ιουνίου (το οποίο δυστυχώς/ευτυχώς θα είμαι Ιταλία) ας κάνει ένα κόπο και να συμμετάσχει σε αυτό

http://www.facebook.com/home.php?ref=logo#!/event.php?eid=126339897385161

Το είχα αναφέρει και παλιότερα και τώρα το είδα σαν οργανωμένο event κτλ. Πάρτε μαγιό και βούρ για τη Λ.Νίκης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Klain, κανένα πρόβλημα, με νοικιασμένο είχα περάσει και εγώ στην Ελβετία. Το πολύ στα σύνορα να δείξεις για 2 δευτερόλεπτα το διαβατήριο, αλλά αυτό άμα έχουν όρεξη, συνήθως περνάς αέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβατήριο παύλα ταυτότητα ε;

Γιατί όλοι με ταυτότητες θα'μαστε :P

 

Για κάποιο λόγω έμπλεξα το αυτοκίνητο με την κατοχή ή μη διαβατηρίου..

Προσπεράστε με.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί βάρεσα διάλειψη. Γενικά ξέρω ότι όποτε χρειάστηκε να πάω προς Βαλκάνια με αυτοκίνητο ήθελε Πράσινη κάρτα για το αυτοκίνητο.

Δεν ξέρω τι θεσμός ισχύει με τα ενοικιαζόμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα δεν ήταν θέμα προορισμού; Και από Γερμανία, με δανεισμένο αμάξι προς Τσεχία και Γαλλία δεν έπαιξε πρόβλημα, δεν είχαν καν συνοριακούς σταθμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληροφοριακά πάντως -θα ρωτήσεις και στο γραφείο που θα συνεννοηθείς για την ενοικίαση του αμαξιού όμως- η ασφάλεια των αυτοκινήτων δεν ισχύει σε όλες τις χώρες, εμείς έτσι την πατήσαμε καλοκαίρι και πληρώσαμε έξτραζ στην επιστροφή του, μιας που στην ερώτηση "βγήκατε εκτός Αυστρίας-Γερμανίας" απαντήσαμε θετικά. Δεν είμαι σίγουρη γιατί, αλλά μας κόστισε περίπου κατοστάρικο αυτή η απάντηση.

Πλας το αυτοκολλητάκι από το τσεχοβενζινάδικο (αυτό ήταν φθηνό, νομίζω 10 ευρώ ή κάτι τέτοιο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...