Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Grazie, Παρασκευή ξημερώματα που θα φτάνω πεινασμένος ραντεβού εκειθενες.

 

Αν και ρε παιδί μου αυτό το σύστημα που βάζετε παντού γιαούρτι..

Θα δοκιμάσω όμως μια άνευ πρώτα κ μια σουπερ πλας ανλεντιντ έπειτα.

 

Εδιτ:ΦΦΦΦακ τώρα είδα ότι εχει κ με μερεντα. Φτιάχνει κ ο τοπικός μου, ώρα για συγκρίσεις..

 

Πού αλλού βάζουμε γιαούρτι;; Χμμμ.. Το μόνο που μου έρχεται είναι τα ντολμαδάκια/σαρμαδάκια you name it με γιαούρτι...

Προτείνω απευθείας σούπερ πλάς ανλίντεντ

 

Χααχαχαχαχα γιαούρτι από πάνω ααχαχαχαχα

 

I dare you μπίτς. Try this at home. :P

 

Μην περιμένετε και χρυσούς σκούφους ε.. Αλλα είναι ωραία για διάλλειμα απο τα κλασσικά :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

klainmaingr, το πρωί είναι ανοιχτό μέχρι τις 9-9.30 ή είναι μόνο για τους ξενύχτηδες το μαγαζί?

Ψάχνω απελπισμένα καλή μπουγάτσα στο κέντρο, όπως φαίνεται, και έκανες ωραία περιγραφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πού αλλού βάζουμε γιαούρτι;; Χμμμ.. Το μόνο που μου έρχεται είναι τα ντολμαδάκια/σαρμαδάκια you name it με γιαούρτι...

 

Σαλονικιός φίλος κάποτε σε πατσατζίδικο είχε ζητήσει γιαούρτη πρόβεια και την έριξε μέσα στον πατσά. Γενικά έχω σταματήσει να τρώω παρέα με σαλονικιούς, αλλά οι αναμνήσεις με στοιχειώνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι η αλήθεια είναι ότι στο βορρά χρησιμοποιούν αρκετά τις παλιές ονομασίες, πχ η γιαούρτη, μπύρα-κρίκετ (...) αλλά δεν είναι χαριτωμένο;

 

Επίσης, αναφορικά με το γιαούρτι εγώ ξέρω για μάσκα από γιαούρτι. Και η θεία μου τρώει μακαρόνια με γιαούρτι. Ελάτε να κάνουμε ένα τόπικ για το γιαούρτι, πού είναι ο Αντρέας2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα Ντολμαδάκια , στο πιλάφι (ήμαρτον?) και σε διάφορα ζυμαρικά,και κρατώ επιφυλάξεις και τρέμω για τι αποτρόπαιο μπορεί να έχετε σκεφτεί κ να μην το έχω ανακαλύψει ακόμη

 

Μην ξεχάσουμε και συνταγές με γιαούρτι και γιαούρτι όπως είναι το "τανόνερο" λόγω του πλήθους του τεμέτερου στοιχείου της πόλης.

 

Τα σαρμαδάκια είναι άλλη ονομασία για τα ντολμαδάκια? Η γιαγιά μου, Αίγυπτιώτισσα, μου τα έμαθε ως "γιαπράκια"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαουρτλού ίσως; Τζατζίκι;

Μου 'χε μάθει και η γιν μια σάλτσα για μακαρόνια κάποτε με τόνο, ντομάτα, γιαούρτι, μαγιονέζα και μουστάρδα πολύ δροσερή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

3)Ψάχνε ράντομ γυναικείες τσάντες για ξυραφάκια και οδοντόβουρτσες. Ντάάάάν! Καμπάνες.. :P (offtopic-inside joke)

"Random"....πφφφφφφφφφφφφφ!Μονο οσες τσαντες στις οποιες δεν καθονται πανω τους οι κατοχοι τους.Ακου random...there is always a plan!(inside joke #2)

4) να φας σκατα i might add. (οχι εσυ παντελ)

αστα διαλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαουρτλού ίσως; Τζατζίκι;

Μου 'χε μάθει και η γιν μια σάλτσα για μακαρόνια κάποτε με τόνο, ντομάτα, γιαούρτι, μαγιονέζα και μουστάρδα πολύ δροσερή.

 

Τέτοια έχουμε και μεις όμως σε καθημερινή χρήση.

 

Όλο για συνταγές ακούω και συνταγές δε βλέπω. Τι διάολο κρυφές τις έχετε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3)Ψάχνε ράντομ γυναικείες τσάντες για ξυραφάκια και οδοντόβουρτσες. Ντάάάάν! Καμπάνες.. :P (offtopic-inside joke)

 

από μένα respect πάντως στις γυναικείες τσάντες με δισκία βιταμίνης C.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά αλλάξαν τα σχέδια και θα πάμε Ρόδο! Καλύτερα. Θέλω να ρωτήσω τα εξής. Εγώ ας πούμε ως γνήσιος Θεσσαλός, δεν θα κατέβω στην Αθήνα με το γομάρι μου (αμάξι) αλλά με κτελ ή οσε και μετά με αεροπλάνο στην Ρόδο. Σε περίπτωση που για παράδειγμα καθυστερήσει το τραίνο και χάσω το αεροπλάνο ή το αντίθετο, δικαιούμαι κάποια αποζημίωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ψαχνω να κλεισω ενα ξενοδοχειο στην ιο για καλοκαιρινες διακοπες αυτο π δεν ξερω ειναι που να κλεισω (δλδ που ειναι η χωρα του νησιου...? στο λιμανι, στο μυλοποταμο που?) ειμαστε παρεα και αμαξι δν θελουμε να παρουμε (καθ οτι νεοι οδηγοι...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...