Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια εχω μια καρτα απο λογαριασμο καταθεσεων visa (μ ειπαν λεγετε electronic visa η καπως ετσι) μπορω να την χρησιμοποιήσω για να κλεισω απο το booking.com?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βεβαίως...

Συνήθως δεν χρεώνουν καν στην κάρτα. Απλά θέλουν να δούνε οτι υπάρχει ώστε να την χρεώσουν σε περίπτωση που δεν εμφανιστείς/φύγεις και δεν πληρώσει κτλ..

 

Στους απο πάνω σου...

Με τον καιρό όλα θα γίνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαίως...

Συνήθως δεν χρεώνουν καν στην κάρτα. Απλά θέλουν να δούνε οτι υπάρχει ώστε να την χρεώσουν σε περίπτωση που δεν εμφανιστείς/φύγεις και δεν πληρώσει κτλ..

 

ευχαριστω πολυ :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά να ρωτήσω κ εγώ κάτι σχετικά με τις κάρτες.

 

Έκλεισα με τη CitiBank Visa δύο ξενοδοχεία στη Νέα Υόρκη κ ενώ μου είχαν πει ότι δεν υπάρχει κάποια προμήθεια, μου κράτησαν 2,5% στην κάθε συναλλαγή(με τίτλο "Έξοδα MasterCard/Visa").

 

Στην τράπεζα δεν έβγαλα άκρη κ το μόνο που κατάφερα ήταν να τσακωθώ(σκηνές απείρου κάλους, με μια υπάλληλο που προσπαθούσε να με πείσει πως τα γράφει απλά αναλυτικά). Σε τηλέφωνο στο τμήμα των κρατών μου είπαν ότι για χώρες εκτός ευρωζώνης υπάρχει όντως 2,5% προμήθεια.

 

Σε παλιότερες αγορές μου από eBay μέσω PayPal για μικροποσά κ χρησιμοποιώντας την American Express της Alpha Bank, δεν είχα ποτέ κάποια κράτηση πέραν της ισοτιμίας(είτε σε $, £ ή και ¥). Και στο τηλέφωνο μου είπαν ότι δεν υπάρχει προμήθεια για τη συγκεκριμένη κάρτα. Μπορώ όμως να τους πιστέψω....

 

Τέλος Ιουλίου πάω για 10-12 μέρες ΝΥ κ θέλω να ξέρω πως θα κινηθώ. Έχετε κάποια παρόμοια εμπειρία ή συμβουλή?

 

 

 

 

----------------

Now playing on iTunes: The Temptations - Papa Was A Rollin' Stone

via FoxyTunes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον παιδες καλημερα,

ψαχνομαι για φθηνες διακοπες, ρωταω σε γραφεια τουριστικα, αλλα νομιζω οτι με κοροιδευουν οι τυποι( την κριση την γραφουν στα.....).

 

Τεσπα, ενδιαφερομαι να παω Ιουλιο-Αυγουστο, ξερω οτι ειναι full-season αλλα δεν βολευει αλλη ημερομηνια...

 

Ειμαι αναμεσα σε Συρο και Κεφαλλονια, αλλα σκεφτομαι και Κυπρο ή Αταλια. Εσεις τι λετε? Γνωριζετε περισσοτερες πληροφοριες και που να απευθυνθω για τιμες?

 

Επισης εαν μπορειται προτεινετε και κανενα μεγαλο τουριστικο μηπως και πετυχω καμια προσφορα....(στειλτε πμ μην θεωρηθει διαφημιση).

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε σεις, επειδή ψάχνομαι ακόμα για το γαμήλιο , και επειδή διαβάζω στα διάφορα σάιτς διαφορα γνωμες για τον καιρο στο μπαλι, εχει παει κανείς μπαλί, τελη ιουνίου να εκφρασει γνωμη?

(πχ, αλλοι αναφέρουν ότι μπορεί το πολύ πολύ να βρέξει μια ωρα καθε μεσημέρι, και αλλού αναφερεται ότι 2-3 ημέρες την εβδομάδα εχει καταιγίδες)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πήγα αρχές οκτώβρη. Δεν έριξε σταγόνα. Αλλά είχε τόση υγρασία, που θα μπορούσαν να κολυμπίσουν ψάρια στην ατμόσφαιρα.

 

Για το κατακαλόκαιρο μου είχαν πει αυτό, ότι κάνει ξαφνικές δυνατές μπόρες μικρής διάρκειας. Όχι συνεχόμενες μέρες βροχής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πήγα αρχές οκτώβρη. Δεν έριξε σταγόνα. Αλλά είχε τόση υγρασία, που θα μπορούσαν να κολυμπίσουν ψάρια στην ατμόσφαιρα.

 

Για το κατακαλόκαιρο μου είχαν πει αυτό, ότι κάνει ξαφνικές δυνατές μπόρες μικρής διάρκειας. Όχι συνεχόμενες μέρες βροχής...

 

μισές καταστάσεις λες..

 

γιατί δεν λες και ποια χρονιά πήγες γιατί οι καιρικές συνθήκες έχουν αλλάξει..:P:p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ήταν λίγα χρόνια μετά την πτώση του μετεωρίτη. Αυτού που εξαφάνισε τους δεινόσαυρους. Μόλις έπεσε η σκόνη, πήγαμε, γιατί είχαμε μπαφιάσει τόσα χρόνια κλεισούρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ρωτήσω και αυριο σε 1-2 ταξιδιωτικά πρακτορεία, απλά θεέλω και γνωμες απο όσους εχει τυχει να πανε εκει!

Τωρα, αν ρίξει μια μπόρα μιση ωρα, σκασίλα μου!

πως σου ειχε φανεί ρε? ειχε πράγματα να κανεις? (δε μπορώ διακοπές στυλ αγ.μαυρίκιου, που καθομαι όλη μερα με το ποτό σε μια και μονο παραλία)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πέρασα γαμώ. Πάμφτηνα όλα πλην του κρασιού.

Στα καλύτερα μαγαζιά, στα ακριβότερα εστιατόρια, ψάρια, αστακούς και τέτοια, σε τιμαί λογικοτατόταται.

έχει εκδρομούλες να κάνεις στα έσω του νησιού, ναούς, ηφαίστειο, ράφτινγκ, σέρφινγκ, σκούμπα και τέτοια. και φτηνά ψώνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...