Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φαγητό. Τραγικό. Όποιος είπε για φαγητό στην Τουρκία είναι άσχετος. Τραγικό. Θα σου πρήξουν τις μπάλες με kiofteci. Είναι σουτζουκάκια πολύ μικρά. Big deal. Δε χανεις φυσικά τίποτα να δοκιμάσεις ότι καινούριο βρείς. Απλά απέφυγε τα πολύ περίεργα. Δε θές να περάσεις τις διακοπές σου αγκαλιά με την τουαλέτα. Δε θές.

 

Εδω θα διαφωνίσω, προσωπικά εντυπωσιάστηκα απο το φαγητό στην Κων/λη, και απο την ποιότητα και από τις τιμές. Ένα δυο τιπ, παγωτό από γάλα κατσίκας, μπακλαβάδες και λοιπα σιροπιαστά, λουκούμια και χαλβάδες :-), στη Γεφυρα του γαλατά τα καραβάκια πουλούν σαντουιτς με φρέσκο ψάρι, το καλύτερο που έχω φαει ποτέ.

 

Στο λόφο του πιερ λοτι ειναι πολύ ωραία αλλά και στη γύρω περιοχή στις όχθες του κερατιου κόλπου αξίζει για περίπατo. Για το κέντρο της πόλης πολύ πρακτικό στις μετακινήσεις ειναι το τραμ.

Αν έχεις όρεξη μπορεις να παρεις το καραβάκι απο το kadiköy για τη Χάλκη και τα αλλα πριγκιπονήσια, ξεκίνα μόνο νωρίς γιατι κανει κανα 3 ωρο και πιστευω ότι δεν αξιζει να διανυκτερευσεις εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτά είναι γλυκά. Δεν πιάνονται. =ρ Το θέμα μου είναι με τα φαγητά. Γενικά με οτιδήποτε βαρύ. Και οι προσπάθειες για να βρω να φάω κάτι της προκοπής που δεν θα είναι τίγκα στα σιρόπια και στα λάδια δεν απέδωσαν δυστυχώς.

Απο γλυκά αν είσαι του σιροπιαστού φυσικά και θα είσαι στο παράδεισο σου. Απλά εγώ δεν είμαι = D

Επίσης αν είναι των γλυκών γενικότερα πρέπει να φάει και προφιτερόλ απο το Inci στο Πέραν το οποίο είναι world famous αλλα εγώ το βρήκα άγλυκο και υπερεκτιμημένο(πολύ ωραίο γενικά αλλα όχι ότι καλύτερο έχω φάει). Γούστα είναι αυτά.

profiterol_inci_beyoglu.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πηγα σκοπελο και ειχε ωραιες παραλιες (εξωτικες ) και καταλαβα οτι χωρις μεταφορικο δεν αξιζει. σας συμβουλευω να πατε με την κοπελα σας και οχι με παρεα 8--- γιατι ειναι μερος για ζευγαρια κατα την γνωμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πηγα Ολλανδια και ταραξα τις σοκολατες παλι! Τωρα θα παω ξανα σε μια βδομαδα φευγω! Να πατε! Επίσης πολυ καλη σοκολάτα εφαγα στο Βελγιο! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πηγα σκοπελο και ειχε ωραιες παραλιες (εξωτικες ) και καταλαβα οτι χωρις μεταφορικο δεν αξιζει. σας συμβουλευω να πατε με την κοπελα σας και οχι με παρεα 8--- γιατι ειναι μερος για ζευγαρια κατα την γνωμη μου.

 

πηγα εκει το 2009

βαρεθηκα την ζωη μου! με σχση κιολας

για παρεα δν το συζητω //με την καμια ..

δν εχει τιποτα να κανεις

το μοναδικο πραγμα π ευχαριστηθηκα ηταν το φαγητο

οι παραλιες κατα την γνωμη μου (και του συντροφου μου) απλα πολυ μετριες(δν μαρεσει καθολου το βοτσαλο.συν οτι ειχε βραχια μεσα παντου:fear:)

 

σκιαθος π ειναι διπλα και πηγαμε φετος ειναι απλα πολυυυυυυ καλυτερα..

γουστα βεβαια :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δν εχει τιποτα να κανεις

 

Δεν έχει τίποτα να κάνεις; Η Σκόπελος; Αλήθεια;

 

Μ΄ αρέσει που τα ριβιού μερικών είναι πολύ κατατοπιστικά. "Δεν έχει τίποτα να κάνεις", "είναι πολύ βαρετα", "είναι πολύ ωραία", "είναι πολύ χάλια", "είναι μέρος για ζευγάρια", "είναι μέρος για παρέα". Κάντε αίτηση στο lonely planet, ζητάει άτομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επανερχομαι δριμυτερος απο Λονδινο και ζητω τα φωτα σας για την Ρωμη.

Εχω βρει αρκετα φτηνα εισητηριακια γυρω στο 60 ευρω για μεσα Δεκεμβρη.

Απλα με προβληματιζει οπως παντα το θεμα της στεγασης

εαν εχετε καμια προταση απο περιοχες που βολευουν στην μετακινηση τους τουριστες ωστε να επικεντρωθω καπου...

 

Σας ευχαριστω πολυ!!!

 

ΥΓ Υποσχομαι ως αντιτιμο ενα μεγαλο ποστ για Λονδινο και Ολλανδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...