Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι ο οδηγός του Κλαιν ειναι πραγματι εξαιρετικος!!!! Με βοηθησε απίστευτα να μη χάνω χρόνο σε βλακείες και να δω πραγματα που ακομα και ατομα που ζουσαν εκει δεν ηξεραν οτι υπήρχαν!

Μπορω να πω οτι ψιλοβαρέθηκα στα μουσεία εκτός της εθνικής πινακοθήκης που θα ηθελα να ειχα περισσότερο χρόνο να της αφιερωσω. Επίσης δεν μ'αρεσε καθόλου ο ζωολογικός κήπος..

Από την αλλη ενθουσιαστικα με το covent garden και το camden town! Οποτε έβρισκα ευκαιρία περνούσα μέσα από τα καταπληκτικά παρκα που έχουν (παρε και τιποτα για να ταίσεις τα σκιουράκια που ειναι πραγματικά μεγάλοι ζήτουλες!!!). Τελος είτε σ'αρεσει σαν θέαμα ή οχι πάρε εισητήρια για κάποια παράσταση, είδα το les miserables και ήταν η πιο επιτυχημένη επένδυση χρημάτων που εκανα τον τελευταίο καιρο :)

 

Ελπίζω μέσα στη βδομάδα να εχω χρόνο να γράψω και άλλα πατώντας στον ήδη κατατοπιστικότατο οδηγό του Κλάιν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι ο οδηγός του Κλαιν ειναι πραγματι εξαιρετικος!!!!

 

Klain:

 

 

shy-boy.jpg

 

 

Κακά τα ψέμματα ο Κλαίν είναι τόσο καλός οδηγός για το Λονδίνο, που την επόμενη φορά που θα πάω θα τον πάρω μαζί μου. Ε? Ε? ε? Ε φανταστικέ Κλαίν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ο οδηγός του Κλαιν ειναι πραγματι εξαιρετικος!!!! Με βοηθησε απίστευτα να μη χάνω χρόνο σε βλακείες και να δω πραγματα που ακομα και ατομα που ζουσαν εκει δεν ηξεραν οτι υπήρχαν!

Μπορω να πω οτι ψιλοβαρέθηκα στα μουσεία εκτός της εθνικής πινακοθήκης που θα ηθελα να ειχα περισσότερο χρόνο να της αφιερωσω. Επίσης δεν μ'αρεσε καθόλου ο ζωολογικός κήπος..

Από την αλλη ενθουσιαστικα με το covent garden και το camden town! Οποτε έβρισκα ευκαιρία περνούσα μέσα από τα καταπληκτικά παρκα που έχουν (παρε και τιποτα για να ταίσεις τα σκιουράκια που ειναι πραγματικά μεγάλοι ζήτουλες!!!). Τελος είτε σ'αρεσει σαν θέαμα ή οχι πάρε εισητήρια για κάποια παράσταση, είδα το les miserables και ήταν η πιο επιτυχημένη επένδυση χρημάτων που εκανα τον τελευταίο καιρο :)

 

Ελπίζω μέσα στη βδομάδα να εχω χρόνο να γράψω και άλλα πατώντας στον ήδη κατατοπιστικότατο οδηγό του Κλάιν!

 

Μπορείς να μου πείς που έμεινες?? Ηταν κοντά στο κέντρο?

Γενικα ποσο πάει το ξενοδοχείο?

Θα φτάσω στις 21/4 το πρωι καί μετά πετάω στις 25/4 στις 05:50 οποτε το ξενδοχείο το θέλω μέχρι και τις 24/4..

edit : με το νομισμα τι γίνεται ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εμενα μέσα στο Λονδινο αλλά σε ενα προάστιο κοντά σε ενα φιλο. Από τις τιμες που κοιτουσα τα φθηνότερα για μεσα στο Λονδνο ηταν τα easy hotel με 31 λίρες τη βραδια (μονόκλινο) αλλά ανέβαινε ελάχιστα για 2 ατομα. Μη σε νοιάζει η περιοχη που θα ειναι το μέρος που θα μείνεις παραμόνο κοίτα να ειναι κοντα σε γραμμή του μετρό το οποιο είναι απίστευτα βολικό και έχει 13 γραμμές καλύπτοντας όλη την πόλη. Γενικά για τις μετακινησεις σου θα πηγαινεις είτε με μετρό είτε με τα πόδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρηκα αυτο με 45 λιρες την μερα το δικλινο...καλα ειναι?? η περιοχη ειναι καλη??

 

και αυτο με 30 λιρες την μερα..πιο απο τα 2 ??

 

παιδες ακυρο..δεν καταλαβαίνω τπτ...τι παίζει με τα δωμάτια ρε???

απ'εξω λεει 30 λιρες και με το που μπεις στην σελίδα λεει 130 λιρες!!! Help!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καλή δεν ξέρω, κεντρο ειναι πάντως και κοντα στο παλάτι του Μπακινχαμ. Παντως μην το φοβάσαι το Λονδίνο απο πλευράς εγκληματικότητας έχει παντου κάμερες (νομιζω οτι η αντιστοιχία ειναι 1 για 10 κατοικους) και προσέχουν υπερβολικά λογω ολυμπιακων αγώνων..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ παιδια μετα απο πολυ σκεψη και εχοντας αλλαξει 10 φορες αποψη για το που να παω με τη γυναικα τελικα σημερα πηραμε εισητηρια για Τσεχια,Πραγα μαζι με φιλους.

Ακουω προτασεις, τι να δω ,τι να φαω,κτλ κτλ κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες κατι εχω ακουσει στο λονδίνο για B&B ( Bed and breakfast) ειναι λεει ξενώνες πολυ ωραίοι και οικονομικοι..Γενικα εχει κανεις info για διαμονή ??? κάπου κεντρικά να είναι και οχι πολλα λεφτα...thanx!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια 20 Δεκεμβρη ταξιδευω για barcelona οτι πληροφορια εχετε απο φθηνο ξενοδοχειο μεχρι μαγαζια , μουσεια , κλπ ειναι ευπροσδεκτη...

 

 

Τσέκαρε τα διασημότερα αξιοθέατα στην Βαρκελώνη (στα ελληνικά) και το επίσημο site (στα αγγλικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα τα ποιο must αξιοθεατα καποια καλα φαγαδικα κανα bar ωραιο..

Μας ενδιαφερει οχι τοσο η τουριστικη φαση αλλα να δουμε και να παμε σε ποιο τοπικα παραδοσιακα μερη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά!Θα ήθελα να πάω ένα ταξίδι στην Σουηδία τέλη Ιανουαρίου με αρχές Φεβρουαρίου,αλλά δεν ξέρω τίποτα από εκεί.Θέλω να μάθω πράγματα σχετικά με τις τιμές που επικρατούν εκεί στα ρούχα,αξιοθέατα,φαγητό κλπ.Όσον αφορα τη διαμονή έχω κάποιο μέρος για να μείνω.Επίσης θα ήθελα να μου πείτε τι αξίζει να πάω να δω εκεί.Εδώ σκέφτομαι να μείνω γύρω στη 1 εβδομάδα γιατί έχω και μέρος για να μείνω.

Βέβαια υπάρχει και η άλλη περίπτωση να πάω στη Βαρκελώνη.Από εκεί πάλι δεν ξέρω τίποτα,ούτε από τιμές,ούτε από αξιοθέατα και αυτή τη φορά ούτε από διαμονή.Επειδή ακριβώς δεν ξέρω πόσα ακριβώς πρεπει να έχω μαζί μου,δεν μπορώ να φανταστω και τι ποσό πρεπει να έχω μαζί μου(ποιο θα ήταν δηλαδή το λογικό).

Έχω να διαθέσω γύρω στα 400ε χώρια τα εισιτιρία αεροπλάνου.Τι μου προτείνετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...