Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μονο και μονο για το μπεμπη μου 1 ετους θελω να βρω ενα μερος που να βγαινω απο εκει που θα κοιμαμαι και να μπαινω στην θαλασσα. ΔΕν θελω να παιρνω αυτοκινητο και τετοια. Θελω να κατσω 3-4 μερες για το μικρουλη να απολαυσει την θαλασσα.

Ευχαριστω.

Εγω ειμαι θεσσαλια..οποτε...οχι πολυ μακρυα (πχ πελοποννησο)

α}Πηλιο.

β}Πιερία.{Πλαταμώνας,Λιτοχωρο,Νεοι Πόροι}

γ}Σκιαθος,Αλόνησος,Σκόπελος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευχαριστω για τις απαντησεις.

1.Πηλιο εχω παει πολλες φορες και ειναι φανταστικο. Αν δεν βρω καπου που να μην εχω παει θα καταληξω εκει. Απο την μεσα πλευρα.

2.Πλαταμωνα κλπ και εκει μια απο τα ιδια. Βεβαια πολυ κοσμο και θα ειναι χαλια

3.Στα νησια ελεγα να μην μπω σε καραβι....δεν ξερω καπως μου ερχεται.

 

Τι θα ελεγες για ιονιο?

Και πιο συγκεκριμενα συβωτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΟνο και μονο που βαζει την ελλαδα να εχει υψηλοτερη επικινδυνοτητα απο τουρκια,Ακτη ελεφαντοστου και Μαροκο,και ισαξια μες αιγυπτο μου φτανει!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.controlrisks.com/en/riskmap/security

Ένα site σχετικά με την ασφάλεια στις χώρες.

όσο και να το ψειρίζεις και να μη θες να το πιστέψεις, είναι όπως στα λέμε δεν είμαστε οι τρελοί που δε θέλουμε να πας εκεί, έχουμε να κερδίσουμε κάτι από αυτό κτλ... απο κει και πέρα δική σου απόφαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο και μονο για το μπεμπη μου 1 ετους θελω να βρω ενα μερος που να βγαινω απο εκει που θα κοιμαμαι και να μπαινω στην θαλασσα. ΔΕν θελω να παιρνω αυτοκινητο και τετοια. Θελω να κατσω 3-4 μερες για το μικρουλη να απολαυσει την θαλασσα.

Ευχαριστω.

Εγω ειμαι θεσσαλια..οποτε...οχι πολυ μακρυα (πχ πελοποννησο)

 

Για Αγιοκαμπο στη Λαρισα ειναι οτι πρεπει! Η θαλασσα απεχει 30 μετρα απο ολα τα ενοικιαζομενα... Τιμες γυρω στα 30 τη βραδια.

Επισης προς Βολο μπορεις να κοιταξεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ,

 

Σκεφτομαι να παω φετος Σαμο όπως έχει παει ή είναι από εκεί θα ήθελα να ακουσω εντυπώσεις καθώς και πληροφορίες όπως πόσες μέρες χρείαζονται για να πάρω μια ιδεα , σε ποια μερη είναι καλύτερα να μείνω κτλ . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά εγώ προτιμώ να πηγαίνω Αύγουστο.(είμαι απο εκεί).Είναι ωραίο νησί με πολύ πράσινο.Όσο με τα μεταφορικά μέσα σου προτείνω να πας με πλοίο (10 περίπου ώρες) διότι με αεροπλάνο είναι λίγο τσουχτερό το ποσό.Εκεί που έιναι πιο τουριστικό το μέρος είναι η ανατολική πλευρά της Σάμου.Από Καρλόβασι μεριά είναι πιο ήρεμα από  τουρισμό.Μια εβδομάδα πιστεύω είναι ότι πρέπει για τη γυρίσει κάποιος.Εμένα προσωπικά μου αρέσει περισσότερο το δυτικό κομμάτι.Όμως γενικά όλη η Σάμος είναι πολύ ωραία. Εκεί που πρέπει να πας οπωσδήποτε είναι στο ευπαλίνειο όρυγμα.Πίστευω να σε βοήθησα κάπως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα νοικιάσεις 4Χ4, θα ανεβείτε Κονταίικα απο Καρλόβασι, από εκεί θα ρωτήσετε πως θα πάτε στον Αή Γιάννη προς το Καρβούνι. Θα πάρετε μπριζολίδια (έχει χτιστή ψησταριά το ξωκλήσσι/καταφύγιο) και μπυρόνια και θα αράξετε μέσα στο δάσος. Θα πάτε Τρίτη με βάρκα, στο μεγάλο Σεϊτάνι, και θα κοιμηθείτε κάταπταστρα (ψαραντοφουκιάστε, αλλά αυγουστο δε θα χει μείνει αστακός ούτε για δείγμα). Θα φάτε σταβλίσια στην πλατεία του Μεσαίου στο Καρλόβασι. Για χαλαρό ποτό, μετά το μπάνιο στο "ποτάμι", στην Αυστραλίδα, είναι στο λόφο. Για ψαρικά, όπως φεύγετε από Καρλόβασι για Κοκάρι, στο αριστερό σας χέρι σε μία εκκλησία πάρτε τον κατήφορο.

 

Από εκεί και πέρα, στα τουριστικά θα πάτε, Κοκάρι, πυθαγόρειο (να πάτε στα αρχαία στο Ηραίο).  Πάρτε και το βαρκάκι για Σαμιοπούλα. Και να πάτε για ψάρι στο Λιμνιώνα, δυτικά του μαραθόκαμπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικα πρεπει να επισκευθεις τον ταρζαν.. εκει στη ζουγκλα..

Στη Σαμο, να φανταστεις.. στο Μαραθοκαμπο που υπηρεστησα.. ειχαμε βρει "αδεσποτους" χαμελεοντες..!!

 

Γενικα δεν σου κανει αισθηση οτι ειναι νησι.. Ακομα και στο google maps να το δεις ειναι καταπρασινο..

Καρλοβασι εχει περισσοτερο κοσμο απο οπουδηποτε αλλου. Αλλα καλυτερα σαν τουριστικη περιοχη ειναι στο Πυθαγορειο. Δεν ειχα τηνευκαρια να το γυρισω ολο το νησι. Το Βαθυ δεν μου εκανε αισθηση, και το Ηραιον ηταν πολυ ησυχη περιοχη, και το στρατοπαιδο ηταν πολυ κοντα. Στην Ψιλη αμμο εχω εκουσει ειναι καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε με είχε ψήσει σαν νησί για διακοπές... Παραλίες μέτριες και σου δίνει την αίσθηση της καθημερινότητας, από την οποία θέλεις να ξεφύγεις.

2 φορές πήγα παρόλ' αυτά, λόγω φίλων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...