Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σίγουρα, απλά κάνω και μια πρόταση να κάνεις "διακοπές" στην πόλη σου! Ξέρεις πόσο ωραία μπορείς να περάσεις και πόσα ωραία μέρη έχει η κάθε πόλη μέσα στην ίδια την πόλη ή πολύ κοντά της, που απλά δε τους δίνουμε σημασία τον υπόλοιπο χρόνο λόγω δουλειάς κλπ? Με λίγα χρήματα και καλή παρέα μπορείς να περάσεις σούπερ :-)  

 

βασικα ρε για ενα μπανιο πας και θες 20 ευρω, αλλα δεν παιζει και παρεα ο κολητος μου ειναι ηγουμενιτσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

βασικα ρε για ενα μπανιο πας και θες 20 ευρω, αλλα δεν παιζει και παρεα ο κολητος μου ειναι ηγουμενιτσα

Ε φαντάσου τώρα να βάλεις μετακινήσεις, αυτοκίνητα, πλοία, ύπνο, φαγητό, διασκέδαση...άστα να πάνε, δεν υπάρχουν φτηνές διακοπές! :P  (Νομίζω ότι πήραμε το τόπικ του φίλου μονότερμα όμως και δεν του έχουμε πει ούτε ένα μέρος... :) )

 

ΥΓ έχασα το τόπικ προς στιγμήν!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε φαντάσου τώρα να βάλεις μετακινήσεις, αυτοκίνητα, πλοία, ύπνο, φαγητό, διασκέδαση...άστα να πάνε, δεν υπάρχουν φτηνές διακοπές! :P  (Νομίζω ότι πήραμε το τόπικ του φίλου μονότερμα όμως και δεν του έχουμε πει ούτε ένα μέρος... :) )

 

ΥΓ έχασα το τόπικ προς στιγμήν!

 

αν εχεις φιλο για τσαμπα σπιτι εχεις μονο εισητηρια και φαι, αν δεν εχεις υπαρχουν πακετα 3-5 μερες με 150-200 ευρω all inclusive

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα! 

Θα ηθελα ιδεες για οικονομικές διακοπές , για ζευγάρι. (Οχι καμπινγκ)

Δεν με νοιαζει αν θα ναι νησι ή οχι. αρκει να εχει ευκολη μετακινηση γτ ΙΧ δεν εχουμε , να ναι φθηνα ,  να μην ειναι ερημικά - δλδ να έχει καποια διασκεδαση αλλα οχι και φαση Μυκονος.. , να έχει πραγματα να δουμε .. αυτά νομιζω ! :-D  εχετε καποια ιδεα ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ναξο θα σου προτεινα γιατι τα συνδιαζει ολα.δεν εχω παει βεβαια μη σου λεω και οτι να ναι αλλα φαινεται καλη περιπτωση.μην το καθυστερησετε ομως αλλο (οπου και να κλεισετε) γιατι δυσκολα θα βρειτε στο παρα 5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θα παω γυναικα και παιδι ερετρια μια βδομαδα.

Κανα αλλο κοντινο μερος ομορφο για ΒΡΑΔΥΝΗ βολτα;

Επισης θα παω μια μερα βορεια ευβοια αλλα δενθα κανουμε μπανιο. Οποτε θελω απλα κανα ωραιο μερος πρασινο για καφε κ φαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να πας πανω απο τον Αμαρυνθο που εχει μια ταβερνα ψηλα στο βουνο με πολυ καλο φαγητο

http://www.vrisko.gr/details/57b__6306jb374b7c4da253h_b15ce70

τουλαχιστον πριν 3-4 χρονια υπηρχε

Για να πας Βορεια Ευβοια εχει παρα πολλες στροφες και στενο δρομο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καμπινγκ που θελω να δοκιμασω πρωτη φορα εχω αρκετες αποριες οι πιο βασικες ειναι οι εξης:

 

-Στο τιμοκαταλογο εχει τιμη ατομο και τιμη για σκηνη αυτο σημαινει οτι ειναι τα λεφτα για ενοικιαση σκημης η εχει αλλη χρεωση αν εισαι χυμα η πας με σκηνη ?

 

-Επισης λεει στον τιμοκαταλογο τιμη για ρευμα τι εννωει υπαρχει χρεωση και για απλα πραγματα οπως φορτισει κινητου ή ειναι για κατι εξτρα πχ ψυγιακι ?

 

-Τουαλετς και ντουζιερες ειναι στην τιμη ?

 

-Υπαρχει κανενα μερος με φοριαμους να βαζουμε τα πραγματα μας ?

 

-Και τελος τι στρωμμα θελει βρηκα κατι φθηνα με 6-7 ευρω που ειναι λεπτα αυτα ειναι για μονωση η μπορεις να κοιμηθεις κανονικα σε αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καμπινγκ που θελω να δοκιμασω πρωτη φορα εχω αρκετες αποριες οι πιο βασικες ειναι οι εξης:

 

-Στο τιμοκαταλογο εχει τιμη ατομο και τιμη για σκηνη αυτο σημαινει οτι ειναι τα λεφτα για ενοικιαση σκημης η εχει αλλη χρεωση αν εισαι χυμα η πας με σκηνη ?

 

-Επισης λεει στον τιμοκαταλογο τιμη για ρευμα τι εννωει υπαρχει χρεωση και για απλα πραγματα οπως φορτισει κινητου ή ειναι για κατι εξτρα πχ ψυγιακι ?

 

-Τουαλετς και ντουζιερες ειναι στην τιμη ?

 

-Υπαρχει κανενα μερος με φοριαμους να βαζουμε τα πραγματα μας ?

 

-Και τελος τι στρωμμα θελει βρηκα κατι φθηνα με 6-7 ευρω που ειναι λεπτα αυτα ειναι για μονωση η μπορεις να κοιμηθεις κανονικα σε αυτα.

- Οι τιμές αυτές είναι για δικιά σου σκηνή και δεν είναι σίγουρο ότι το κάμπινγκ θα νοικιάζει δικές του σκηνές.

 

- Αυτό μου ακούγεται περίεργο, πιθανώς να αναφέρεται σε ρεύμα που είναι δίπλα στη σκηνή - σε ποιο κάμπινγκ το βρήκες αυτό; Συνήθως αυτά τα κάμπινγκ είναι κάτι εκτρώματα τσιμεντοποιημένα ή στην καλύτερη όλες οι θέσεις είναι σαν θήκες με τεχνητή σκιά, θα το απέφευγα στη θέση σου. Γενικά να ξέρεις υπάρχουν κοινόχρηστες δωρεάν πρίζες αλλά πρέπει να είσαι δίπλα να προσέχεις τα πράγματα σου.

 

-  Ναι

 

- Μπορεί μερικά να έχουν αλλά γενικά δεν χρειάζεται, ειδικά μέσα από τη σκηνή σου δύσκολα θα σου πάρουν πράγματα, μόνο σε κάτι κάμπινγκ που μαζεύουν πολλή πιτσιρικαρία που πάει να παρτάρει. Πιο επικίνδυνα για καβατζώματα είναι κοινόχρηστοι χώροι όπως ντουζιέρες, ψυγεία κλπ.

 

- Λογικά αναφέρεσαι σε υποστρώματα - ναι κάνουν για να κοιμηθείς αλλά να στρώσεις και ένα σεντονάκι και τον υπνόσακο σου. Υπάρχουν και άτομα που δεν μπορούν χωρίς αυτά τα φουσκωτά στρώματα, προσωπικά τα θεωρώ άβολα και έχω πάντα 2-3 υποστρώματα για μένα και την κοπέλα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Οι τιμές αυτές είναι για δικιά σου σκηνή και δεν είναι σίγουρο ότι το κάμπινγκ θα νοικιάζει δικές του σκηνές.

 

- Αυτό μου ακούγεται περίεργο, πιθανώς να αναφέρεται σε ρεύμα που είναι δίπλα στη σκηνή - σε ποιο κάμπινγκ το βρήκες αυτό; Συνήθως αυτά τα κάμπινγκ είναι κάτι εκτρώματα τσιμεντοποιημένα ή στην καλύτερη όλες οι θέσεις είναι σαν θήκες με τεχνητή σκιά, θα το απέφευγα στη θέση σου. Γενικά να ξέρεις υπάρχουν κοινόχρηστες δωρεάν πρίζες αλλά πρέπει να είσαι δίπλα να προσέχεις τα πράγματα σου.

 

-  Ναι

 

- Μπορεί μερικά να έχουν αλλά γενικά δεν χρειάζεται, ειδικά μέσα από τη σκηνή σου δύσκολα θα σου πάρουν πράγματα, μόνο σε κάτι κάμπινγκ που μαζεύουν πολλή πιτσιρικαρία που πάει να παρτάρει. Πιο επικίνδυνα για καβατζώματα είναι κοινόχρηστοι χώροι όπως ντουζιέρες, ψυγεία κλπ.

 

- Λογικά αναφέρεσαι σε υποστρώματα - ναι κάνουν για να κοιμηθείς αλλά να στρώσεις και ένα σεντονάκι και τον υπνόσακο σου. Υπάρχουν και άτομα που δεν μπορούν χωρίς αυτά τα φουσκωτά στρώματα, προσωπικά τα θεωρώ άβολα και έχω πάντα 2-3 υποστρώματα για μένα και την κοπέλα μου.

 

A δηλαδη εχει αλλη τιμη για σενα και αλλη τιμη για το μερος που θα κοιμηθεις λιγο μαλακια λες και υπαρχουν ατομα που πανε χυμα.

Ναι αυτα λεω , δεν εχω υπνοσακο ποσο κανεις ενας απλος ? πΑπλωμα κανει ?

 

Για το καμπινγκ στο δρεπανο λεω στην ηγουμενιτσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι διακυμάνσεις είναι γιατί μπορεί ο άλλος να μένει σε σκηνή μόνος του αλλά 4 φίλοι να έχουν επίσης μία σκηνή, γι'αυτό συνήθως υπάρχει και διαφορά μικρής - μεγάλης σκηνής. Ή είσης τροόσπιτα χρεώνονται διαφορετικά.

 

Υπνόσακοι ξεκινάνε από 10 ευρώ και για κάτι λίγο καλύτερο μπορείς να δώσεις και 20. Δεν χρειάζεται κάτι άλλο για ελληνικό καλοκαίρι. πάντως μπορείς να δανειστείς κιόλας αν είναι να πας μια φορά. Το πάπλωμα μια χαρά κάνει αλλά πως θα το κουβαλήσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χανια θα ειμαι δεκαπενταυγουστο..αγια μαρινα συγκεκκριμενα αλλα μαλλον θα το γυρισω ολο το νησι...λοιπον θελω πληροφοριες για το τι να δω και κανενα καλο πανηγυρι καποιας παναγιας στις 15..!!

 

Να πας οπωσδήποτε στο Ελαφονήσι (καταπληκτική παραλία) και Φαλάσαιρνα!! Η παραλία της Αγίας Μαρίνας δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο, αλλά αν σου αρέσει το clubbing γίνονται ωραία παρτάκια στα μαγαζιά που έχει και μαζεύει πολύ κόσμο. 

 

Επίσης, κάνε και μια βόλτα στην περιοχή γύρω από την Αγία Μαρίνα με το αμάξι ή το λεωφορείο! Υπάρχει 1 λόφος απ' όπου θα δεις υπέροχη θέα της πόλης των Χανίων! Καλές διακοπές!!

καλησπέρα σας

Θέλω να μου πείτε γνώμες για φθηνές διακοπές ή κοντά στην Αθήνα η σε κοντινά νησιά!!!

 

 

Κοντά σε Αθήνα Εύβοια και Κορινθία!! Στην Εύβοια υπάρχει και το κάμπινγκ της Αγίας Άννας που μαζεύει πολύ κόσμο! Από κοντινά νησιά ο Σαρωνικός δεν είναι και πολύ οικονομικός, αλλά Τζια ή Άνδρο είναι αρκετά καλά!

A δηλαδη εχει αλλη τιμη για σενα και αλλη τιμη για το μερος που θα κοιμηθεις λιγο μαλακια λες και υπαρχουν ατομα που πανε χυμα.

Ναι αυτα λεω , δεν εχω υπνοσακο ποσο κανεις ενας απλος ? πΑπλωμα κανει ?

 

Για το καμπινγκ στο δρεπανο λεω στην ηγουμενιτσα.

 

Εγώ έχω αυτό http://www.terranationshop.gr/#!product/prd1/2116229525/oromoe-2.5

 

Μπορεί να είναι λίγο πιο τσιμπημένο από αυτά που αναφέρετε, αλλά κάνω τρομερό ύπνο!! Άσε που μπορώ να το κουμπώσω και με άλλο και κοιμόμαστε αγκαλιά με την κοπέλα μου σαν άνθρωποι, γιατί όταν είχαμε τα απλά τη μισή νύχτα την περνάγαμε να φέρνουμε τα στρώματα δίπλα δίπλα γιατί όλο γλιστρούσαν! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καμπινγκ που θελω να δοκιμασω πρωτη φορα εχω αρκετες αποριες οι πιο βασικες ειναι οι εξης:

 

-Στο τιμοκαταλογο εχει τιμη ατομο και τιμη για σκηνη αυτο σημαινει οτι ειναι τα λεφτα για ενοικιαση σκημης η εχει αλλη χρεωση αν εισαι χυμα η πας με σκηνη ?

 

-Επισης λεει στον τιμοκαταλογο τιμη για ρευμα τι εννωει υπαρχει χρεωση και για απλα πραγματα οπως φορτισει κινητου ή ειναι για κατι εξτρα πχ ψυγιακι ?

 

-Τουαλετς και ντουζιερες ειναι στην τιμη ?

 

-Υπαρχει κανενα μερος με φοριαμους να βαζουμε τα πραγματα μας ?

 

-Και τελος τι στρωμμα θελει βρηκα κατι φθηνα με 6-7 ευρω που ειναι λεπτα αυτα ειναι για μονωση η μπορεις να κοιμηθεις κανονικα σε αυτα.

Αν δε σου αρέσει αυτό το στυλ διακοπών πιο πολύ θα ταλαιπωρηθείς παρά θα το ευχαριστηθείς...οι τιμές δεν είναι χαμηλές. Στα λεφτά του κάμπινγκ, άντε λίγο πιο πάνω, βρίσκεις να νοικιάσεις δωμάτιο με τον κλιματισμό σου, την tv σου, το μπάνιο σου (σημαντικό!), το κρεβάτι σου, το ψυγείο σου κλπ και είσαι άρχοντας :-D  (πάντως για το πρώτο που ρωτάς, άλλη τιμή έχει αν νοικιάσεις μόνο το χώρο και στήσεις δικιά σου σκηνή και άλλη αν νοικιάσεις σκηνή του κάμπινγκ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια, βλεπω το ποστ ειχε ανοιξει απο 2005 και το ανακαλυψα μολις σημερα :P Λοιπον δε ξερω αν εχει ερωτηθει κ απο αλλους μιας και τα μηνυματα ειναι παρα πολλα αλλα ψαχνω προορισμο στο εξωτερικο για οκτωβρη περιπου. Περσι ειχα παει κ εγω βουδαπεστη, πολυ ομορφη πραγματικα, και ειχα πληρωσει τα αεροπορικα μονο 70 ευρω πηγαινε ελα. Ψαχνω κατι τετοιο παλι φτηνο σε εισητηρια μαξιμουμ 100 ευρω πηγαινε-ελα γιατι ειμαστε και φοιτητες :P βελιγραδι και ζαγκρεμπ σκεφτομουν αλλα εισητηρια απο ραιαν κτλπ δεν υπαρχουν. το πιο φτηνο που βρηκα ειναι φρανκφουρτη με 60 ευρω πηγαινε ελα παλι. Αξιζει σα πολη? Και επισης εχετε να προτινετε καποιον αλλο φτηνο προορισμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...