Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η Μάλτα είναι όλη ένα αξιοθέατο όπου και να πας έχει ενδιαφέρον και φτηνή

 

 

εχει παει κανεις μαλτα?

εχει να προτεινει κανεις τιποτα αξιοθεατα,κτλ?

 

14542331053_2e103c772c_o.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια, βλεπω το ποστ ειχε ανοιξει απο 2005 και το ανακαλυψα μολις σημερα :P Λοιπον δε ξερω αν εχει ερωτηθει κ απο αλλους μιας και τα μηνυματα ειναι παρα πολλα αλλα ψαχνω προορισμο στο εξωτερικο για οκτωβρη περιπου. Περσι ειχα παει κ εγω βουδαπεστη, πολυ ομορφη πραγματικα, και ειχα πληρωσει τα αεροπορικα μονο 70 ευρω πηγαινε ελα. Ψαχνω κατι τετοιο παλι φτηνο σε εισητηρια μαξιμουμ 100 ευρω πηγαινε-ελα γιατι ειμαστε και φοιτητες :P βελιγραδι και ζαγκρεμπ σκεφτομουν αλλα εισητηρια απο ραιαν κτλπ δεν υπαρχουν. το πιο φτηνο που βρηκα ειναι φρανκφουρτη με 60 ευρω πηγαινε ελα παλι. Αξιζει σα πολη? Και επισης εχετε να προτινετε καποιον αλλο φτηνο προορισμο?

 

 

 

Φρανκφούρτη δε λέει και πολύ, αλλά μπορείς από εκεί να πάρεις κανένα τρένο και να πας μονοήμερες εκδρομές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια, βλεπω το ποστ ειχε ανοιξει απο 2005 και το ανακαλυψα μολις σημερα :P Λοιπον δε ξερω αν εχει ερωτηθει κ απο αλλους μιας και τα μηνυματα ειναι παρα πολλα αλλα ψαχνω προορισμο στο εξωτερικο για οκτωβρη περιπου. Περσι ειχα παει κ εγω βουδαπεστη, πολυ ομορφη πραγματικα, και ειχα πληρωσει τα αεροπορικα μονο 70 ευρω πηγαινε ελα. Ψαχνω κατι τετοιο παλι φτηνο σε εισητηρια μαξιμουμ 100 ευρω πηγαινε-ελα γιατι ειμαστε και φοιτητες :P βελιγραδι και ζαγκρεμπ σκεφτομουν αλλα εισητηρια απο ραιαν κτλπ δεν υπαρχουν. το πιο φτηνο που βρηκα ειναι φρανκφουρτη με 60 ευρω πηγαινε ελα παλι. Αξιζει σα πολη? Και επισης εχετε να προτινετε καποιον αλλο φτηνο προορισμο?

Εμένα η Φρανκφούρτη μου άρεσε (Γερμανοί) αλλά δεν έχει τίποτα σε αξιοθέατο κτλ αν είναι πάρτε τρένο και πηγαίντε ξέρω γω Μόναχο και γύρω περιοχές που είναι max 2 ώρες απόσταση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τρενο στη Γερμανια ειναι φτηνο? Γιατι πηγα και Αγγλια και οι τιμες στο τρενο απλησιαστες ακομα και για 2 ωρες αποσταση. Ειχε ομως πολυ φθηνα λεωφορεια και πολυ ανετα και προσεγμενα. Εκανα το γλασκωβη-λονδινο 8-9 ωρες και δε το καταλαβα καν γιατι ειχε και wifi κτλπ. Στη γερμανια δεν εχω ιδεα τι παιζει με τις μεταφορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τρενο στη Γερμανια ειναι φτηνο? Γιατι πηγα και Αγγλια και οι τιμες στο τρενο απλησιαστες ακομα και για 2 ωρες αποσταση. Ειχε ομως πολυ φθηνα λεωφορεια και πολυ ανετα και προσεγμενα. Εκανα το γλασκωβη-λονδινο 8-9 ωρες και δε το καταλαβα καν γιατι ειχε και wifi κτλπ. Στη γερμανια δεν εχω ιδεα τι παιζει με τις μεταφορες.

Δεν ξέρω τώρα για τι ημερομηνίες θες, γενικά έξω τα τρένα είναι ακριβά, ιταλία πχ το πολύ γρήγορο 4 ώρες Μιλάνο-Ρώμη το είχαμε χρυσοπληρώσει αλλά lux.

http://www.bahn.com/i/view/overseas/en/index.shtml

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμεις μολις επιστρεψαμε απο Βενετια με ryan 120 ε πηγαινε ελα .Περασαμε πραγματικα φανταστικα.

 

Που μεινατε στη Βενετια και ποσο κλεισατε το δωματιο?

Για να δουμε αν συμφερει....ολο το πακετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!!!

Είμαι μόνιμος κάτοικος Τρικάλων Θεσσαλίας με 2 παιδιά 4,5 και 6 ετών τα οποία κολυμπάνε με μπρατσάκια και σοσύβια.

Το μέρος που ψάχνουμε για την τελευταία εβδομάδα του Αυγούστου θέλουμε...

να μην είναι σε νησί,

να φτάνετε σχετικά εύκολα με ταξίδι 3-4 ωρών,

να έχει πολύ κοντά την θάλασσα,

η παραλία να είναι ρηχή, αμμώδες με καθαρά νερά και με μπιτς μπαρ για καφέδες κ.α.

και να έχει κοντινό σημείο με περατζάδα για βόλτες, ψώνια, φαγητό, ποτό κ.α.

 

Το μπάτζετ είναι μέχρι 40ευρώ/ημέρα για 3κλινο (δηλαδή 1διπλό & 1μονό). 

 

Υπάρχει κάποια πρόταση από συμφορουμήτες που έχουν εμπειρία ;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.google.gr/search?q=%CE%BB%CE%BF%CF%85%CF%84%CF%81%CE%B1%CE%BA%CE%B9&client=firefox-a&hs=0ew&rls=org.mozilla:el:official&channel=sb&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=BVGxU9axKIXGPO2dgNAF&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1920&bih=885  

loutraki2.jpg

ουτε μια ωρα απο αθηνα - ολα οπως τα ανεφερες εκτος απ  τις παραλιες που ειναι σχετικα βαθεια τα νερα !  μεσαστο μπατζετ σου με λιγο ψαξιμο  ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...