Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει να προτείνει κανείς κάποιο αξιοπρεπές ξενοδοχείο στη Βιέννη; Που βολεύει να μείνει κανείς; Επίσης, βολεύει να μετακινείσαι με νοικιασμένο αυτοκίνητο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έκλεισα να πάω Σκύρο 2-4 Οκτώβρη.
 

Επειδή έχω να πάω σχεδόν 4 χρόνια στο νησί δεν ξέρω τί έχει αλλάξει...έχει πάει κανείς πρόσφατα να δώσει καμιά πρόταση για ταβερνάκια μέσα στη Χώρα [ή Μαγαζιά], μπαράκια κλπ;

Επίσης, δεν μπορώ να βρω αν υπάρχει πια λεωφορείο για μεταφορά από Αεροδρόμιο προς Μαγαζιά και το αντίστροφο. Βρήκα ένα πρόγραμμα δρομολογίων που ήταν για την καλοκαιρινή περίοδο μόνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει να προτείνει κανείς κάποιο αξιοπρεπές ξενοδοχείο στη Βιέννη; Που βολεύει να μείνει κανείς; Επίσης, βολεύει να μετακινείσαι με νοικιασμένο αυτοκίνητο;

 

Ειχα μεινει το 2011 στο Novotel Wien City. 5-8 λεπτα περπατημα απο το κεντρο, 2 λεπτα απο μετρο, 100 μετρα απο το δουναβη. Και πολυ αξιοπρεπες σε δωματια, χωρους, πρωινο.

Οσο θυμαμαι, μετρο, τραμ και ποδια για εντος Βιεννης. Το αυτοκινητο ειναι βασανο γιατι δεν ειναι ευκολο να το παρκαρεις, πληρωνεις παντου. Μονο αν θες να βγεις εκτος πολης για εκδρομη εχει νοημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα μεινει το 2011 στο Novotel Wien City. 5-8 λεπτα περπατημα απο το κεντρο, 2 λεπτα απο μετρο, 100 μετρα απο το δουναβη. Και πολυ αξιοπρεπες σε δωματια, χωρους, πρωινο.

Οσο θυμαμαι, μετρο, τραμ και ποδια για εντος Βιεννης. Το αυτοκινητο ειναι βασανο γιατι δεν ειναι ευκολο να το παρκαρεις, πληρωνεις παντου. Μονο αν θες να βγεις εκτος πολης για εκδρομη εχει νοημα.

Σ'ευχαριστώ πολύ, θα το τσεκάρω! Αυτοκίνητο για καμιά εκδρομή έλεγα ναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω, δεν το ειχα κανει. Φανταζομαι βολευει και το τρενο, πχ η Μπρατισλαβα πρεπει να ειναι μια ωρα και κατι με το αμαξι, περιπου μιαμιση με το τρενο. Απ'οτι βλεπω μιαμιση ωρα ειναι και με το καραβι που πλεει στο Δουναβη. Παιρνεις καραβι και μεσω του ποταμου αλλαζεις χωρα. Και επιστρεφεις απογευμα-βραδυ. Λεει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ευρώ το τραίνο πανέλα.

Μήπως ξέρεις που μπορώ να βρω αυτά τα δρομολόγια; Είχα κοιτάξει μια σελίδα με δρομολόγια τραίνων αλλά μου έβγαζε πολύ υψηλές τιμές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως ξέρεις που μπορώ να βρω αυτά τα δρομολόγια; Είχα κοιτάξει μια σελίδα με δρομολόγια τραίνων αλλά μου έβγαζε πολύ υψηλές τιμές

 

Δεν ξέρω για τιμές, τα δρομολόγια πάντως είναι εδώ.

Η τιμή δεν πιστεύω να άλλαξε, όσες φορές το έχω κάνει, εκεί στα 14 παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω για τιμές, τα δρομολόγια πάντως είναι εδώ.

Η τιμή δεν πιστεύω να άλλαξε, όσες φορές το έχω κάνει, εκεί στα 14 παίζει.

Ευχαριστώ πολύ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα Κύπρο χθες, Λευκωσία.

 

Χάλια ήταν, ξεραήλα, έψαχνα να βρω πλατεία και καφετέρια με το κιάλι. Μεχρι και τα σουπερμάρκετ κάτι μικρά και μίζερα ήταν. Δεν έχει και κανα αξιοθέατο. Εψαχνα στο ιντερνετ και μόνο εκκλησίες είχε.

 

Ασε που τα πάντα ήταν τουλάχιστον 3-4 χιλιόμετρα μακριά. Ξεποδαριάστικα. 15 χιλιόμετρα έγραψε οτι έκανα το κινητό με τα πόδια. Μην πω για τις συγκοινωνίες. 1 φορά είδα λεωφορείο στις 7 ώρες που τριγύρναγα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...