Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίζει καμιά ιδέα για οικονομικό ταξίδι στην Ευρώπη;

 

Μέχρι στιγμής έχω βρει Amsterdam μέσω Βρυξελλών ή Μιλάνο κ γύρω περιοχές.

Βουδαπέστη
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Bερολινο, προλαβαινω κάτι σε 2"μιση" μερες?

σε εναν-δυο ποντάρω.

 

 

Ναι και θα περάσεις τέλεια. Και εγώ πέρυσι για 2,5 πήγα και πέρασα υπέροχα και το πρωί και το βράδυ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα ξαναρωτησει, δεν θυμαμαι να πηρα απαντηση...

 

Ιτέα κανείς;

Πριν κάμποσα χρόνια...ωραία είναι. Αρκετά ήρεμα! Κοντά είναι η Άμφισσα για μια βολτίτσα, οι Δελφοί, η Αράχωβα, το Γαλαξίδι. Γενικά έχει ωραία μέρη, αρκεί να έχεις αμάξι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν κάμποσα χρόνια...ωραία είναι. Αρκετά ήρεμα! Κοντά είναι η Άμφισσα για μια βολτίτσα, οι Δελφοί, η Αράχωβα, το Γαλαξίδι. Γενικά έχει ωραία μέρη, αρκεί να έχεις αμάξι

 

Κι εγω περαστικος που εχω περασει, ετσι μου φανηκε!

Για ησυχες διακοπες, πρεπει να ειναι καλα. Και εχεις κοντα Δελφους-Αραχωβα-Γαλαξιδι, Αμφισσα.

 

Απο παραλιες δεν ξερω τι εχει, αν μιλαμε για καλοκαιρινη περιοδο. Εχω να δει να κανουν μπανιο βεβαια. Δεν εχω απαιτησεις νησιων ιονιου ή αιγαιοπελαγιτικο, αλλα να εχει μια αξιοπρεπη παραλια για μπανάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω περαστικος που εχω περασει, ετσι μου φανηκε!

Για ησυχες διακοπες, πρεπει να ειναι καλα. Και εχεις κοντα Δελφους-Αραχωβα-Γαλαξιδι, Αμφισσα.

 

Απο παραλιες δεν ξερω τι εχει, αν μιλαμε για καλοκαιρινη περιοδο. Εχω να δει να κανουν μπανιο βεβαια. Δεν εχω απαιτησεις νησιων ιονιου ή αιγαιοπελαγιτικο, αλλα να εχει μια αξιοπρεπη παραλια για μπανάκι.

Μπάνιο κάνουν σίγουρα. Στην δεξιά άκρη της Ιτέας (όπως κοιτάς τη θάλασσα) έχει μια συμπαθητική μικρή παραλία που είναι και σχετικά οργανωμένη. Έχει 1-2 καφετέριες, ταβερνάκια, ένα μικρό ξενοδοχείο και κάνανε και θαλάσσια σπορ θυμάμαι. Άλλη παραλία για μπάνιο στην Ιτέα πρέπει να έχει στην ακριβώς αντίθετη πλευρά (τέρμα αριστερά).

 

Στο Γαλαξίδι επίσης έχει μικρές παραλίες και αρκετά ταβερνάκια κλπ, όπως και σε κάποια κοντινά χωριά που βρίσκεις στο δρόμο από Ιτέα προς Ναύπακτο αλλά δεν θυμάμαι ονόματα.

 

Μιλάς για του χρόνου ή για τώρα;

 

Στην Άμφισσα να πας στο Καπνοπωλείο (μεζεδοπωλείο - ταβερνάκι), πολύ ωραίο μαγαζάκι και πιστεύω να υπάρχει ακόμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπάνιο κάνουν σίγουρα. Στην δεξιά άκρη της Ιτέας (όπως κοιτάς τη θάλασσα) έχει μια συμπαθητική μικρή παραλία που είναι και σχετικά οργανωμένη. Έχει 1-2 καφετέριες, ταβερνάκια, ένα μικρό ξενοδοχείο και κάνανε και θαλάσσια σπορ θυμάμαι. Άλλη παραλία για μπάνιο στην Ιτέα πρέπει να έχει στην ακριβώς αντίθετη πλευρά (τέρμα αριστερά).

 

Στο Γαλαξίδι επίσης έχει μικρές παραλίες και αρκετά ταβερνάκια κλπ, όπως και σε κάποια κοντινά χωριά που βρίσκεις στο δρόμο από Ιτέα προς Ναύπακτο αλλά δεν θυμάμαι ονόματα.

 

Μιλάς για του χρόνου ή για τώρα;

 

Στην Άμφισσα να πας στο Καπνοπωλείο (μεζεδοπωλείο - ταβερνάκι), πολύ ωραίο μαγαζάκι και πιστεύω να υπάρχει ακόμα!

 

thanks zio!

 

Σκεφτομαι για του χρονου, αλλα θελω να το οργανωσω καλυτερα απο φετος, καθως ειναι και δυσκολες εποχες.

 

Πιστευω ειναι καλος προορισμος, και χειμωνα και καλοκαρι (Παρνασσος-Δελφοι-all time classic), και καλοκαιρι μπανιο Ιτεα, και επισκεψη σε ολα τριγυρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...