Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι μέρες πλησιάζουν και θα ήθελα να ρωτήσω .. Απο Θεσσαλονίκη που λέτε να κάνω καμία στάση για καφε ; Στον γυρισμό θα κάτσουμε Γιάννενα αλλα στο πήγαινε θέλουνε απλά ένα καφεδάκι ένα ξεμούδιασμα οποτε θελω να ειναι οςο πιο κοντά απο τον κεντρικό δρόμο που θα πηγαίνω .. Μη παρεκκλίνω καμία 40ρια χιλιόμετρα κλπ κλπ

 

Αγαπημένο και λατρεμένο μέρος για εμένα είναι το Μέτσοβο. Το επισκέπτομαι κάθε χρόνο τουλάχιστον μία φορά. Είναι περίπου 3-5 χιλιόμετρα από την Εγνατία και είναι ό,τι πρέπει για να ξεμουδιάσετε λίγο, αλλά όχι και η καλύτερη επιλογή για να καθίσετε για καφέ.

 

Edit: Χρήσιμη συμβουλή: Αν αποφασίσετε να κάνετε στάση στο Μέτσοβο, μην παρκάρεις το αμάξι σου στην πλατεία. Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να σε γράψουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα φίλοι του forum,θέλω να ρωτησω για κάτι μήπως από εμπειρία ,δουλειά κάποιος μπορεί να μου απαντησει.ήθελα να πάω μια βδομάδα σε κάτι ξαδέρφια στην Αθήνα από Κρήτη,πιο συγκεκριμένα από Σητεία να επερνα το λεωφωρειο στις 7 το πρωί και φτάνει 10 στο λιμανι του ηρακλειου δε σκέφτηκα όμως ότι και το πλοίο της ανεκ φεύγει στις δεκα... Υπάρχει κάποιος τρόπος να αλλάξω τα εισητήρια και να τα κάνω minoan αντί για ανεκ,που ή μινωική φεύγει 11;(τα εισητήρια τα έχω πάρει στα χέρια μου από ένα πρακτορείο).Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

KAmia σχεση οι δυο εταιρειες(ειναι και αντιπαλοι)>οποτε να το κανεις ΜΙΝΟΑΝ-ΑΝΕΚ ξεχασε το.ΑΝ δεν κανω λαθος μπορεις να το κανεις ανοιχτο για ενα χρονο αλλα δεν ξερω αν σε συμφερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιος τρόπος να αλλάξω τα εισητήρια και να τα κάνω minoan αντί για ανεκ,που ή μινωική φεύγει 11;(τα εισητήρια τα έχω πάρει στα χέρια μου από ένα πρακτορείο).Ευχαριστώ πολύ.

Ρώτα στο πρακτορείο καλύτερα. Η ΑΝΕΚ έχει άλλο δρομολόγιο αργότερα την ίδια μέρα; Μπορεί να γίνεται να τα αλλάξεις με άλλα της ΑΝΕΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρώτα στο πρακτορείο καλύτερα. Η ΑΝΕΚ έχει άλλο δρομολόγιο αργότερα την ίδια μέρα; Μπορεί να γίνεται να τα αλλάξεις με άλλα της ΑΝΕΚ.

Μπορώ να αλλάξω την ώρα από ημερήσιο σε ωραδυνο, και καλά να φύγω στις 9 από το λιμάνι Ηρακλείου;Γίνεται κάτι τέτοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να αλλάξω την ώρα από ημερήσιο σε ωραδυνο, και καλά να φύγω στις 9 από το λιμάνι Ηρακλείου;Γίνεται κάτι τέτοιο;

Μια υπόθεση έκανα, δε γνωρίζω, δεν εκπροσωπώ την ΑΝΕΚ. :Ρ Γι αυτό ρώτα καλύτερα είτε στο πρακτορείο είτε κατευθείαν στην ΑΝΕΚ, δε νομίζω να ειναι δύσκολο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να μου πειτε καποια site για να ψαξω για ενα apartment στο βερολινο. Κατι αλλο εκτος απο bokking και airbnb..????

θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μέρες πλησιάζουν και θα ήθελα να ρωτήσω .. Απο Θεσσαλονίκη που λέτε να κάνω καμία στάση για καφε ; Στον γυρισμό θα κάτσουμε Γιάννενα αλλα στο πήγαινε θέλουνε απλά ένα καφεδάκι ένα ξεμούδιασμα οποτε θελω να ειναι οςο πιο κοντά απο τον κεντρικό δρόμο που θα πηγαίνω .. Μη παρεκκλίνω καμία 40ρια χιλιόμετρα κλπ κλπ

Μέτσοβο θα 'λεγα κι εγώ ή Αμφιλοχία που επίσης είναι ωραία για καφέ. (Από 'κει δεν θα πας;  )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από θεσσαλονίκη για γιάννενα μπορείς να σταματήσεις μέτσοβο.

αμφιλοχία όμως δε γίνεται γιατί είναι από την άλλη πλευρά, εκεί βολεύει να σταματήσεις αν πας γιάννενα από αθήνα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από θεσσαλονίκη για γιάννενα μπορείς να σταματήσεις μέτσοβο.

αμφιλοχία όμως δε γίνεται γιατί είναι από την άλλη πλευρά, εκεί βολεύει να σταματήσεις αν πας γιάννενα από αθήνα

Λευκάδα δεν θέλει να πάει ο φίλος ή τον μπέρδεψα με άλλον;

 

edit, πάλι δεν βολεύει να περάσει από Αμφιλοχία, απλά 1-2 φορές είχα πάει από 'κει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, κατεβαίνοντας από Γιάννενα πας μέσω Πρέβεζας. Εκτός κι αν σου αρέσει η επιπλέον ταλαιπωρία και θες να κάψεις παραπάνω καύσιμα. :Ρ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, κατεβαίνοντας από Γιάννενα πας μέσω Πρέβεζας. Εκτός κι αν σου αρέσει η επιπλέον ταλαιπωρία και θες να κάψεις παραπάνω καύσιμα. :Ρ

Σωστός! Απλά κόλλησε το μυαλό μου, ενώ έχω κάνει τον δρόμο 10άδες φορές...:)

 

Οπότε σταματάς Μέτσοβο κι αν δεν θέλεις να κάνεις καθόλου παράκαμψη πιες ένα καφεδάκι πιο κάτω στο Τέροβο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει πάει κανείς Γαύδο ; Σαν προορισμό λόγω τοποθεσίας την εβαλα το Καλοκαίρι στο μάτι και εχει μπει στην wish list προορισμων εστω για επισκεψη.
Αποτι βλεπω ειναι τοσο ηρεμα και ησυχα που ειτε πας απο αποψη είτε για σχεδον ερημητικες διακοπες με παρεα αλλα με τη πεποιθηση οτι πανω απο 2 βραδια δεν αντεχεις.

Επεξ/σία από Adon1s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...