Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια καλημερα. Σχεδιαζω ταξιδι για Νεα Υορκη τον Ιουνιο, καθοτι εχει φοβερες τιμες αυτη τη στιγμη στα αεροπορικα(Aegean+United και Aegean+Lufthansa).

 

Εκει που εχω μπερδευτει ειναι στα ξενοδοχεια. Στο Booking.com οταν κοιτας τα δωματια αναγραφει κατω οτι 

 

"δεν συμπεριλαμβάνεται: 14.75 % ΦΟΡΟΣ, 3.50 US$ Δημοτικός φόρος τη βραδιά." 

 

Που σημαινει οτι χοντρικα η τελικη τιμη ειναι ενα 15% επανω.

 

Οταν ομως παω π.χ στην ιστοσελιδα του ξενοδοχειου βλεπω την τιμη την οποια την κανει breakdown και αναφερει τους φορους κλπ, το αθροισμα ολων των οποιων ειναι η τιμη που αναγραφει(και η οποια ειναι στα ιδια επιπεδα με του Booking ΠΡΟ φορων).

 

Ξερετε τι ισχυει τελικα; Μηπως καλυτερα να το κλεισω απο το εκαστοτε site του ξενοδοχειου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για το δευτερο υποψιαζομαι οτι ειναι αυτο που ισχυει σε πολλες  πολεις του κοσμου δηλαδη εξτρα φορος για το δημο που τον πληρωνεις ανεξαρτητα.Περισυ ειχα παει βεντια και αν και ειχα ηδη προπληρωσει το ξενοδοχειο πληρωσα και το φορο αυτο εξτρα κατα την αποχωρηση μου.

Οταν λες φτηνα αεροπορικα ποσο εννοεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πατηστε στο airtickets ή σε οποιαδηποτε αλλη μηχανη για της ημερομηνιες αυτες (Ιουνιο-Ιουλιο) και δειτε. Εγω τα εκλεισα ηδη :)

 

Θεσσαλονικη-Μοναχο(Aegean)    και   Mοναχο-Νεα Υορκη(United Airlines) . 

 

http://travel.airtickets.com/results?_ga=1.241160262.459299920.1455538015#search/SKG/NYC/obDate/07-06-2016/ibDate/14-06-2016/isRoundtrip/1/passengersAdult/1/passengersChild/0/passengersInfant/0/directFlightsOnly/0/extendedDates/0

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα θέλω να πάω με τη γυναίκα μου ταξίδι του μέλιτος. Που λέτε να είναι ωραία και να μην πρέπει να σηκώσω όλα τα λεφτά απο τη τράπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα θέλω να πάω με τη γυναίκα μου ταξίδι του μέλιτος. Που λέτε να είναι ωραία και να μην πρέπει να σηκώσω όλα τα λεφτά απο τη τράπεζα.

 

Θες Ευρώπη ή κάπου πιο εξωτικά; Θες μπανάκια σε θάλασσες ή να δεις και κάτι; Πες μας και πόσο είναι περίπου το μπάτζετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όποιο μέρος και να είναι. Απλά θέλω να είναι ωραία να δούμε κάτι να περνάμε καλά όχι δηλαδή να πάμε να δούμε κάτι τη μια μερα και να βρεθούμε. Κάπου στα 1500. Η Νέα Υόρκη τι λέει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όποιο μέρος και να είναι. Απλά θέλω να είναι ωραία να δούμε κάτι να περνάμε καλά όχι δηλαδή να πάμε να δούμε κάτι τη μια μερα και να βρεθούμε. Κάπου στα 1500. Η Νέα Υόρκη τι λέει?

 

1500 μόνο για τα αεροπορικά εισιτήρια εννοείς; :Ρ

Κατά τ άλλα η καλοπέραση είναι κάτι το υποκειμενικό... Αλλος περνάει καλά στη θάλασσα, άλλος στο χιονοδρομικό, άλλος σε Malls, αλλος σε μουσεία, αλλος στα μπουζούκια κλπ κλπ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σε όποιο μέρος και να είναι. Απλά θέλω να είναι ωραία να δούμε κάτι να περνάμε καλά όχι δηλαδή να πάμε να δούμε κάτι τη μια μερα και να βρεθούμε. Κάπου στα 1500. Η Νέα Υόρκη τι λέει?

Μαροκο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαροκο

 

Με οσα εγιναν στh Tynhsia περισυ οπου σκοτωσαν περιπου 40 τουριστες στην παραλια νομιζεις ειναι καλη επιλογη? 

 

Χμμ, επίσης με όσα έγιναν σε Κωνσταντινούπολη και Αγκυρα νομίζεις είναι καλή επιλογή να βγαίνεις από το σπίτι σου αν μένεις Ελλάδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ, επίσης με όσα έγιναν σε Κωνσταντινούπολη και Αγκυρα νομίζεις είναι καλή επιλογή να βγαίνεις από το σπίτι σου αν μένεις Ελλάδα;

Εντάξει Τουρκία δε νομίζω να πάει πολύς κόσμος φέτος...:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...