Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω για την ουμβελτπλακετε, αλλά Κολωνία ποτε θα εισαι να σε κυκλοφορησω;

 

(Το αυτοκίνητο θα ερθει απο Ελλάδα; εδώ νομιζω όλοι την έχουν btw)

Ναι απο Ελλάδα. Μόναχο έκλεισα τελικά προς τα έξω για να έχω free parking και να μη μπλέξω και με κάρτες κτλ.

Κολωνία Παρασκευή 11/3 και 12/3 πρωί θα πρέπει να είμαι στο hamm αλλα μπορεί να παίξει και πέρα δώθε. Θα σφυρίξω κλέφτικα.

 

Ετοιμάσου να ξεφτιλιστούμε και στην Κολωνία.

 

Όποιος έχει να προτείνει must αξιοθέατα για μια μέρα στο μόναχο ας πεί. Σκέφτομαι να περάσω και απο Νταχάου φεύγοντας μιας και είναι σχετικά στο δρόμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καμιά πρόταση για απλό ξενοδοχείο στο Μιλάνο;

 

Έχω μείνει πάρα πολλές φορές σε αυτό. Είναι εξαιρετικό και με καλές τιμές. Δεν είναι κέντρο αλλά έχει πολύ κοντά μετρό.

Tip: Αν τελικά το επιλέξεις ζήτα να σε βάλουν στο 101,  201, 301 ή κάποιο αντίστοιχο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος έχει να προτείνει must αξιοθέατα για μια μέρα στο μόναχο ας πεί. Σκέφτομαι να περάσω και απο Νταχάου φεύγοντας μιας και είναι σχετικά στο δρόμο.

 

Αν και λογικά θα σου απαντήσουν και άτομα που ξέρουν τη πόλη καλύτερα από μένα, εγώ θα περιοριζόμουν μάλλον μόνο σε βόλτα στο κέντρο, στη παλιά πόλη (Karlsplatz, Marienplatz, Odeonsplatz κλπ). Εκεί θα ανέβαινα στο πύργο της Peterskirche, αν θες να δεις τη πόλη από ψηλά. Μετά Theatinerkirche είναι πολύ ωραία να τη δεις και εσωτερικά.

Αν τύχει και κάνει καλό καιρό και σου μένει χρόνος θα μπορούσες (αντί για Νταχάου ίσως) να πας Englischer Garten, για καμιά μπύρα στο Seehaus και να δεις και τους σέρφερ στο Eisbachwelle ενδεχομένως. Αν έχει μουντό, ψυχρό καιρό αρμόζει μάλλον περισσότερο για Νταχάου η περίσταση...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μείνει πάρα πολλές φορές σε αυτό. Είναι εξαιρετικό και με καλές τιμές. Δεν είναι κέντρο αλλά έχει πολύ κοντά μετρό.

Tip: Αν τελικά το επιλέξεις ζήτα να σε βάλουν στο 101,  201, 301 ή κάποιο αντίστοιχο. 

Σ'ευχαριστώ πολύ! Αν και δε μου δίνει ελεύθερο δωμάτιο για τις ημερομηνίες που θέλω με μια γρήγορη ματιά, θα το ξανακοιτάξω όμως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι απο Ελλάδα. Μόναχο έκλεισα τελικά προς τα έξω για να έχω free parking και να μη μπλέξω και με κάρτες κτλ.

Κολωνία Παρασκευή 11/3 και 12/3 πρωί θα πρέπει να είμαι στο hamm αλλα μπορεί να παίξει και πέρα δώθε. Θα σφυρίξω κλέφτικα.

 

Ετοιμάσου να ξεφτιλιστούμε και στην Κολωνία.

 

Όποιος έχει να προτείνει must αξιοθέατα για μια μέρα στο μόναχο ας πεί. Σκέφτομαι να περάσω και απο Νταχάου φεύγοντας μιας και είναι σχετικά στο δρόμο.

Να ντυθεις ζεστά. Με την αδεια αυτη εγώ προσωπικά θα έπαιρνα τα ρίσκα μου. Χωρίς να γνωρίζω, θεωρώ οτι εφόσον δεν εχεις κανένα σαραβαλο του 70 δε θα ασχοληθούν. Ψησου να κατσεις και στις 12 να πάμε Τίντερστικς!
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως τα πάνε οι Μιλανέζοι με τα αγγλικά; Γιατί λένε ότι δεν θέλουν να πολυμιλάνε! :)

 

Δεν έχω πάει Μιλάνο, αλλά έχω πάει δύο φορές Ρώμη και μία φορά στη νότια Ιταλία. Από την εμπειρία μου σου λέω ότι γενικά οι Ιταλοί δεν το πολυέχουν με τις ξένες γλώσσες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι Βενετια που εχω παει καμποσες φορες τα τελευταια χρονια Αγγλικα μιλαγαν οι παντες ακομη και οι Ηλικιωμενοι......Τι να πω ισως και να επεσα στην περιπτωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πως τα πάνε οι Μιλανέζοι με τα αγγλικά; Γιατί λένε ότι δεν θέλουν να πολυμιλάνε! :)

Δεν ειναι και Γαλλοι, θα προσπαθησουν να σε βοηθησουν αν χρειαστει, δε θα εχεις κανενα προβλημα. Βασικα ειναι τοσο τουριστικο μερος το Μιλανο που δεν παιζει να μη βρεις καποιον να μιλαει αν χρειαστεις κατι.

Ποσο θα μεινεις?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...