Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα φώτα σας συμφορουμιτες όσοι ξέρετε από Παρίσι. Θα ήθελα να μου προτείνετε ένα εστιατόριο όχι τουριστοπαγιδα, ευρωπαϊκή κουζίνα, της τάξης μέχρι 30 το πολύ 40 ευρώ το άτομο. Κατά προτίμηση κεντρικά ή προς sacrée cœur ή gare du Nord. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο εμενα. Σκεφτομαι για ενα σουκου στο Αγκιστρι και θα ηθελα πληροφοριες απο οποιον εχει παει.

Παραλιες, φαγητο, αξιζει να παρω αμαξι? Και οτιδηποτε μπορει να βοηθησει απο tip, καλοδεχουμενο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Κατερινη μπορει να μου πει καποιος απο camping τι παιζει και σε ποια μερη εξω απο Κατερινη εχει καλα camping? Και κυριως αν γνωριζει camping που εχουν λιγο περισσοτερο πιο νεους ανθρωπους, μην παμε σε καποιο που δεν γνωριζουμε και ειναι ολοι 3ης ηλικιας χαχα. Ευχαριστω παιδια να στε καλα! :)

 

Είχα πάει παλιά σε κάμπιγκ στην περιοχή, είναι πιο πολύ οικογενειακά από ότι θυμάμαι και εγώ. Πολύ πράσινο πάντως μέσα στα πλατάνια. Έχει πολλά κάμπινγκ εκεί, πηγαίνοντας εκεί διαλέγετε. Και πλαταμώνα.. Νέους Πόρους είναι πολύ ωραία! Αμμουδιά μεγάλες παραλίες.. πανέμορφα. Παίζει και πολύ λαβράκι εκεί!  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε 10 μέρες θα κατέβουμε Κρήτη με την κοπέλα μου .

Θα μένουμε Χανιά με ενδιαφέρει αν ξέρει κάποιος τι γίνεται με τις γύρο παραλίες . Με ενδιαφέρει το Λαγονησί Μπάκος Φαλάσαρνα και σειταν λιμανι υπάρχει ΚΤΕΛ αστικό που να πηγαίνει ηνία χρειαστώ αυτοκινητο ; Η πρόσβαση ειναι εύκολη ; Πάρκινγκ κλπ ; Οτιδήποτε έχετε να πείτε ευπρόσδεκτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε και λεμε.

Σειταν λιμανια ξεχασε τα. Μικρη παραλια φοβερα δυσκολη προσβαση, τιποτα το ιδιαιτερο δε σχεση με τις επομενες, της μοδας και κατα συνεπεια δεν αξιζει να πας.

Μπαλος πολυ καλη αλλα προσβαση μονο με καραβακι (και εισιτηριο 20-25 ευρω αν θυμαμαι .Οπωσδηποτε σταση στη ΓΡαμβουσα πριν πατε.

Ελαφονησι μια απο τις καλυτερες παραλιες της ευρωπης , καταπληκτικη σε ολα της και πολυ οργανωμενη.

Φαλασερνα πολυ καλη παραλια και τεραστια. Απλα τοσο αυτη οσο και το ελαφονησι πιανουν συχνα αερα οποτε δες δελτιο καιρου.

Ελαφονησι και φαλασερνα παει λεωφορειο αλλα ειναι ταλαιπωρια στα αλλα οχι. Οποτε προτεινεται να νοικιασετε αυτοκινητο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ,

 

Μια ομάδα φοιτητών ξεκίνησε μία προσπάθεια για να συγκεντρώσουν σε ένα site όλες τις δραστηριότητες που μπορεί να κάνει κάποιος επισκέπτης(και όχι μόνο) όταν θα έρθει στην Ελλάδα. Το site είναι http://activities-greece.com/ , ρίξτε το μία ματια και πείτε μας μια άποψη.

Κάθε σχόλιο και παρατήρηση ευπρόσδεκτο.

 

Ευχαριστώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,θα ήθελα κάποιος που έχει πάει Λήμνο και γνωρίζει το νησί να μου πει, που θα μπορούσα να βρω ξενοδοχείο ή οποιοδήποτε είδος τουριστικού καταλύματος που να είναι αυτό που λέμε "πάνω στην θάλασσα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα είναι πιο φθηνα να νοικιάσουμε αμαξι για θαλασερνα και ελαφονήσι? απο το να πάμε με κτελ?

3 άτομα θα είμαστε...,και πως θα το βρούμε θα είναι έυκολο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα είναι πιο φθηνα να νοικιάσουμε αμαξι για θαλασερνα και ελαφονήσι? απο το να πάμε με κτελ?

3 άτομα θα είμαστε...,και πως θα το βρούμε θα είναι έυκολο?

Φιλε ειναι Φαλασερνα.

Δεν ειμαι σε θεση να σου πω τιμες κτελ η ενοικιαστικων αυτο ειναι κατι που θα κανεις εσυ για να δεις αν σε συμφερει.

Για ελαφονησι εχει ενα μονο δρομολογιο που φευγει στις 9 απο χανια και στις 3-4 απο ελαφονησι.ΔΙαρκεια διαδρομης 2 ωρες.Σε αφηνει στην παραλια.

Για φαλασερνα παει σιγουρα δεν ξερω αν παει κατευθειαν απο Χανια η μεσω καστελιου.Εχει πιο πολλα δρομολογια αλλα δεν σε αφηνει παραλια περπατας κανενα 5-10 λεπτο.

Και τα δυο τα βρισκεις ευκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν οργανωμενες παραλιες στις οποιες να μη πληρωνεις τη ξαπλωστρα, αλλα μονο ο,τι πιεις και φας;

 

Γενικοτερα, υπαρχει καποιο site που να εχει συγκεντρωτικα ολες τις παραλιες τις Ελλαδος με τετοιες πληροφοριες; Δλδ, αν εχει εισοδο και εαν πληρωνεις ξαπλωστρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν οργανωμενες παραλιες στις οποιες να μη πληρωνεις τη ξαπλωστρα, αλλα μονο ο,τι πιεις και φας;

 

Γενικοτερα, υπαρχει καποιο site που να εχει συγκεντρωτικα ολες τις παραλιες τις Ελλαδος με τετοιες πληροφοριες; Δλδ, αν εχει εισοδο και εαν πληρωνεις ξαπλωστρες.

 

Καλή ιδέα για app!

 

Ναι υπάρχουν παραλίες τέτοιες, έχω πάει σε κάποιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θέλω τα φώτα σας! Έχω κανονίσει (με αμόρε) διακοπές στη Μήλο και θέλω για 4 μέρες να παω και σε κάποιο άλλο νησί κοντά. Υποψήφια είναι: Σέριφος, Σίφνος και Φολέγανδρος. Τι προτείνετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διακοπές της τελευταίας στιγμής για μία εβδομάδα,παρέα 4 ατόμων.

Θέλω προτάσεις για ξενοδοχεία σε Εύβοια και Αργολίδα (και αλλού δηλαδή που να είναι όμως σχετικά κοντά στην Αθήνα με το αυτοκίνητο).

Λέμε να φύγουμε τέλος του μήνα,δηλαδή την άλλη Παασκευή με Σάββατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποιο νησί προτείνετε, με ωραίες παραλίες, που να έχει περισσότερους Έλληνες και να έχει και το σχετικό του κέφι (20-35 ηλικίες ) :)

Επεξ/σία από Xorxhs!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...