Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι είδους κέφι; :ρ

Σίφνος ίσως; Σκιάθος;

καλες επιλογές και οι 2 που λες, αλλά η πρώτη δεν έχει καλες παραλίες και η 2η είναι πανάκριβη (15 ευρω το ποτο!!!!!! )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλες επιλογές και οι 2 που λες, αλλά η πρώτη δεν έχει καλες παραλίες και η 2η είναι πανάκριβη (15 ευρω το ποτο!!!!!! )

καλά όχι και 15 είπαμε....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πορο που πηγα ολες οι παραλιες ηταν ειτε κλεισμενες απο τα ξενοδοχεια, χωρις να υπαρχει τροπος να μπεις απο καπου, ειτε απο beach bar ( συνηθως καντινες.. ) και με χρεωση παντου!

 

Μονο κατι ξαπλωστες που ειχε ενα studio ηταν τζαμπα και πηγα εκει 2 φορες.. Τις υπολοιπες με την ομπρελα μου οπου εβρισκα, και καποιες φορες σε beach bar πληρωσα, αλλα χωρις να παρω καφε, μονο τις ξαπλωστρες..

 

Τα μεθανα ηταν αδεια και καλυτερες παραλιες, πηγαινα οπου ηθελα με την ομπρελα μου και τα πραγματα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα πάω πόρο τέλος αυγουστου και θα μείνω στο μεγάλο νεώριο

 

Εκεί ή παραλία είναι κλεισμένη από το ξενοδοχείο και εκεί τριγύρω μ είπαν δεν υπάρχει καμία free παραλία αν θέλεις.

 

Καλά π θα μείνω στο ξενοδοχείο :)

 

 

Να σε ρωτησω,απο νεώριο,λιμανακι αγάπης και ρωσικό ναύσταθμο αξίζει να πας απόγευμα γ βόλτα;

 

Σαν νησί είναι ακριβό το φαγητό; Ή 6αδα το νερό πόσο έχει περιπου; Έχει κανένα μεγάλο Σουπερμάρκετ το νησί;

 

Αν μπορείς μιας π πηγές λυσε μου μερικές απορίες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ακριβώς έτσι στον Πόρο, εχω σπίτι και πηγαίνω σχεδόν κάθε καλοκαίρι... ναι έχει μεγάλο σουπερμάρκετ και η εξάδα (ανάλογα και τη μάρκα) δεν εχει πανω από 1,50€ (εκεί το νερό δεν πίνεται)

επίσης αυτό για τις παραλίες δεν ισχύει τόσο, μπορείς να πας στην παραλία του Ασκελιου, στο Μοναστήρι, στο ρωσικό ναυσταθμο, στο λιμανάκι της αγάπης, αυτες ειναι οι καλύτερες που να μπορείς να πας χωρίς να κάνεις ιδιαίτερη απόσταση. βεβαίως και εχουν ξαπλώστρες αλλά αυτό δε σε εμποδίζει να αραξειςδιπλα στην ξαπλωστρα, χε θα σου πει κανείς τίποτα.

ας πούμε στο ασκελι μονο η μιση παραλία εχει ξαπλώστρες απο μπιτς μπαρ κλπ. η υπόλοιπη ειναι free τελείως.

γενικά θα έλεγα πως είναι σχετικά υψηλές οι τιμές στις ταβέρνες κλπ δεδομένου της ποιοτητας και των υπηρεσιών που προσφέρουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει σε κάποιο νησί των Κυκλάδων δωμάτιο για τον δεκαπενταυγουστο σε γήινη τιμή? Όσο και εάν έχω ψάξει σε booking, trivago κτλ δεν βρήκα κάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει σε κάποιο νησί των Κυκλάδων δωμάτιο για τον δεκαπενταυγουστο σε γήινη τιμή? Όσο και εάν έχω ψάξει σε booking, trivago κτλ δεν βρήκα κάτι

Δηλαδή τι τιμή;

 

Για Σαντορίνη είχα κοιτάξει πριν λίγες μέρες για ένα φίλο και τη βδομάδα του 15Αυγουστου είχε δωμάτια με 50-60€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο νησί προτείνετε, με ωραίες παραλίες, που να έχει περισσότερους Έλληνες και να έχει και το σχετικό του κέφι (20-35 ηλικίες ) :)

Πάρο Ιο Νάξο

υπάρχει σε κάποιο νησί των Κυκλάδων δωμάτιο για τον δεκαπενταυγουστο σε γήινη τιμή? Όσο και εάν έχω ψάξει σε booking, trivago κτλ δεν βρήκα κάτι

Συνήθως ΠαροΝαξια είναι οικονομικά. Αλλά μπορείς να κοιτάξεις και τα νησιά μας που πληγηκαν από το προσφυγικό και σαν αποτέλεσμα οι τιμές έχουν πιάσει πάτο. Μυτιλήνη, Χίος, Σάμος, Κως και τα υπόλοιπα Δωδεκάνησα. Επίσης αναφέρω ότι παίζουν εκπτωσεις 30% στα ακτοπλοϊκά στα νησιά αυτά αν μείνεις από 5 μέρες και άνω ακόμη και στο αυτοκίνητο. Επίσης οι τιμές στο booking είναι λίγο παραπάνω από ότι σου λένε στο τηλέφωνο, τουλάχιστον αυτήν την εμπειρία έχω εγώ.

 

Καλησπερα και απο εμενα. Σκεφτομαι για ενα σουκου στο Αγκιστρι και θα ηθελα πληροφοριες απο οποιον εχει παει.

Παραλιες, φαγητο, αξιζει να παρω αμαξι? Και οτιδηποτε μπορει να βοηθησει απο tip, καλοδεχουμενο!

Τα δύο κεντρικά χωριά του νησιού είναι ξ Σκάλα και το Μεγαλοχωρι, με την Σκάλα να έχει πολύ περισσότερες επιλογές για φαγητό-καφε-ποτό. Η απόσταση μεταξύ τους είναι περίπου στο 20 λεπτό ποδαρόδρομο ακολουθώντας τον ομαλό παραλιακό δρόμο. Από παραλίες εκτός από αυτές που βλέπεις στα δύο αυτά χωριά υπάρχουν και οι έξεις : Χαλκιαδα (πρόσβαση με τα πόδια, όχι κάτι το ιδιαίτερο, την προτιμούν καμπερς), Δραγονερα (πρόσβαση με ότι θες, πολύ ωραία παραλία με βότσαλο αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει η καντινα που υπήρχε για τα απαραίτητα) , Απονησος (η πιο απομακρυσμενη, πρόσβαση με ότι θες, η καλύτερη παραλία του νησιού με γαλαζοπρασινα νερά, και ξαπλώστρες κάτω από Φυσική σκιά 5 ευρώ το σετ, υπάρχει και ταβερνακι για τα απαραίτητα). Αυτοκίνητο δεν έχω πάρει ποτέ λόγο του μεγέθους του νησιού. Πάντα ποδήλατο ή καλύτερα μηχανάκι για να μην σου βγει η γλώσσα στις ανηφόρες για απονησο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες μου που ακριβως υπαρχει χωρος για να κατσει στο μεγαλο/μικρο νεωριο και στο λιμανακι της αγαπης; Μιλαω παντα χωρο αρκετο για να βαλεις δικη σου ομπρελα και καθισματα/ψαθες.. Δε θα παμε και σα τους αλβανους χωρις πραγματα να μας φαει ο ηλιος.. Εγω προσωπικα δε βρηκα. Ειχαν δικες τους ομπρελες ακομα και κατω απο τα δεντρα!!

 

Για νεολαια ειναι μια χαρα το νησι. Για ατομα που ψαχνουν ηρεμια και καθαρες παραλιες, οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι νομιμο οποιος στηνει ένα μπαρ σε παραλια να εκμεταλευατι αποκλειστικα και τον χωρο μεχρι την θαλασσα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δύο κεντρικά χωριά του νησιού είναι ξ Σκάλα και το Μεγαλοχωρι, με την Σκάλα να έχει πολύ περισσότερες επιλογές για φαγητό-καφε-ποτό. Η απόσταση μεταξύ τους είναι περίπου στο 20 λεπτό ποδαρόδρομο ακολουθώντας τον ομαλό παραλιακό δρόμο. Από παραλίες εκτός από αυτές που βλέπεις στα δύο αυτά χωριά υπάρχουν και οι έξεις : Χαλκιαδα (πρόσβαση με τα πόδια, όχι κάτι το ιδιαίτερο, την προτιμούν καμπερς), Δραγονερα (πρόσβαση με ότι θες, πολύ ωραία παραλία με βότσαλο αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει η καντινα που υπήρχε για τα απαραίτητα) , Απονησος (η πιο απομακρυσμενη, πρόσβαση με ότι θες, η καλύτερη παραλία του νησιού με γαλαζοπρασινα νερά, και ξαπλώστρες κάτω από Φυσική σκιά 5 ευρώ το σετ, υπάρχει και ταβερνακι για τα απαραίτητα). Αυτοκίνητο δεν έχω πάρει ποτέ λόγο του μεγέθους του νησιού. Πάντα ποδήλατο ή καλύτερα μηχανάκι για να μην σου βγει η γλώσσα στις ανηφόρες για απονησο.

 

Από παραλίες ισχύει αυτό που μου έχουν πει ότι πολλές έχουν βράχια εκεί που κολυμπάς πλην της Σκάλας που είναι αμμουδερή μόνο στο σημείο δίπλα στο λιμάνι; Γιατί και αυτό το σημείο δεν θα είναι και το πιο καθαρό. Γενικά για παραλίες δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...