Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια σας ευχαριστώ όλους ειδικά τον φιλο @kalogeros που έγραψε όλο αυτόν τον οδηγό

 

Υγ

Τα διό μας θα είμαστε εγω και η αυτοκόλλητη γυναίκα μου :)

 

Καλά μπάνια !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια σας ευχαριστώ όλους ειδικά τον φιλο @kalogeros που έγραψε όλο αυτόν τον οδηγό

 

Υγ

Τα διό μας θα είμαστε εγω και η αυτοκόλλητη γυναίκα μου :)

 

Καλά μπάνια !

 

Καλά μπάνια και σε εσένα φίλε μου και να περάσεις καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στο forum,

 

Κατά τον Δεκέμβρη κανονίζουμε μια χειμερινή εξόρμιση με σημείο έναρξης την Τρίπολη. Με δεδομένο ότι έχουμε 1 εβδομάδα στην διάθεση μας, τι διαδρομές προτεινετε; Διανυκτερεύσεις; Must visit μέρη;

 

Υπάρχει αυτοκίνητο εννοείτε. Budget περίπου 1000 ευρώ και για τους 2 μας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στο forum,

 

Κατά τον Δεκέμβρη κανονίζουμε μια χειμερινή εξόρμιση με σημείο έναρξης την Τρίπολη. Με δεδομένο ότι έχουμε 1 εβδομάδα στην διάθεση μας, τι διαδρομές προτεινετε; Διανυκτερεύσεις; Must visit μέρη;

 

Υπάρχει αυτοκίνητο εννοείτε. Budget περίπου 1000 ευρώ και για τους 2 μας. 

Στεμνίτσα, Δημητσάνα (οπωσδήποτε στο εκκλησάκι Αγ.Ιωάννη με τα πλατάνια και ακριβως απο κάτω μουσείο μπαρουτόμυλου, Βυτίνα , Λούσιος ποταμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ τι αισιόδοξοι που είστε.

Εγώ παίζει να Ρωτούσα μια εβδομάδα νωρίτερα tops.

Η άδεια είναι κλεισμένη από τώρα και γενικά μου αρέσει να προγραμματίζω πράγματα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ομως σημειο εναρξης την Τριπολη;

Κλειστε π.χ. σε καποιον πετρινο ξενωνα σε Λεβιδι ή Βυτινα για να ειστε πιο κοντα στα ομορφα χωρια: Στεμνιτσα, Δημητσανα, Λαγκαδια κλπ.

 

Εκδρομες προς: Λουσιο ποταμο, λιμνη Λαδωνα, χιονοδρομικο κεντρο Μαιναλου (κι εκει γυρω εχει κατι ομορφα πετροχτιστα ενοικιαζομενα). Αφου εχετε οχημα πατε και Αρχαια Ολυμπια εκδρομη (διαδρομη μες στο πρασινο και ωραιοι αρχαιολογικοι χωροι).

 

Α! Και μην ξεχασετε να δοκιμασετε ντοπια γλυκα, να αγορασετε χειροποιητα ζυμαρικα και φυσικα....να φατε γουρνοπούλα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γουρνοπουλα for never!

 

Καλές οι βόλτες και οι εκδρομές αλλά για ικανοποίηση 100% ότι κάνατε σωστή εκδρομή να φάτε γουρνοπουλα!

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αγαπάτε τα βουνά όλο το Μαίναλο είναι υπέροχο.

 

Αν αντέχετε την πολλή  οδήγηση μια βόλτα στον  Χελμό  (είτε το δυτικό προς Αροανία - αλλά προτείνω ανατολικό προς Φενεό) - οι δρόμοι αν έχει χιονίσει δεν είναι ότι καλύτερο

 

Μία  όμορφη ακόμα διαδρομή (από Τριπολη)  είναι προς το Λύκαιο (ναός Επικουρείου Απόλλωνα) - Ανδρίτσαινα - Καρύταινα

 

Ακόμα μην ξεχνάμε Πάρνωνα / Κυνουρία / Τσακωνιά αν και λιγότερο πράσινο και πιο σκληρά τοπία 

 

Γενικά, η Αρκαδία έχει ποικιλία ορεινών - όμορφων τοπίων. (αν και για να πω την αλήθεια τα βουνα εγω προτιμώ να τα γυρίζω από Μάιο έως Αύγουστο που η φύση κάνει πανηγύρι...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχει υπόψη κάποια/ος από Κύθηρα, ξέρετε εάν υπάρχει συγκοινωνία από Διακόφτι για Αβλέμονα και πόσο συχνή είναι;

Τα δρομολόγια τοπικής συγκοινωνίας που βρήκα δεν περνάνε ούτε από το 'ενα ούτε από το άλλο.

 

Θα πάμε μονοήμερη, μιας και θα φτάσουμε μέχρι Ελαφόνησο να δούμε και τα Κύθηρα, αλλά δεν συμφέρουν τα 90€ για να πάρουμε και αυτοκίνητο μαζί στο νησί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι αναμεσα σε Σκιαθο και Πηλιο (ΑιΓιαννη ή Μυλοποταμο) για ενα τριημερο με τη γυναικα τελος Αυγούστου. 

 

Η σκιαθος ειναι οσο ακριβη λενε ? Αν ειναι να πληρωνω 10 ευρω ξαπλωστρες θα παω Πηλιο καλυτερα. Οποιος ξερει ας με καθοδηγησει σχετικα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι αναμεσα σε Σκιαθο και Πηλιο (ΑιΓιαννη ή Μυλοποταμο) για ενα τριημερο με τη γυναικα τελος Αυγούστου. 

 

Η σκιαθος ειναι οσο ακριβη λενε ? Αν ειναι να πληρωνω 10 ευρω ξαπλωστρες θα παω Πηλιο καλυτερα. Οποιος ξερει ας με καθοδηγησει σχετικα. 

 

Να πας Πήλιο, είναι υπέροχα. 

 

Ειδικά ο Μυλοπόταμος είναι πανέμορφος. Την περίοδο που θα πάτε δε θα έχει και τον απίστευτο κόσμο που έχει συνήθως, οπότε θα περάσετε ακόμη καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι αναμεσα σε Σκιαθο και Πηλιο (ΑιΓιαννη ή Μυλοποταμο) για ενα τριημερο με τη γυναικα τελος Αυγούστου. 

 

Η σκιαθος ειναι οσο ακριβη λενε ? Αν ειναι να πληρωνω 10 ευρω ξαπλωστρες θα παω Πηλιο καλυτερα. Οποιος ξερει ας με καθοδηγησει σχετικα. 

 

Είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πας Πήλιο, είναι υπέροχα. 

 

Ειδικά ο Μυλοπόταμος είναι πανέμορφος. Την περίοδο που θα πάτε δε θα έχει και τον απίστευτο κόσμο που έχει συνήθως, οπότε θα περάσετε ακόμη καλύτερα.

 

Λεω να μεινω Αι Γιαννη αν βρω κατι και να κινουμαι με αμαξι. Κλινω προς το να αποφυγω τη Σκιαθο μιας και θα ξοδεψω 130 μονο να περασω απεναντι με τη μηχανη , χρηματα τα οποια προτιμω να φαω καλυτερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...