Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Thx guys! Και Βιέννη και Πολωνία μεριά έχω δει μερικά καλά πακέτα μέσω expedia, δλδ σαν σύνολο άντε διαφορά μαξ 100 γιούροζ μεταξύ τους. Το άλλο θέμα είναι ο παράγοντας...ΚΡΥΟ/χιόνια/αποκλεισμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Thx guys! Και Βιέννη και Πολωνία μεριά έχω δει μερικά καλά πακέτα μέσω expedia, δλδ σαν σύνολο άντε διαφορά μαξ 100 γιούροζ μεταξύ τους. Το άλλο θέμα είναι ο παράγοντας...ΚΡΥΟ/χιόνια/αποκλεισμός.

 

Φαντάζομαι αυτό πάει ανάλογα το αεροδρόμιο, και αναλογικά, την εταιρεία. Πολύ πιο πιθανό βρίσκω να μην πετάει τπτ από Modlin που είναι μισό στρέμμα, παρά να παίξει ζήτημα στη Βιέννη που τρώει από τέτοιες τουριστικές περιόδους.

 

στο airbnb για να κλείσεις σπίτι πρέπει να προπληρώσεις όλο το ποσό?

 

Ναι, στο AirBNB. Και περίπου τη μέρα που ξεκινάει η κράτησή σου, το AirBNB μεταφέρει τα χρήματα στον ιδιοκτήτη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί κάποιοι τότε θέλουν εγγύηση αφού το προπληρώνεις?μην τυχόν πάρουμε τίποτα και φύγουμε?

 

υγ η εγγύηση που θέλουν κάποιοι είναι έξτρα λεφτά?αν πχ έχει 200 το σπίτι σύνολο και 100 πχ εγγύηση θα τραβήξει 300?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πείτε λίγο εσείς οι κοσμογυρισμένοι:

για περίοδο μεταξύ χριστουγέννων κ πρωτοχρονιάς, ποιά πόλη αξίζει περισσότερο για π.χ. 3 βράδια; --> Βερολίνο, Βιέννη, Ζυρίχη, Γενεύη, Βαρσοβία ή Κρακοβία; Όταν λέω αξίζει εννοώ να είναι όμορφη, στολισμένη, να έχει ζωή και πράγματα να δει/κάνει κάποιος μέσα στην εορταστική περίοδο.

Βερολίνο ή Βιέννη. Ζυρίχη και Γενεύη θα μετράς μέχρι και το τελευταίο λεπτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί κάποιοι τότε θέλουν εγγύηση αφού το προπληρώνεις?μην τυχόν πάρουμε τίποτα και φύγουμε?

 

υγ η εγγύηση που θέλουν κάποιοι είναι έξτρα λεφτά?αν πχ έχει 200 το σπίτι σύνολο και 100 πχ εγγύηση θα τραβήξει 300?

 

Δεν έχω υπ' όψιν μου τη φάση. Αν τα ζητάνε έξτρα (εκτός airbnb) με κατ' ιδίαν συνεννόηση, βρωμάει λίγο. Κανονικά όταν το σετάρεις θέτεις κανόνες για ακυρώσεις και ιστορίες, τώρα εγγύηση για να μη σπάσεις το σπίτι δεν μου 'χει ξανατύχει. Μόνο σε χόστελ με σεντόνια το 'χα αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βερολίνο ή Βιέννη. Ζυρίχη και Γενεύη θα μετράς μέχρι και το τελευταίο λεπτό.

Συμφωνώ.

Εγω σου προτείνω Βιέννη .Εχω παει περιοδο λιγο πριν τα χριστουγεννα.Μαγεία !Θα το απολαυσεις στανταρ το 3μερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω υπ' όψιν μου τη φάση. Αν τα ζητάνε έξτρα (εκτός airbnb) με κατ' ιδίαν συνεννόηση, βρωμάει λίγο. Κανονικά όταν το σετάρεις θέτεις κανόνες για ακυρώσεις και ιστορίες, τώρα εγγύηση για να μη σπάσεις το σπίτι δεν μου 'χει ξανατύχει. Μόνο σε χόστελ με σεντόνια το 'χα αυτό.

 

ήθελε +100 μέσω airbnb για εγγύηση τα οποία θα τα παίρναμε πίσω και συν άλλα 50 εκεί στο χέρι εγγύηση για το ρεύμα και θα μας τα επέστρεφε πίσω μείον το ρεύμα που κάψαμε.Είχε μια αξιολόγηση οπότε έπεσε άκυρο γιατί οι απαιτήσεις ήταν παράλογες και έκλεισα άλλο με όλα μέσα στην τιμή και 61 θετικές κριτικές.

 

 

ξέρει κανείς τι παίζει με επαναφορτιζόμενη ξυριστική σε χειραποσκευή αν περνάει ή όχι στο αεροδρόμιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προκειται να ταξιδεψω πρωτη φορα με Ryanair εντος ελλαδας.

Τι χειραποσκευη να αγορασω?

Γνωριζει καποιος λεπτομερειες?(μαγαζι να προτεινει ή χειρασποσκευη?)

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ.

Εγω σου προτείνω Βιέννη .Εχω παει περιοδο λιγο πριν τα χριστουγεννα.Μαγεία !Θα το απολαυσεις στανταρ το 3μερο.

Είχα πάει κι εγώ ίδια περίοδο. Όντως είναι όμορφα (αν και λίγο υπερβολικά - στημένα ας το πούμε).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιμνη Πλαστηρα διημερο μεσα στις γιορτες οικογενεια με 2 παιδια 3 και 6 ετων . Ξερετε γραφικα, ελαφακια ,αλογακια , τζακι , ξυλινα σπιτακια κλπ΄. Εχουμε καμια προταση?

 

 

Καρπενησι που παω συχνα εχει 1-2 φαρμες τετοιου τυπου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανα ωραιο δωματιο για Αραχωβα η και καλυτερα Δελφους για 2 βραδια; Να εχει παει καποιος δηλαδη. Προκειται για ενα 2ημερο με νεο αισθημα, οποτε καταλαβαινετε κατι ωραιο, βεβαια value for money ετσι, ουτε ακριβο ουτε κανα φθηνιαρικο. Δεκτες επισης προτασεις για φαι και καμια βολτα στα γυρω μερη! Περιοδος μετα την πρωτοχρονια οποτε αποφευγουμε (μαλλον αποφευγω το αρμεγμα). Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...