Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για Βενετία εγώ θα πρότεινα να μείνει κάπου απέναντι πχ Βενέτο. Ανθρώπινες τιμές με το μειονέκτημα ότι θα θες λεωφορείο προς/από Βενετία με το τελευταίο να είναι γύρω στις 23.00.

 

Τώρα, αν θες να μείνεις μέσα στη Βενετία, ετοιμάσου για καλό μπουγιουρντί :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Eννοειται οτι αν εμενε περισσοτερες μερες θα του προτεινα και εγω κατι εκτος (αν και η νυχτα στη βενετια οπου αδειαζει απο τουριστες ειναι το κατι αλλο....).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψάχνω ξενοδοχείο για τις 28 για ένα βράδυ θεσσαλονίκη, για τα υπόλοιπα βρήκα :P αλλά δεν βρίσκω τίποτα.Δεν με νοιάζει να είναι κέντρο αλλά να έχει συγκοινωνία και να είναι καθαρό.ψάχνω booking, trivago, tripadvisor αλλά δεν βρίσκω τίποτα.Βασικά βρίσκω αλλά είναι σαν ταινία τρόμου.έκλεισα σε ένα κοντά στο αεροδρόμιο (life hotel) αλλά τα σχόλια είναι ανάμεικτα.Κοιτάζω ακόμα ένα κοντά στο αεροδρόμιο που είναι αρκετά καλό (αβαλον).Αν κάποιος έχει ιδέα για κανένα από αυτά ή ξέρει κανένα που δεν υπάρχει στα site ας το ρίξει.

 

να έχει μπάνιο και να είναι καθαρό θέλω, τίποτα άλλο.επίσης και κοντά στο κτελ να είναι θα βόλευε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ναύπλιο απο αθήνα πιστευετε καλύτερο είναι με κτελ ή αμαξι?

Αν θες να πας και εκδρομες αλλου (πχ Μυκηνες, επιδαυρο κτλ) αμαξι, αν ομως ενδιαφερεσαι μονο για το ΝΑυπλιο σιγουρα κτελ(ο σταθμος του οποιου ειναι στα ορια της παλιας πολης).

Ειχα ακριβως τον ιδιο ενδοιασμο και τελικα επελεξα το δευτερο (τον Ιουνιο που το επισκεφτηκα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε το εκανα ΙΟυνιο.

Αν θες μονο ΝΑυπλιο πηγαινε με κτελ.Αν θυμαμαι καλα ειχαμε δωσει λιγοτερα απο 50 ευρω (40κατι) 2 ατομα με επιστροφη.

Ειναι γυρω στις 2 ωρεςκαι κατι και το κτελ ειναι ακριβως στην αρχη της παλιας πολης. Αν πας με αυτοκινητο θα εχεις φοβερο προβλημα παρκαρισματος και στην καλυτερη θα το παρκαρεις εκει που ειναι το κτελ.

Στην επιστροφη με το κτελ σταματησαμε ελαιωνα και απο εκει μπηκαμε στο σταθμο του μετρο και πηγαμε στον προορισμο μας (για να μην ψαχνεις για ταξι στον Κηφισο νυχτιατικα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Σε 15 μέρες περίπου θα βρεθούμε για 2 βράδια μια παρέα 4 αγοριών αμστερνταμ. Μπόρει κάποιος να προτείνει καλά μαγαζιά για καφέ,ποτό? Αξιοθέατα που αξίζει να πάμε να δούμε(όχι μονο μουσεία ) και γενικά τι "πρέπει" να δούμε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πείτε κάνα καλό μαγαζί για φαγητό στη Σαλονίκη. Σε γενικές γραμμές έχω φάει καλά πάνω κι ας μην ήξερα τα μαγαζιά (μπορεί και να έτυχε δεν ξέρω). Υπάρχουν όμως 1-2 μαγαζιά που μπορεί να προτείνει κάποιος;

 

Επίσης: Λέμε να κάνουμε μια μονοήμερη στα Πόζαρ. Αν πάμε Σάββατο 29/10 θα φάμε ήττα από τον πολύ κόσμο; Παρασκευή 28 Οκτωβρίου θα είναι καλύτερα ή μπα; Έχει κανείς εικόνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πω και εγώ την άποψη μου για το φαγητό στα Πόζαρ. Περίπου 8 χιλιόμετρα ΒΔ της Αριδαίας υπάρχει ένα χωριό που λέγεται Προμάχοι. Στην πλατεία του χωριού και κρυμμένο μέσα σε ένα σοκάκι υπάρχει ένα ταβερνάκι που λέγεται "Ο κάτω μύλος". Πήγαινε εκεί για φαΐ και θα με θυμηθείς. Αν σε ενδιαφέρει, πες να σου στείλω περισσότερες πληροφορίες για το πώς να το βρεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παιδιά για τις προτάσεις. Kalogeros το βρήκα στο Facebook το μαγαζί οπότε οκ. 

Ελπίζω μόνο το Σάββατο να μη γίνεται χαμός στα λουτρά και πάμε τσάμπα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...