Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παίδες για Χαλκίδα πρόταση για φαγητο; έχω να πάω πολλα χρονια, απο μικρή, ψηνομαι καμία μονοήμερη. Θέλω ομως κλασική ταβέρνα με θαλασσινά, θέα θάλασσα. Δε ψάχνω ... ευφάνταστα πιάτα. Θέλω ενα μαγαζί με το τζατζίκι του τις ωραίες πατάτες, τις φρέσκιες γαρίδες, χταποδάκι κλπ

 

Καμία ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λεπόν

Για καλοκαίρι, 17/7-22/7, είμαι ανάμεσα σε Ικαρία και Ρόδο

Κλείνω περισσότερο προς Ικαρία, αλλά θα ήθελα να ακούσω και μια άλλη γνώμη 

 

Ικαρία θα πάω, ακούω γνώμες :P

Επεξ/σία από Pa0ki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ, δε με ψήνει αυτό το σενάριο. Θέλω να είμαι μόνος μου.

 

Μπορεις να επιλεξεις σπιτια απο το Airbnb που θα εισαι μονος σου... Πολυ καλυτερη επιλογη απο ξενοδοχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και απο τα στουντιος μου ειπαν ειναι 67 ευρω να μου στειλουν αμαξι να μας παρει, ενω στο ιντερνετ οου ειδα να κλεισω ειναι 47 ευρω με φιλοδώρημα βαλίτσες κλπ, θα μαστε 4 ατομα...λογικα και για τους 4 θα ναι

Απλα μου φαινεται πιο safe γιατι θα φτάσουμε και βραδυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μαλλον απο το ναι απεχει πολυ....

Μια χαρα φαγητο ειχε, τιποτα μετριο.

μπιστρο, παμπ.. μαλλον μουφα .... ε;

Σορι για την καθυστερημενη απαντηση, ημουν εκτος.

Αδερφε, αν σου αρεσε το φαγητο πασο. Γουστα ειναι αυτα. Εμενα δε μου εκανε εντυπωση. Δεν ειπα οτι ηταν σκυλος ψητος με γρασιδι, απλα τα all you can eat δεν ειναι και κορυφη στην ποιοτητα. Αν θες να φας μεχρι να σκασεις, συμφωνω, ειναι η καλυτερη επιλογη.

Ασε που με 20-25€ που κοστιζει,  Βουδαπεστη τρως εξαιρετικα. Ειχα παει  trofea grill 2 φορες (λογω παρεας), οπως ειπα δε μου εκανε εντυπωση και δε θα το προτεινα. Αντιθετα στα δυο που προανεφερα εφαγα αρκετες φορες και δεν απογοητευτηκα ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι booking

Συνήθως οταν κλείνεις δωμάτια απο site όπως το booking σου δίνει επιλογή είτε να κανεις εξόφληση άμεση μέσω του site σε μια τιμή Χ (χωρις δυνατότητα επιςτροφης Χρημάτων) είτε να το πληρώσεις εκείνη τη στιγμή αλλα με δυνατότητα ακύρωσης έως κάποια συγκεκριμένη ημερομηνία (συνήθως 3-4 ημερες πριν απο την ημερομηνία άφιξης). Να χρεώνει προκαταβολή δεν το εχω δει έως τωρα. Αυτο που εχω δει να αναφέρει ειναι οτι ανάλογα με τη πολιτική του ξενοδοχείου σε περίπτωση μη εμφάνισης (και ενώ έχεις επιλέξει να πληρώσεις στο ξενοδοχείο) ειναι μα σε χρέωση σαν "πέναλτυ" μια διαμονή (και για αυτο εχει κρατήσει το site τα στοιχεία της κάρτας σου)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως οταν κλείνεις δωμάτια απο site όπως το booking σου δίνει επιλογή είτε να κανεις εξόφληση άμεση μέσω του site σε μια τιμή Χ (χωρις δυνατότητα επιςτροφης Χρημάτων) είτε να το πληρώσεις εκείνη τη στιγμή αλλα με δυνατότητα ακύρωσης έως κάποια συγκεκριμένη ημερομηνία (συνήθως 3-4 ημερες πριν απο την ημερομηνία άφιξης). Να χρεώνει προκαταβολή δεν το εχω δει έως τωρα. Αυτο που εχω δει να αναφέρει ειναι οτι ανάλογα με τη πολιτική του ξενοδοχείου σε περίπτωση μη εμφάνισης (και ενώ έχεις επιλέξει να πληρώσεις στο ξενοδοχείο) ειναι μα σε χρέωση σαν "πέναλτυ" μια διαμονή (και για αυτο εχει κρατήσει το site τα στοιχεία της κάρτας σου)

 

θα με χρεωσει απο την πιστωτική την μια βραδιά μου είπε!! θα μου τα τραβήξει απο την κάρτα δηλαδή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεπόν

Για καλοκαίρι, 17/7-22/7, είμαι ανάμεσα σε Ικαρία και Ρόδο

Κλείνω περισσότερο προς Ικαρία, αλλά θα ήθελα να ακούσω και μια άλλη γνώμη 

 

Ικαρία θα πάω, ακούω γνώμες :P

 

Τα σπάει! Αρκεί να ξέρεις πού πας (βλ. χυμαδιό). Ωραίος κόσμος, ωραία (αλλά λίγα) χωριά, φοβερό φαγητό και κρασί. 

Το μόνο αρνητικό (κατά τη γνώμη μου) είναι το απαράδεκτο οδικό δίκτυο. Κατά τα άλλα είναι σούπερ το νησί.

Να πας για μπάνιο οπωσδήποτε στις Σεϋχέλλες!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σπάει! Αρκεί να ξέρεις πού πας (βλ. χυμαδιό). Ωραίος κόσμος, ωραία (αλλά λίγα) χωριά, φοβερό φαγητό και κρασί. 

Το μόνο αρνητικό (κατά τη γνώμη μου) είναι το απαράδεκτο οδικό δίκτυο. Κατά τα άλλα είναι σούπερ το νησί.

Να πας για μπάνιο οπωσδήποτε στις Σεϋχέλλες!!!

 

Επιτέλους απάντησε κάποιος :P

Αυτό που με απασχολεί είναι το αν θα μπορέσω να νοικιάσω αυτοκίνητο χωρίς πιστωτική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...