Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόνο για σκι/σανίδι

 

 

Αν κάνεις σκι, ναι αξίζει. Αν δεν κάνεις, δεν αξίζει με τίποτα. Είναι ένα χωριό που αποτελείται μόνο από ξενοδοχεία, καφετέριες και εστιατόρια. Δεν έχει τίποτα να δεις ή να κάνεις, πέρα από σκι και μια βόλτα για έναν καφε στο χιονοδρομικό.

 

Δε κανω σκι, δεν εχω ξανακανει ποτε! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Θα παει ο αδερφος Παρισι. Για το tour στον Σηκουανα πρεπει να κλεισεις απο πριν κλπ ή μπορείς επιτόπου?

Το ειχα κανει αρκετα παλιοτερα και δε θυμαμαι καθολου.

 

 

Επισης θα παω 2ημερο Σοφια. Τι πρεπει οπωσδηποτε να κανω δεδομενου του περιορισμένου χρονου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παει ο αδερφος Παρισι. Για το tour στον Σηκουανα πρεπει να κλεισεις απο πριν κλπ ή μπορείς επιτόπου?

Το ειχα κανει αρκετα παλιοτερα και δε θυμαμαι καθολου.

 

 

 

Μην κλεισει απο πριν γιατι κατι μπορει να γινει και να χασει την κρατηση.

Εχει συνεχεια καραβακια σε περισσοτερες απο μια εταιρειες οποτε ο,τι ωρα και να παει θα βρει σιγουρα, μηνμ αγχωνεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την ερχομενη πεμπτη θα παω για ενα 3ημερο τρικαλα κορινθιας 

 

για πειτε κανενα tip οσοι εχετε παει

 

που να παω για φαγητο,τι ωραιο εχει εκει κοντα να παω με το αμαξι κτλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την ερχομενη πεμπτη θα παω για ενα 3ημερο τρικαλα κορινθιας

 

για πειτε κανενα tip οσοι εχετε παει

 

που να παω για φαγητο,τι ωραιο εχει εκει κοντα να παω με το αμαξι κτλπ

αρχες Δεκέμβρη θα πάω και εγώ λογικά οπότε για θέλω να ακούσω και εγω
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 4 βράδια σε Βουλγαρία-Ρουμανία, οδικώς, κάποια στιγμή μεταξύ 15-24/12, είναι ρίσκο; Λόγω τυχόν χιονοπτόσεων.... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια πληροφορια οποιος ξερει παιδια για Βαρσοβια (Πολωνια).

Δεχονται γενικα χαρτονομισματα-κερματα σε ευρω η ΜΟΝΟ το νομισμα τους? (slotty).

Το ρωταω για να ξερω απο το αεροδρομιο αν θα αλλαξω ευρω σε Σλοτυ η θα μπω στο λεωφωρειο κανονικα με ευρω και θα πληρωσω

σε ευρω τα εισιτηρια στον οδηγο αλλα και τις πρωτες συναλλαγες γενικα μεχρι να αλλαξω σε καλο ανταλλακτηριο αλλα και να βγαλω

καρτα απεριοριστων διαδρομων. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 4 βράδια σε Βουλγαρία-Ρουμανία, οδικώς, κάποια στιγμή μεταξύ 15-24/12, είναι ρίσκο; Λόγω τυχόν χιονοπτόσεων.... :-)

Δυσκολο να προβλεψεις τις καιρικες συνθηκες για μετά απο 1 μηνα. Το κεντρικο οδικο δικτυο παντως πολυ σπανια αντιμετωπίζει θεματα. Στην τελική αν δεις εξαιρετικά μεγάλες χιονοπτώσεις παρε μαζί snowsocks ή αλυσίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό να μην ξέρουμε τι θα γίνει σε ένα μήνα, αλίμονο, αλλά μου έλυσες την απορία λέγοντας μου για το κεντρικό οδικό δίκτυο. Τελικά θα πάμε μόνο Βουλγαρία, Μπανσκο - Σόφια - Φιλιππούπολη και αλυσίδες θα υπάρχουν 100%.

Στην τελική, συμφωνήσαμε πως αν οι καιρικές συνθήκες είναι επίφοβες να ακυρώσουμε το ταξίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια πληροφορια οποιος ξερει παιδια για Βαρσοβια (Πολωνια).

Δεχονται γενικα χαρτονομισματα-κερματα σε ευρω η ΜΟΝΟ το νομισμα τους? (slotty).

Το ρωταω για να ξερω απο το αεροδρομιο αν θα αλλαξω ευρω σε Σλοτυ η θα μπω στο λεωφωρειο κανονικα με ευρω και θα πληρωσω

σε ευρω τα εισιτηρια στον οδηγο αλλα και τις πρωτες συναλλαγες γενικα μεχρι να αλλαξω σε καλο ανταλλακτηριο αλλα και να βγαλω

καρτα απεριοριστων διαδρομων. Ευχαριστώ

Μόνο slotty. Οπότε άλλαξε πολύ λίγα χρήματα. Βασικά μόνο για τα εισητηρια από το αεροδρόμιο γιατί τσιμπάνε εκεί πέρα και στην Βαρσοβία αλλάζεις κανονικά μετά.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που το 2017 ακούω για ανταλλακτήρια...Χρησιμοποίησε την κάρτα σου (όχι την πιστωτική) στο ΑΤΜ μιας τράπεζας στο αεροδρόμιο να πάρεις μερικά pln και μετά συνέχισε να χρησιμοποιείς την κάρτα σου για τις περισσότερες αγορές, υπάρχουν παντού POS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα τη χρησιμοποιησω για να παρω ξερω γω 10-20 ευρω σε σλοτυ δεν εχει αρκετα εξοδα αναληψης εξωτερικου?

Περαν τουτου τι με συμφερει, να αλλαξω οτι ειναι να αλλαξω σε ενα ΚΑΛΟ ανταλλακτηριο η να τα χτυπαω ολα στη χρεωστικη καρτα?

τι χανω τι κερδιζω? Γιατι εχω την εντυπωση οτι αλλαζοντας σε καλη ισοτιμια βγαινω σιγουρα κερδισμενος.

 

(το βασικοτερο ειναι οτι εχεις ελεγχο του τι ξοδευεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...