Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Χτύπα κανα burger στο Link.png Site: https://www.google.nl/maps/place/Home+boss+(domestic+burgers)/@42.6894436,23.3188522,20z/data=!4m13!1m7!3m6!1s0x40aa8682cb317bf5:0x400a01269bf5e60!2sSofia,+Bulgaria!3b1!8m2!3d42.6977082!4d23.3218675!3m4!1s0x40aa8512678bc8e3:0xa12e23cde478a0cd!8m2!3d42.6895604!4d23.3189575">Homeboss (domestic burgers)

στο κεντρικό πεζόδρομο που έχει φουλ ζωή.

Επίσης και στο Link.png Site: https://www.google.nl/maps/place/O'Skara/@42.6915748,23.3196133,20z/data=!4m13!1m7!3m6!1s0x425b168461b37a8b:0xdaf0c72eb9aa1e3a!2sOskara+100000,+Kazakhstan!3b1!8m2!3d50.6!4d73.516667!3m4!1s0x40aa8512d6d2ffd3:0x36fe7abe07c9c592!8m2!3d42.6915018!4d23.3195275">O'Skara , τίμιο.

Είναι χειμώνας αλλά έχει πολλά παγωτατζίδικα, οπότε πάρε παγωτάκι και βόλταρε στο Park National Palace of Culture, στο τελος του πεζόδρομου.

Γενικά στο κέντρο έχει πολλές εκκλησίες, δε νομίζω να έχει κάτι άλλο.

Θενξ μαν!

 

Τελευταία ερώτηση. Ταξιδευουμε με ταυτοτητα ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θενξ μαν!

 

Τελευταία ερώτηση. Ταξιδευουμε με ταυτοτητα ε?

Είχα πάει με διαβατήριο αλλά λογικά και με ταυτότητα. Έχουν διαφορετικούς διαδρόμους για χώρες Σένγκεν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θενξ μαν!

 

Τελευταία ερώτηση. Ταξιδευουμε με ταυτοτητα ε?

Ναι, αρκεί να έχει λατινικούς χαρακτήρες.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να παω Σλοβακια ( Μπρατισλαβα).

Γνωριζω οτι σαν ευρωπαικες χωρες και οι 2(Ελλαδα-Σλοβακια)  μπορουμε μονο με ταυτοτητα να παμε εκει . 

 

Τι γινεται ομως που θες να πας πχ απο ΠΓΔΜ ή Βουλγαρια εκει? (δηλαδη Σλοβακια) 

Στα συνορα ΠΓΔΜ σε αφηνουν να περασεις μονο με την ταυτοτητα,  θα μπορεις ομως να πας για παραδειγμα ΠΓΔΜ -Σλοβακια μετα?

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι μπορεις να μπεις μονο με ταυτοτητα σε μια χωρα , μπορεις ΚΑΙ να βγεις απο αυτην για μια αλλη Ευρωπαικη χωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι περνάς κανονικά με ταυτότητα και από Σκόπια και από Σερβία και Ουγγαρία. Εάν είσαι με αυτοκίνητο, μη ξεχάσεις πράσινη κάρτα για τους Σκοπιανους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για διακοπές πηγαίνεις Μπρατισλάβα; Αν ναι, να ξέρεις ότι δεν έχει και πολλά πράγματα να κάνεις. 1,5 ημέρα χρειάζεσαι.

Για δουλεια , το θεμα μου ειναι πως , με συμφερει να πεταω απο Σκοπια-Μπρατισλαβα ή Σοφια-Σλοβακια και οχι απο Αθηνα-Μπρατισλαβα. 

Γι αυτο ρωταω εαν θα εχω προβλημα στο αεροδρομιο σκοπιων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δουλεια , το θεμα μου ειναι πως , με συμφερει να πεταω απο Σκοπια-Μπρατισλαβα ή Σοφια-Σλοβακια και οχι απο Αθηνα-Μπρατισλαβα.

Γι αυτο ρωταω εαν θα εχω προβλημα στο αεροδρομιο σκοπιων.

Με τις τιμές της Ryan από Αθήνα Μπρατισλάβα που είναι χαμηλά, πως γίνεται να σε συμφέρει από αλλού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις τιμές της Ryan από Αθήνα Μπρατισλάβα που είναι χαμηλά, πως γίνεται να σε συμφέρει από αλλού;

Επειδη ειμαι Μακεδονια , διπλα σε αυτες τις χωρες, ειναι πιο κοντα με αμαξι να παω σε καποια απ αυτα τα 2 αεροδρομια . 

Εαν υπηρχαν πχ με την Raynair  απο θεσσαλονικη , δεν θα υπηρχε λογος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ειμαι Μακεδονια , διπλα σε αυτες τις χωρες, ειναι πιο κοντα με αμαξι να παω σε καποια απ αυτα τα 2 αεροδρομια .

Εαν υπηρχαν πχ με την Raynair απο θεσσαλονικη , δεν θα υπηρχε λογος.

Χίλια συγγνώμη φιλε, δεν σκέφτηκα ότι μπορεί να είσαι από Μακεδονία. Όπως βολεύεσαι εννοείται δεν το συζητάμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χίλια συγγνώμη φιλε, δεν σκέφτηκα ότι μπορεί να είσαι από Μακεδονία. Όπως βολεύεσαι εννοείται δεν το συζητάμε...

Και ολο αυτο γινεται γιατι ακυρωθηκαν οι πτησεις απο Θεσσ της Ryanair .

Εαν ημουν Αθηνα δεν θα ειχα αυτα τα προβληματα

Τελος παντων , εγω εκλεισα εισητηριο με την Wizz απο  Σκοπια για Σλοβακια , πιστευω πως θα με αφησουν να φυγω απ τα Σκοπια μονο με ταυτοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ολο αυτο γινεται γιατι ακυρωθηκαν οι πτησεις απο Θεσσ της Ryanair .

Εαν ημουν Αθηνα δεν θα ειχα αυτα τα προβληματα

Τελος παντων , εγω εκλεισα εισητηριο με την Wizz απο  Σκοπια για Σλοβακια , πιστευω πως θα με αφησουν να φυγω απ τα Σκοπια μονο με ταυτοτητα.

 

Που θα μένεις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για λιγο καιρο στην αδερφη μου μεχρι να βρω κατι και εγω.

Εσυ εισαι εκει?

Οχι, απλά επειδή την εχω επισκευτεί αρκετές φορές είπα μήπως σου πρότεινα κάποιο καλό hostel ή ξενοδοχείο,

αλλά αφού είναι η αδερφή σου εκεί έχεις πολύ κάλο tour guide. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...