Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέψου κι ότι δεν θ' ακούσεις ποτέ το: «Είπαμε μια φορά να πάμε ταξίδι, κι εσύ από τόσα μέρη μ' έφερες Μπάνσκο!»  ^_^ 

 

1zovf5.jpg

χαχαχαχ καλό! αλλά και αυτή για Μπάνσκο ψηνόταν, έχει βουνα, φύση κτλ κατι που μας άρεσε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάμε στο Βερολίνο για πρωτοχρονιά. Εκτός από το κοινοβούλιο που έκανα μια κράτηση για ξενάγηση, τι άλλο αξίζει να κλείσω από εδώ για να αποφύγω ουρές και ταλαιπωρία;

Δεν έχουν ουρά οπότε δε χρειάζεται να κλείσεις αλλά επειδή μ'άρεσαν ως μουσεία θα τα αναφέρω ίσως θελετε να πάτε:

  • German Spy Museum Berlin
  • The Menschen Museum in Berlin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θα πάω ημερήσια εκδρομή λεβιδι,βυτινα,Δημητσάνα .

Θέλω μια δυο κορυφαίες επιλογές για φαγητό σε οποιοδήποτε από αυτά τα μέρη και άλλες 1-2 για καφέ .

Ευχαριστω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάτσεις Λεβιδι να πας στον κουμπουρη και θα φας σαν άρχοντας.

 

Από Δημητσάνα πας στο καπηλειό των αθανατων.

 

Από Βυτίνα η οποία είναι πανέμορφη δεν θυμάμαι κάποιο ιδιαίτερο σε 2-3 που είχαμε κάτσει ήταν πολύ ωραία

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Λεβίδι Κουμπούρης και Λίθος. Και τα 2 κορυφή. 

Στη Δημητσάνα στον Δρυμώνα (βγαίνοντας από το χωριό) και για καφέ-γλυκό στο "Κάτω από το Ρολόι".

Στη Βυτίνα με διαφορά καλύτερο μαγαζί τα "Κόκκινα Πυθάρια". Και προς αποφυγή (έχω προσωπική πικρή πείρα) οι Δειπνοσοφιστές.

Από χωριά θα σου πρότεινα τα "Λαγκάδια" ή μια βόλτα μέχρι τη Μονή Αγίου Ιωάννου Προδρόμου. Είναι λίγο ζόρικος ο δρόμος αλλά θεωρώ ότι αξίζει μια επίσκεψη. Είναι κάτι ιδιαίτερο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,εχω κανει μια αεροπορικη κρατηση και δεν εχω βαλει το δευτερο επωνυμο μου (το οποιο αναγραφεται στην α.τ μου).Μηπως ξερει κανεις αν θα εχω θεμα σε πτηση εσωτερικου με την Ellinair?Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κάτσω μία μέρα από το πρωί στις 10 μετο το βράδυ στις.10.

Τι πρόγραμμα προτεινετε;

Να δω Βυτίνα και Δημητσάνα; Η και κάποιο άλλο χωριό;

Λαγκάδια να πας αν θες. Πολύ ωραίο χωριό και θα πιεις καφέ με ωραία θέα...Βυτινα είναι το πιο όμορφο απ όλα κατά τη γνώμη μου
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θα πάω ημερήσια εκδρομή λεβιδι,βυτινα,Δημητσάνα .

Θέλω μια δυο κορυφαίες επιλογές για φαγητό σε οποιοδήποτε από αυτά τα μέρη και άλλες 1-2 για καφέ .

Ευχαριστω

Λαγκάδια οπωσδήποτε και για φαγητό και για καφέ. Να τρως και να βλέπεις από κάτω τον γκρεμό και την ομίχλη να κατεβαίνει.

Και Λεβίδι είναι ωραίο για φαγητό, στον Κουμπούρη με το ωραίο τζάκι και την ακόμα πιο ωραία γουρνοπούλα.

Από Βυτίνα και από τ'άλλα τα χωριά γενικά να αγοράσεις κανα τοπικό προϊόν όπως μέλι ελάτης, χυλοπίτες, κάστανα, καρύδια κλπ. Και φυσικά ψωμί απ'τους ξυλόφουρνους.

 

 

Τί έγινε παιδιά; Μαζευτήκαμε αρκετοί Αρκάδες εδώ μέσα; ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ευχαριστώ πάρα πολύ για τις προτάσεις αλλά ήθελα να σας ζορισω λίγο ακόμα.

Δεδομένου ότι θα κάτσω μέρα μόνο σε αυτά τα μέρη και θα φάω μόνο δύο φορές και θα πιω καφέ επίσης δύο φορές.

Που προτείνετε ναναι οι δύο φορές που θα φάω και που οι 2 καφέδες που θα πιω;

Εννοώ από όλα τα μαγαζιά που προτείνατε σε Βυτίνα Δημητσάνα λεβιδι και λαγκάδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά θα διάλεγα Λαγκάδια για καφέ, κυρίως λόγω της θέας. Πχ Πελασγός καφέ, που είναι στον 1ο όροφο ενός πέτρινου σπιτιού [πάνω ακριβώς απ'την ταβέρνα 'Αρτοζήνος'] ή αν έχει καλό καιρό, σε κάποια απ'τις καφετέριες της πλατείας που έχουν τραπεζάκια έξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γκαηζ θα παω 2ημερο Σοφια. Τι πρεπει οπωσδηποτε να κανω δεδομενου του περιορισμένου χρονου?

Χτύπα κανα burger στο Link.png Site: Homeboss (domestic burgers)

στο κεντρικό πεζόδρομο που έχει φουλ ζωή.

Επίσης και στο Link.png Site: O'Skara , τίμιο.

Είναι χειμώνας αλλά έχει πολλά παγωτατζίδικα, οπότε πάρε παγωτάκι και βόλταρε στο Park National Palace of Culture, στο τελος του πεζόδρομου.

Γενικά στο κέντρο έχει πολλές εκκλησίες, δε νομίζω να έχει κάτι άλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ευχαριστώ πάρα πολύ για τις προτάσεις αλλά ήθελα να σας ζορισω λίγο ακόμα.

Δεδομένου ότι θα κάτσω μέρα μόνο σε αυτά τα μέρη και θα φάω μόνο δύο φορές και θα πιω καφέ επίσης δύο φορές.

Που προτείνετε ναναι οι δύο φορές που θα φάω και που οι 2 καφέδες που θα πιω;

Εννοώ από όλα τα μαγαζιά που προτείνατε σε Βυτίνα Δημητσάνα λεβιδι και λαγκάδια.

Μη με ξεχάσετε φεύγω τη τριτηηη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...