Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

..... όπως επίσης είναι ένας ωραίος ναός μέσα σε ένα μικρό δασάκι αλλά ουτε που θυμάμαι πως λεγεται. Εμεις ειχαμε πετυχει και παραδοσιακό γάμο εκεί που ήταν αρκετά ενδιαφέρον.

Shinto shrine;

Πρέπει να πάει και σε ένα τέτοιο, για να δει πώς είναι. Αν πετύχει και γάμο όπως εσύ τότε ακόμα καλύτερα.

 

 

..... (και κατι Skyline GTR ωρε μανα μου)....

 

Ωραίος. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα στη παρέα! Ψάχνω να κλείσω για Ρώμη για αρχές Ιανουαρίου και βλέπω αεροπορικά με Ryan.εχω παρατηρήσει ότι μέσω κάποιων sites που σου κλείνουν ταξίδι με Ryan είναι πιο φθηνά τα εισιτήρια από ότι στο site της Ryan πως γίνεται αυτό; Υπάρχει κάποια παγίδα;

Βρήκα μια εφαρμογή που λέγεται jetradar και μου βγάζει τα εισιτήρια της Ryan πιο φθηνά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα παιδια, θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζετε καποιο application στο κινητο οπου μπορεις να βαλεις εισητηρια αεροπλανων για μελλοντικες πτησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

καλημερα παιδια, θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζετε καποιο application στο κινητο οπου μπορεις να βαλεις εισητηρια αεροπλανων για μελλοντικες πτησεις.

τι εννοεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά το κάνω μέσω του native mail app του iphone. Όταν μου έρχεται ένα confirmation από κράτηση το mail βρίσκει την ημερομηνία και μου προτείνει να δημιουργήσει στο calendar ένα καινούργιο event. To χρησιμοποιώ συνέχεια για να οργανώσω τις (πολλές) πτήσεις μου, ξενοδοχεία και ενοικιάσεις αυτοκινήτων.

 

Πολλοί συνάδελφοι χρησιμοποιούν το Tripit (κυρίως) και το App in the air. Δοκίμασε τα και δες αν σου κάνουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hey guys. Εχει κανενας προσφατη εμπειρια απο Δουβλινο; Τι αξιζει, τι ειναι απατη κ.ο.κ; Ποσες μερες θελει να δεις σε ενα ικανοποιητικο επιπεδο την πολη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα ρωτήσει πριν λίγες σελίδες για Δουβλίνο.

Και πριν λίγες ώρες επέστρεψα από εκεί!
Δεν είχα ξαναπάει σε αγγλική/ιρλανδική πόλη και κυρίως πήγαινω Κ.Ευρώπη, οπότε μου φάνηκε διαφορετικά και πιο ανοργάνωτα. Συμπαθητικά ωστόσο με πολλή ζωή!

Αρκετά τουριστικά αλλά δε ξέρω αν έχει πολλά να δεις ώστε να κάτσεις πολλές μέρες (εγώ ουσιαστικά 2 μέρες πήγα).

Μπορείς να πας στο Trinity College, στην S.Patrick εκκλησία δε μπήκα αλλά έχει ένα ωραίο χώρο/παρκο δίπλα.

Βασικά πήγα στο Free walking tours και άξιζε η βόλτα γτ τα παιδιά σου εξηγούν διάφορα πράγματα.

H Temple Bar περιοχή με τα bars έχει πολλούς τουρίστες με πολλές pubs με live μουσική (μου άρεσε το Porterhouse Temple Bar) αλλά οι ντόπιοι πηγαίνουν νομίζω σε pubs στη βόρεια μεριά του ποταμού. Το "Black Sheep" έχει craft μπυρες που μας είπαν ότι δε βρίσκεις αλλού, ίσως αξίζει μια βόλτα.
Από φαγητό δοκίμασα το Klaw PoKē με οστρακοειδή, είναι μια τρύπα με πλάτος 2μ. το πολύ! Τουλέτα πας αφού περάσεις την κουζίνα! Πολύ καλό αλλά ακριβό όπως και γενικά μου φάνηκε ακριβό το Δουβλίνο!! Έφαγα και στο Bar Italia, στον ποταμό από τη βόρεια μεριά, προσεγμένο φαγητό, όχι φθηνό.
Το Guiness Store house είναι μια ακόμα επιλογή για ξενάγηση και δοκιμή μπύρας αλλά μου είπαν ότι δεν έχει ξεναγό και δεν μαθαίνεις τπτ!
Γενικά, πιστεύω το Δουβλίνο είναι για 2-3 μέρες και μετά ίσως προς εξοχή.
Αν θες κάποια άλλη πηροφορία και ξέρω στείλε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα ρωτήσει πριν λίγες σελίδες για Δουβλίνο.

Και πριν λίγες ώρες επέστρεψα από εκεί!

Δεν είχα ξαναπάει σε αγγλική/ιρλανδική πόλη και κυρίως πήγαινω Κ.Ευρώπη, οπότε μου φάνηκε διαφορετικά και πιο ανοργάνωτα. Συμπαθητικά ωστόσο με πολλή ζωή!

Αρκετά τουριστικά αλλά δε ξέρω αν έχει πολλά να δεις ώστε να κάτσεις πολλές μέρες (εγώ ουσιαστικά 2 μέρες πήγα).

Μπορείς να πας στο Trinity College, στην S.Patrick εκκλησία δε μπήκα αλλά έχει ένα ωραίο χώρο/παρκο δίπλα.

Βασικά πήγα στο Free walking tours και άξιζε η βόλτα γτ τα παιδιά σου εξηγούν διάφορα πράγματα.

H Temple Bar περιοχή με τα bars έχει πολλούς τουρίστες με πολλές pubs με live μουσική (μου άρεσε το Porterhouse Temple Bar) αλλά οι ντόπιοι πηγαίνουν νομίζω σε pubs στη βόρεια μεριά του ποταμού. Το "Black Sheep" έχει craft μπυρες που μας είπαν ότι δε βρίσκεις αλλού, ίσως αξίζει μια βόλτα.

Από φαγητό δοκίμασα το Klaw PoKē με οστρακοειδή, είναι μια τρύπα με πλάτος 2μ. το πολύ! Τουλέτα πας αφού περάσεις την κουζίνα! Πολύ καλό αλλά ακριβό όπως και γενικά μου φάνηκε ακριβό το Δουβλίνο!! Έφαγα και στο Bar Italia, στον ποταμό από τη βόρεια μεριά, προσεγμένο φαγητό, όχι φθηνό.

Το Guiness Store house είναι μια ακόμα επιλογή για ξενάγηση και δοκιμή μπύρας αλλά μου είπαν ότι δεν έχει ξεναγό και δεν μαθαίνεις τπτ!

Γενικά, πιστεύω το Δουβλίνο είναι για 2-3 μέρες και μετά ίσως προς εξοχή.

Αν θες κάποια άλλη πηροφορία και ξέρω στείλε.

 

Ωραιος. Τρεις μερες γεματες εχουμε, φτανουμε 11 το πρωι και κερδιζουμε και την πρωτη μερα. 

 

Οταν λες ακριβο, μπορεις να δωσεις κανα παραδειγμα; Γιατι σα "νορμαλ" τιμη σε Ευρωπαϊκη πολη θεωρω το €5 η μεγαλη μπυρα, €10 η μεριδα. Καπου εκει κυμαινεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πλήρωσα στο Fitzsimons που είναι τουριστικό βέβαια μια μεγάλη kilkenny 6-7ευρώ!!! Αλλά νομίζω θα βρεις φθηνότερα.

Φαγητό εγώ δεν έφαγα φθηνά αλλά έχω την αίσθηση ότι 15-20 τα θες μεσ' το νερό (ακόμα και για σάντουιτς θες 4-5 που δε τα λες λίγα).

Α, και ταξί το βράδυ στο κέντρο ειδικά αν βρέχει δε βρίσκεις με τπτ!! Μάλιστα και άδειοι ταρίφες να επιλέγουν αν θα σε πάρουν! Έφαγα πολύ βροχή χτες βράδυ για να πάρω ταξί!!

Επεξ/σία από ribo7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλόχες, θα ανέβουμε τα xmas γιαννενα για ~5 ημέρες με αυτοκίνητο (2 άτομα), που θα μπορούσαμε να παμε και να δουμε το οποίο να μην έχει το ρίσκο αλυσίδας χιονιών?

 

Την ημέρα των χριστουγέννων που θα μπορούσαμε να φάμε (εκτός/εκτός πόλης)?

 

Thanx!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...