Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες modαρισμένων κουτιών/cases...


nikoskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόνο το eworld φέρνει sleeve αλλα δέν το έχω δοκιμάσει ποτέ για να σου πω ποιότητα!

http://www.eworld.com.gr/eworld/products/index/153

 

Απο εδώ δεν συμφέρει με την καμία κατα την γνώμη μου :P

 

Ευχαριστω θα το κοιταξω.Κατι τελευταιο.Ποση ωρα σου πηρε περιπου.Ειναι ευκολο για καποιον που δεν εχει ξανασχοληθει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευχαριστω θα το κοιταξω.Κατι τελευταιο.Ποση ωρα σου πηρε περιπου.Ειναι ευκολο για καποιον που δεν εχει ξανασχοληθει?

Tην πρώτη φορά που έκανα επειδή το πήγα σπαστά λόγο έλειψης χρόνου έκανα 4 μέρες απο κανα 2ωρο τις δύο πρώτες και μετά καμια ώρα max..

Το 3ο psu ενός φίλου που έκανα το έκανα σε ~7 ώρες σερί αλλα με καρφίτσες για να βγάζω τα pins γιατί είχα σπάσει το pin remover :P

 

Αν κάνεις την αρχή και βρείς το κόλπο πάει άνετα,σε αυτό με 7 ώρες τα έκανα όλα (heatshrinkless βέβαια) ενώ τις άλλες φορές έκανα μόνο τα βασικά (24pin,8pin,2x6pin και sata) απλά το θέμα είναι να τα κάνεις όλα ίδια και όχι το ένα μεσα και το άλλο έξω, αυτό σου τρώει χρόνο μέχρι να βρείς τον τρόπο να τα βγάζεις με την μία εκεί που θες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κι απο μένα.

 

Μέσα στην εβδομάδα περιμένω να μου έρθουν τα τελευταία υλικά για να τελειώσω και την δικιά μου υδρόψυξη, εδώ και 1 χρόνο είμαι μόνο με την αντλία και το μικρό το ψυγείο :P

 

Δεν ξέρω αν στείλω το υγρό μετά την κάρτα γραφικών στο ρεζερβουάρ αν θα είναι πολύ ζεστό και θα έχω πρόβλημα υδρατμών, αλλά μάλλον θα φανεί στην πράξη.

 

Θέλω γνώμες όμως για το αν πρέπει να σηκώσω την ανλία πιο ψηλά για να κάνει μικρότερη διαδρομή γενικότερα, στις εικόνες φαίνεται στο περίπου πως σκέφτομαι την λούπα μου.

post-81759-0-24945400-1335209042_thumb.jpg

post-81759-0-06080800-1335209054_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπως ετσι ειχα το haf-x μου Link.Το push pull στο μονο ψυγειο δεν ειναι τοσο ωραιο εμφανισιακα και λειτοργικα γιατι ερχεται πολυ μπροστα το ψυγειο ακομα και με εναν ανεμηστηρα.Καλυτερα με εναν κανονικο ή πηγαινε σε δυο slim.

Απ οτι ανακαλυψα αυτες τις μερες δεν εχει τοσο σημασια το πως θα βαλεις την σειρα γιατι μετα απο 5-10 λεπτα το υγρο εχει την ιδια θερμοκρασια παντου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 120.2 push pull το έχω βάλει εδώ και ένα χρόνο, έχει έρθει στο ύψος του block του επεξεργαστή, αλλά δεν με προβλημάτισε ιδιαίτερα, έχω βάλει σε κάθετο προσανατολισμό τα ρακόρ οπότε τα φτάνω άνετα. Ούτως η άλλως στις μνήμες έχω τα δίδυμα ανεμιστηράκια της ocz και ανεβαίνει ψηλά οπότε δεν φαίνεται ξεκάρφωτο.

 

Τώρα θα μου έρθει το 240, το block της gpu και το ρεζερβουάρ και σκεφτόμουνα την λούπα. Ίσως ανεβάσω πιο ψηλά την αντλία και βάλω το 120 κάτω, δίπλα από το τροφοδοτικό, θα φανεί στην πράξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα αυτο ηθελα να σου πω οτι μονο οταν ερθουν τα κομματια και τα βαλεις πανω στο κουτι θα δεις τι ακριβως πρεπει να κανεις.Η αντλια πιστευω οτι ειναι μια χαρα εκει που την εχεις το tank μπορεις να το βαλεις πισω πανω απο την μητρικη και να δειξει ωραιο και να περασεις τα καλωδια απο το 24pin μπροστα απο το τανκ.Κλασσικη διαταξη αλλα διαχρονικη αξια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίπα μιας που έγινε νέο sleevάρισμα και θα έμπαινε το psu να εκμεταλευτώ (επιτέλους) τα clamps που είχα εδώ και 6-7 μήνες απο mdpc-x!!!

Βγήκε όλο το hardware και τα πλαστικά του κουτιού λοιπόν και ανοίχτηκαν τρυπούλες στο πίσω μέρος ώστε να γίνει σωστό cable managment.

 

Αλλάχθηκαν και οι uv cathodes με uv flexlight για ποιοτικότερο φώς. Oρίστε και φώτος :)

post-214348-0-99456900-1335378842_thumb.jpg

post-214348-0-68354500-1335378845_thumb.jpg

post-214348-0-81216800-1335378849_thumb.jpg

post-214348-0-81648200-1335378852_thumb.jpg

post-214348-0-95369700-1335378856_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβο χόμπι ρε γαμωτο.Να φανταστω ηταν απο mdpc η αγορα???Δεν το πετυχαινω ποτε ανοιχτο για εγγραφη να δω τι παιζει

 

 

Και θέλει αρκετή υπομονή, αρκετό χρόνο και λίγο γερά νεύρα...;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...