Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες modαρισμένων κουτιών/cases...


nikoskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@Dos ωραίο ρε συ B)

 

@cuprakatos Το μάτι μου έπεσε στην ψύχτρα. Η copper είναι ε; Σπάνιο κομμάτι. 2 κιλά χαλκός αλλά η τιμή της ήταν ~120(!!!) αν θυμάμαι καλά ε;

Στη θέση σου θα κοίταγα κάθε τόσο την μητρική μου μην τυχόν και έσπασε κανένα κομμάτι :lol:

 

Ωραίο πάντως :)

 

Tα +1 μου και στους 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Dos ωραίο ρε συ B)

 

@cuprakatos Το μάτι μου έπεσε στην ψύχτρα. Η copper είναι ε; Σπάνιο κομμάτι. 2 κιλά χαλκός αλλά η τιμή της ήταν ~120(!!!) αν θυμάμαι καλά ε;

Στη θέση σου θα κοίταγα κάθε τόσο την μητρική μου μην τυχόν και έσπασε κανένα κομμάτι :lol:

 

Ωραίο πάντως :)

 

Tα +1 μου και στους 2

 

Ευχαριστώ Karmen ,

όντως 2 κιλά , απλά δεν μπήκε ούτε μια μέρα χωρίς τη στήριξη που βλέπεις για το λόγο ότι θα την έκοβε τη mb σίγουρα :) Πολύ αποτελεσματική ψύκτρα πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πάω να βγάλω φώτο το test bench και επανέρχομαι.Είναι ακόμα σε πολύ αρχικό σταδιο αλλά δεν πειράζει.Δυστυχώς πήρα mdf απλό και δεν είναι τοσο καλό και θέλει προσοχη...Αλλη φορα θα ξέρω mrgreen.png

 

EDIT : Επιτέλους βρήκα χρόνο να τις ανεβάσω.Οριστε rolleyes.gif

 

 

img0443pf.th.jpgimg0441fw.th.jpgimg0440xa.th.jpgimg0439y.th.jpgimg0436nu.th.jpgimg0434zn.th.jpgimg0433eb.th.jpgimg0432xo.th.jpgimg0431dlv.th.jpgimg0428l.th.jpg

 

Όπως βλέπετε ήρθε και νέο hardware!

Επεξ/σία από johnko1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

3 απο τους 4 ανεμηστηρες με μωβ led ειναι ετοιμοι... photos coming soon devil.png

 

update:

Ξεκινωντας...

 

dsc0324q.jpg

 

 

Σε πρωτη φαση βγηκε φουξια... -.-

 

dsc0326my.jpg

 

 

Aλλα μετα αλλαξε η αποχρωση οταν πλεων "εστρωσε" μια κοκκινη μεμβρανη που ειχαν τα led μεσα...

 

dsc0327e.jpg

 

 

Τελος παμε στη διακριτικη πατεντα στον μαμα silent και δυνατο lian-li ανεμηστηρα που ειχε το case για exhaust...

 

dsc0328hl.jpg

dsc0329t.jpg

 

 

 

 

 

Johnko1 για htpc θα παει το κουτακι?

Επεξ/σία από nick#18
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Johnko1 για htpc θα παει το κουτακι?

έχει διαστάσεις 45χ40χ22 και απο πάνω μπαίνει η μητρική.Λιγο μεγάλο για htpc mrgreen.png.

Πάνω στο γραφίο θα μπει,Ο βασικός λόγος που το κανω είναι για να χωρέσουν αρκετοι σκληροι.Στο haf 932 είχα 6 σκληρούς και 5 εξωτερικούς.Στο test bench (το λέω έτσι επειδή η μητρική είναι εκτός κουτιού) θα έχει χώρο για 12-14 hdds + αλλους 4 στο 4 in 3 drive bay module της coolermaster

 

 

Tο hardware στη φώτο είναι για άλλο Pc rolleyes.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν είσαι Αθήνα θα βρείς στάνταρ στον Φανό, Σολωμού 40

ΕDIT: ok Αθήνα είσαι :P

 

ευχαριστω πολυ !!! ψηνομαι να αλλαξω τα μπλε των δικων μου..σαν διαδικασια τι λεει ? τωρα ψαχνω να δω κανα βιντεακι στο youtube...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ !!! ψηνομαι να αλλαξω τα μπλε των δικων μου..σαν διαδικασια τι λεει ? τωρα ψαχνω να δω κανα βιντεακι στο youtube...

Δεν είναι κάτι δύσκολο,κολλητήρι έχεις; Υπομονή θέλει και το κάνεις άνετα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι κάτι δύσκολο,κολλητήρι έχεις; Υπομονή θέλει και το κάνεις άνετα :)

 

μολις ειδα και βιντεο κανονικα τα εχω ολα μονο τα λεντακια λοιπον αυριο μαλλον θα παω να αγορασω...ευχαριστω ξανα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...