Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Alternative' date=' γενικά οι restoration druids είναι που έχουν τη μεγαλύτερη ζήτηση, σχεδόν αντικαθιστούν επάξια το ρόλο του priest, αν είναι 4 το βράδυ και δεν βρίσκεις priest που να χτυπιέσαι...

 

Δεν πιστεύω να έχεις πρόβλημα για θέση ακόμα και με feral, θα έλεγα ότι οι πιο δύσκολοι για group είναι οι Rogues, και μετά οι paladins. Επίσης πολύ σπάνια να τύχω σε 15-raid group με 3 hunters, ενώ μου έχει τύχει άπειρες φορές να παίξω και με 3 rogues UBRS (15man raid) αλλά και με 3 paladins. Δεν ξέρω αν φταίει οτι είναι πιο λίγοι οι hunters, ή αν γενικά είναι δύσκολο να πάνε σε group. Αν τώρα εννοείς MC κλπ, τότε εκεί ίσως αλλάζουν τα πράγματα, εγώ προσωπικά θα προτιμούσα να ξέρω ότι έχω εναν resto druid μαζί στο group να με προσέχει.

 

 

Το πρόβλημα γι'αυτους είναι οτι ο ρολος τους δεν ειναι και πολύ ξεκάθαρος, αφού σπάνια θα τους επιτραπεί να έχουν pet στο instance, και από πλευράς alliance τουλάχιστον (οπου πιστεύω ΠΟΛΥ λιγότεροι ξέρουν σοβαρά τα classes απ'οτι οι horde). Και ενω λες οκ, rogue=damage & crowd control (sap,stuns etc), warrior=tank, priest/druid=heal, pala=heal/tank, mage=damage, crown control (sheep), warlock=damage,soulstone, ελάχιστοι είναι που εκτιμάνε έναν hunter (κακώς)....

 

Hunters εσείς τί έχετε παρατηρήσει?[/quote']

 

Το pet ειναι καλο να μην μπαινει στα instances επειδη αν δεν ειναι best friend με τον hunter μπορει να κανει του κεφαλιου του καμια φορα και να επιτεθει χωρις καν να του πεις εσυ.Επισης, οποιοσδηποτε dismiss πριν πηδηξεις απο καπου γιατι μπορει να κανει τον κυκλο για να κατεβει και να τραβηξει τα παντα στο διαβα του.

Ο σωστος hunter ειναι dps character και συνηθως λιγο πιο κατω απο εναν rogue στο damage.Βεβαια σε mc/bwl απαραιτητος λογο του tranquilizer shot και του ranged damage του.Αν τον εχεις μονο pve talent tree (31 talent point στο Marksmanship) πολλες φορες ειναι ειναι 1-2 στο damage meter στα raids.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν θες FR και stamina και ό' date='τι άλλο γουστάρεις δες εδώ:

 

http://www.thottbot.com/?s=flarecore

 

Πολύ απλά... το καλύτερο FR gear στο παιχνίδι ;-)

 

Βέβαια μπορεί θα σου πάρει αρκετούς μήνες για να τα φτιάξεις όλα, και προϋποθέτει πολύ λιώσιμο σε MC, BWL αλλά είναι όλα τα λεφτά.[/quote']

 

Ενδιαφέρον σετάκι για τους casters!!

Χμμμμ, κάτι σε leather υπάρχει? Ο κλεφτράκος μου έχει φετίχ με τα δερμάτινα! :D

 

 

Φυσικά όλα αυτά θα είναι άχρηστα σε λίγους μήνες που θα ανοίξει το AQ..... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

polaki tetoia set iparxoun gia ola ta class.gia tous warrior px einai ta dark irons helm,chest,bracer etw.....an kaneis inspect ton paulara oikonomise kai autos 3 item apo to leather set gia fr... ;)))

oso gia to aq simfono kai ego sxetika mazi sou .afou me to expansion tha mporeis na lootareis ena blue item lvl 63 to opoio tha bazei kato kai tha paizei sfaliares sto epic set mas..... ;(( ...tosos kopos gia to tpt dld?oxi...apla prin apo kapoious mines ta blepame kai legame ''po po , des ton pos einai ntimenos '' kai se ligo poli pithano na ta exoun oloi sto bank tous , apla kai mono gia na lene oti to exo kai auto . auti i blizzard mas exei lalisei me auto to thema ligo prospatheis na ftaseis enan stoxo , lvl 60 .meta les tha paro to set to proto.. ( valor px ) . meta na ntitho me tos epic set 1 meta to set 2....imarton kai molis pas na ta apoktiseis ola kai na peis tora eimai enas apo tous arxontes tou paixnidiou . ta exo kanei ola......panta kati tha mas dosei an mas krataei online....ante na doume loipon ti einai auto to AQ....an pote anoixei ston genjurus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον σετάκι για τους casters!!

Χμμμμ' date=' κάτι σε leather υπάρχει? Ο κλεφτράκος μου έχει φετίχ με τα δερμάτινα! :D[/quote']

 

Ναι έχεις δίκιο... μου διέφυγε ότι είσαι rogue =P. Με ένα γρήγορο ψάξιμο στο thott δεν βρήκα κάτι πάντως :(

 

 

EDIT: Κάτι βρήκα =D

 

http://www.thottbot.com/?i=40652

http://www.thottbot.com/?i=27559

http://www.thottbot.com/?i=27836

http://www.thottbot.com/?i=40689

http://www.thottbot.com/?i=40435

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

polaki tetoia set iparxoun gia ola ta class.gia tous warrior px einai ta dark irons helm,chest,bracer etw.....an kaneis inspect ton paulara oikonomise kai autos 3 item apo to leather set gia fr... ;)))

 

Eχω τα Volcanic εγώ, αλλα δεν κάνουν. Φαντάζομαι αυτά λες, αν και δεν έχω δει τον Zfour πρόσφατα. Στην αρχή και εγω ειχα ενθουσιαστεί, αλλά μαλλον δεν ημουν ο μονος που τα μάζευε και όταν μετά από μόλις 4 μέρες μάζεψα τα πάντα (και βρήκα ατομα να το φτιάξουν), μου λένε "επ!!! ειναι μουφα!" :D Και τελικά εβαλα κάτω τα stats, και όντως είναι μούφα γιατί το θέμα δεν ειναι μονο να έχεις καλό armor & Fire res, αλλά να έχω και λίγο agility, strength & φυσικά ακομα πιο σημαντικό stamina.

 

Εντομεταξύ είδα ότι υπάρχει ενα rare δαχτυλίδι από Gnomeregan με μεγάλο FR... Το άκυρο!:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+stam σου δίνει περισσότερα HP

+agi Παίζει ρόλο μονό σε melee classes και αυξάνει τις πιθανότητες για critical hit και να αποφύγεις ένα χτύπημα

+ def αυξάνει το block – parry κτλ και μειώνει το dmg που δέχεσαι

+ spirit mana + health regeneration

+intellect αυξανει το μανα και την πιθανοτητα για critical hit σε casters opws to agi στους melee

 

Αυτό το post μου είχε ξεφύγει' date=' υπάρχει ως σχολιασμός στα stats που είχα βάλει για τον priest σε προηγουμενες σελίδες, οπότε το σχολιάζω τώρα.

 

 

Agility

Each point of Agility increases armor by 2 points, and ranged attack power by 2 points. Hunters, Rogues and Druids also gain 1 point of melee attack power per point of Agility, although Druids only get attack power when shape-shifted to a Cat. Agility is also linked to a character's chance to dodge and critical strike with a weapon (although the degree of effect varies for each class). Hunters and Rogues generally need as much as an agility boost as possible from gear (in game equipment).

 

 

 

To agility όπως το περιγράφεις δεν είναι τελείως λάθος απλά δεν λες τα πάντα για αυτό. Δεν αφορά μόνο τους mellee chars. Το agility βελτιώνει το armor καθώς επίσης και το dodge.

 

Επομένως για μένα είναι και το 4ο κατά σειρά προτεραιότητας stat και το spirit παραμένει πάντα τελευταίο.

 

Τέλος το spirit = mana + health regeneration έτσι σκέτο χωρίς καμμία ανάλυση δίνει λάθος εντύπωση. Σε παραπέμπω σε αναλυτικό post που έχω βάλει πιο πριν, και πως το spirit είναι ένα τελείως άχρηστο stat με ελάχιστες εξαιρέσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε πραγματικά έχω βγει απ'τα ρούχα μου μ'αυτά που διαβάζω στα posts σου σχετικά με το spirit... δεν μίλαγα τόσες μέρες αλλά.... Priest και να βάζεις το agility πάνω από το spirit.... πρέπει να είσαι ο μοναδικός στο κόσμο.... =S

 

Όντας lvl 60 priest (εκτός από 60 mage) εδώ και κάνα 4μηνο (31/20 build) έχω 370 spirit unbuffed (400+ buffed, 130 mana regen per tick), βάλε και μερικά items που έχω που δίνουν +30 MP5 το οποίο με έχει σώσει άπειρες φορές σε MC και γενικά οπουδήποτε έχω πάει. To agility είναι ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΧΡΗΣΤΟ στους priests, τελεία και παύλα.

 

Έτσι και σε κάνει κανένας inspect όταν φτάσεις 50+ όχι μόνο θα γελάει μαζί σου αλλά θα σε κάνει και βούκινο στον server που παίζεις και δεν θα σε παίρνουν ούτε σε instances ούτε πουθενά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε πραγματικά έχω βγει απ'τα ρούχα μου μ'αυτά που διαβάζω στα posts σου σχετικά με το spirit... δεν μίλαγα τόσες μέρες αλλά.... Priest και να βάζεις το agility πάνω από το spirit.... πρέπει να είσαι ο μοναδικός στο κόσμο.... =S

 

Σεβαστή η άποψή σου, μπορεί να το θεωρείς έτσι, είναι η άποψή σου και δέχομαι ότι μπόρεί να είναι η άποψη όλων.

 

Τεκμηριώνω όμως το γιατί, δεν λέω κάτι απλά για να το λέω. Αν θέλεις και σε ενδιαφέρει να το συζητήσουμε γιατί δεν παραθέτεις κάποια επιχειρήματά σου να τα συζητήσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

apo sthn stigmh pou anaferetai gia pvp kyriws den to vriskw kai toso paralogo...vevaia gia high lvl instances kai end-game oute syzhthsh...

 

Γιατι..... θέλω να ακούσω το γιατί με ενδιαφέρει και ας είμαι lvl 40. Ναι οι απόψεις αυτές αφορούν pvp build, αλλά συζητώνται και τα υπόλοιπα, θέλω να ακούσω απόψεις, επιχειρήματα, να μάθω, να αντιπαραθέσω, να σκευτώ εναλλακτικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έχεις δίκιο... μου διέφυγε ότι είσαι rogue =P. Με ένα γρήγορο ψάξιμο στο thott δεν βρήκα κάτι πάντως :(

 

 

EDIT: Κάτι βρήκα =D

 

http://www.thottbot.com/?i=40652

http://www.thottbot.com/?i=27559

http://www.thottbot.com/?i=27836

http://www.thottbot.com/?i=40689

http://www.thottbot.com/?i=40435

 

Το τελευταίο ειναι drop, αλλά τα υπόλοιπα είναι hardcore, ειναι αδυνατον να μαζευτούν όλα αυτά τα mats!!!...Eντάξει πρέπει να περάσουν ΠΟΛΛΑ mc clears ωστε να μαζευτούν όλα αυτά τα lava core, να φτιαχτούν τα items τους και να αρχίζουν να τα μοιράζουν σε non-tanks, και όταν το ΕΝΑ θέλει πχ 7.. ειναι λίγο δύσκολο.

 

Πιστεύω ότι ένα guild σαν το δικό μας που ξεκινάει ουσιαστικά τώρα το farming (αν και θα θεωρήσω farm τον Ragna όταν τον φάμε σερι φορά) MC, θα πρέπει να αποφασίσει οταν ανοίξει το AQ αν θα παραμείνει MC oriented ή αν θα πάει με σοβαρές αξιώσεις AQ.

 

Με δεδομένο ότι θα χρειάζονται διαφορετικά resistances, το βλέπω πολύ δύσκολο να γίνει η μετάβαση ξαφνικά. Βέβαια αυτό ειναι μια άλλη ιστορία και θα το συζητήσουμε όταν με το καλό ανοίξει το ΑQ..

 

Παίζει πουθενά video από αυτούς που το πρωτοανοίξανε?? Ενα λινκ έχουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

polaki auta ta items mporeis sxetika polli eukola na ta vreis . exoume kai leme....

 

shoulders peftoun apo majordomo , mpotes apo gar . belt kai helm sta ftiaxnoun. Oso gia tin molten belt einai random drop ean den kanw lathos kai den aksizei kai polla. Molten helm kai lava belt ta exw idi ston char mou . Ta shoulders thelw na ta sikwsw kai egw ( ta exei o ioulianos sto guild mou ) kai tis mpotes distixws akomi den tis exw dei na peftoun...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α επίσης το Agility είναι καλό για μας τους priest γιατί μας αυξάνει το chance to crit με το staff! lol

 

Ναι ισχύει αυτό που λες, αν χρησιμοποιείς το staff σου, εγώ προσωπικά σχεδόν ποτέ δεν το χρησιμοποιώ, το χρησιμοποιούσα σε πολύ low lvl. Πάντως για την ενημέρωσή σου το bonus που παίρνεις σαν priest για crit hits με staff απο agility είναι πολύ λιγότερο από αυτό που παίρνει ένας warrior για παράδειγμα:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

apo sthn stigmh pou anaferetai gia pvp kyriws den to vriskw kai toso paralogo...vevaia gia high lvl instances kai end-game oute syzhthsh...

 

Όσους priests ξέρω που παίζουν ΜΟΝΟ pvp πλέον, καθότι έχουν σε farming status MC, BWL, Onyxia και δεν συμμαζεύεται, μαζεύουν items με +dmg with spells και όχι με +agility... αυτό που λέει το παλικάρι είναι πρωτάκουστο lol :razz:

 

Και αφού θες και επιχείρημα ένα θα σου πω.... κάτσε να σου την πέσει κανένας rogue, warrior, shaman και θα δεις για πότε θα είσαι στο graveyard σε μερικά δευτερόλεπτα... και πίστεψέ με.... το agility δεν πρόκειται να σε σώσει.... στην καλύτερη περίπτωση αντί να πεθάνεις σε 2 δευτερόλεπτα θα πεθάνεις σε 2.3 ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...