Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απορώ πραγματικά γιατί σου φαίνεται αυτό το armor class πολύ.

 

Τα slots που προσφέρουν armor class είναι:

 

Head lvl 37 base armor = 45

Chest lvl 37 base armor = 55

Back lvl 37 base armor = 28

Hands lvl 37 base armor = 35

Waist lvl 37 base armor = 31

Pants lvl 37 base armor = 48

Feet lvl 37 base armor = 38

Wrist lvl 37 base armor 24

 

Aυτά αν όλα σου τα αντικείμενα είναι base. Σε αυτά προσθέτουμε το 480 armor class που σου δίνει το inner fire και έχεις γύρω στα 800 armor. Τώρα μέχρι τα 1200 υπάρχει κάποια απόσταση' date=' αλλά αν έχεις καλά items με καλά stats και κάποιο enchant +50 armor που έχω σε cloack τότε εύκολα είσαι μεταξύ 1100-1200.

Θα κάνω αλλο post με τα αντικείμενα μου, γιατί δεν τα θυμάμαι απ'εξω.[/quote']

 

τα stats στα αντικείμενα δεν παίζουν κανένα ρόλο στο armor. Σου είπα να ποστάρεις γιατί εσύ πρίν είπες οτι έχεις lvl 37 1250 armor!!! Τώρα μου λές 800 με το buff οπότε οκ. Πάντως το armor να είναι το τελευταίο που σε νοιάζει δεν έχει σημασία αν έχει armor 40 ή 50. Σε αντίθεση με τον warrior που και 5 armor ίσως κάνει τη διαφορά.

 

Κι εγώ shadow είμαι αλλα μόνο για το σόλο, στα bg πάντα πλέον παίζω χωρίς shadowform ακόμα κι αν παίζω μόνος μου για τον απλό λόγο οτι αργώ πολυυυυ να πεθάνω. Όχι βέβαια όσο η τσατσιά ο paladin αλλα αργώ και προλαβαίνω να ειδοποιήσω.

 

Στο agility δεν είναι θέμα τι προταιρεότητα το έχεις αλλα όπως είπε και κάποιος πιο πάνω θα φάς κράξιμο απο όλο το group

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το agility είναι παντελώς λάθος και θα πρέπει να το διορθώσεις πάντως. Οσο για μεγαλα instances εννούμε τα high-end instances οπού εκει θα στην πέφτει μόνο ένα απο τα πρώτα boss και η μάχη θα κρατάει κανένα 10λεπτο που δε θα μπορείς να πιείς mana. To spirit πολλοί τπ βάζουν ακόμα και πρώτο απο το intellect.

 

Αλλα ακόμα και σε instances τύπου ubrs σπάνια θα παλέψεις μόνο 1-2 mobs μαζί

 

Ελπίζω να γνωρίζεις το 5 sec penalty regeneration after a single cast που μου τα λες όλα αυτά, έχω πολλές επιφυλάξεις για αυτά που λές, τα δέχομαι μόνο και μόνο επειδή δεν είμαι holy.... και το build μου είναι αποκλειστικά rounded PvP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα stats στα αντικείμενα δεν παίζουν κανένα ρόλο στο armor. Σου είπα να ποστάρεις γιατί εσύ πρίν είπες οτι έχεις lvl 37 1250 armor!!! Τώρα μου λές 800 με το buff οπότε οκ. Πάντως το armor να είναι το τελευταίο που σε νοιάζει δεν έχει σημασία αν έχει armor 40 ή 50. Σε αντίθεση με τον warrior που και 5 armor ίσως κάνει τη διαφορά.

 

Κι εγώ shadow είμαι αλλα μόνο για το σόλο' date=' στα bg πάντα πλέον παίζω χωρίς shadowform ακόμα κι αν παίζω μόνος μου για τον απλό λόγο οτι αργώ πολυυυυ να πεθάνω. Όχι βέβαια όσο η τσατσιά ο paladin αλλα αργώ και προλαβαίνω να ειδοποιήσω.

 

Στο agility δεν είναι θέμα τι προταιρεότητα το έχεις αλλα όπως είπε και κάποιος πιο πάνω θα φάς κράξιμο απο όλο το group[/quote']

 

Κάνεις λάθος ή δεν κατάλαβες.

 

Base armor = minimum armor για το base lvl για το αντικείμενο. Αν όμως το αντικείμενο είναι blue για παράδειγμα δεν σημαίνει ότι έχει το ίδιο armor class μπορεί κάλλιστα να προσφέρει πολύ περισσότερο γιατί είναι ένα rare quality item. Επειδή δεν θυμάμαι τα αντικείμενα απ' έξω θα τα σημειώσω και θα τα postaro.

 

Επίσης είναι τελείως λάθος αυτό που λες για τα stats. Υπάρχουν stats που προσφέρουν + armor ακόμα και σε rings, οπότε είσαι τελείως μα τελείως λάθος σε αυτό που πιστεύεις για τα stats.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαιρετίσματα, όταν ένα αντικείμενο έχει +??? στο άρμορ προφανώς μετράει, για τα υπόλοιπα λέμε αλλα πίστεψε με όταν θα είσαι 60 αλλα και πιο κάτω δε θα έχεις ούτε ένα τέτοιο item σαν priest για τον απλούστατο λόγο οτι τα αντικείμενα με +armor δεν προορίζονται για priest και θα βρείς καλύτερα. Το spirit ναι αυτό κάνει ανεβάζει mana/health 5 δευτερόλεπτα μετά το τελευταίο σου cast. Σου ξαναλέω στα cloth items ελάχιστες διαφορές υπάρχουν στα common/rare/epic στο armor εν αντιθέσει με τα υπόλοιπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έλεος θα ξεχάσουμε και αυτά που ξέραμε .Σε λίγο θα διαβάσουμε ότι οι mage tankαρουν , οι priest είναι οι damage dealer και οι melee classes healαρουν με bandages. Συγνώμη για το ύφος μου αλλά έχουμε και τα όρια μας.

Τα πράγματα είναι απλά :

Casters = intellect + spirit

Και αν θες κάτι για Pvp βάλε ότι βρεις που έχει επάνω με +dmg αν βρεις να έχει και + healing ακόμα καλλίτερα.

Αυτό που είπες πάντως ότι σε Pvp δεν χρειάζεται μεγάλο mana pool είναι σωστό απλά όλα τα bonus που δίνουν τα items που είπες είναι λάθος. Οι casters βασίζονται στην απόσταση άμα φτάσει ο warrior ή ο rogue κοντά καληνύχτα ζωή , release και πάμε γι άλλα .

Shadow spec priest σε end game instance δεν είναι ποτέ αποκλειστικός healer πχ του mt gγιατί πολύ απλά δεν πάει σε τέτοια Instance

Τέλος αν πεις στο mt ότι είναι πιο δύσκολο να τον healαρεις αν είναι με 2h weapon και χωρίς ασπίδα τοτε

α) το party είναι από ασχέτους ( προτείνεται το πλέξιμο αντί του WoW)

β) έχετε πάει deadmines ή raid στον hogger

γ) όλοι οι άλλοι έχουν κάνει καινούργιο συκώτι από το γέλιο και εσύ δεν ξέρεις γιατί.

 

Υ.γ και ναι ο priest στα σοβαρά instance είναι κουτί πρώτων βοηθειών για dmg έχουν τους rogue και όλους τους άλλους.

Over and out….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά μπορεί κανείς να μου εξηγήσει τι ακριβώς σημαίνει όταν λέει ότι ένα αντικέιμενο δίνει +stamina, +agility, +spirit και άλλα τα οποία δεν μπορώ να τα θυμηθώ?το μονο στο οποίο δίνω σημασία είναι στο +strength.Για τα άλλα δεν έχω ιδέα.όποιος γνωρίζει ας απαντήσει γιατί μέσα στο παιχνίδι που ρώτησα μερικούς έφαγα άγριο γράψιμο.ΤΗΧ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+stam σου δίνει περισσότερα HP

+agi Παίζει ρόλο μονό σε melee classes και αυξάνει τις πιθανότητες για critical hit και να αποφύγεις ένα χτύπημα

+ def αυξάνει το block – parry κτλ και μειώνει το dmg που δέχεσαι

+ spirit mana + health regeneration

+intellect αυξανει το μανα και την πιθανοτητα για critical hit σε casters opws to agi στους melee

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαιρετίσματα, όταν ένα αντικείμενο έχει +??? στο άρμορ προφανώς μετράει, για τα υπόλοιπα λέμε αλλα πίστεψε με όταν θα είσαι 60 αλλα και πιο κάτω δε θα έχεις ούτε ένα τέτοιο item σαν priest για τον απλούστατο λόγο οτι τα αντικείμενα με +armor δεν προορίζονται για priest και θα βρείς καλύτερα. Το spirit ναι αυτό κάνει ανεβάζει mana/health 5 δευτερόλεπτα μετά το τελευταίο σου cast. Σου ξαναλέω στα cloth items ελάχιστες διαφορές υπάρχουν στα common/rare/epic στο armor εν αντιθέσει με τα υπόλοιπα.

 

Λοιπόν φίλε, το spirit δεν ανεβάζει mana/health 5 sec μετά το τελευταίο cast όπως λές και γω δεν είπα κάτι τέτοιο.

 

Ανεβάζει το mana μόνο και αυτό μόνο κατά την δειάρκεια μιας μάχης και το mana το ανεβάζει μετά από 5 secs, για να το κάνει αυτό όμως προϋποθέτει ότι δεν θα κάνεις άλλο cast, σε κάθε άλλο cast που κάνεις πρέπει να περιμένεις άλλα 5 secs.

 

To Life κάνει regen τότε μόνο όταν δεν είσαι σε μάχη. Εχεις δει εσύ ποτέ το Life σου να ανεβαίνει κατά την δειάρκεια μιας μάχης?

 

Στην πορεία πάντως θα θυσιάσω armor για int & stamina και όχι armor για spirit, αυτό σίγουρα θα το κάνω, αλλά όπως λες θα παίξει και ρόλο αν το item είναι θεικό τότε απλά δέχεσαι τα stats του γιατί το θές δεν μπορείς να το αλλάξεις με κάτι άλλο.

 

Από base αντικείμενα + inner fire όταν φτάνεις 800 armor βάζεις και 4 Χ 32 thick armor kits, + 50 def enchant και είσαι κοντά στα 1000.

 

 

Δεν έχω παίξει ακόμα για να κάνω αναλυτικό post αντικειμένων, ελπίζω να το κάνω μέσα στο ΣΚ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έλεος θα ξεχάσουμε και αυτά που ξέραμε .Σε λίγο θα διαβάσουμε ότι οι mage tankαρουν ' date=' οι priest είναι οι damage dealer και οι melee classes healαρουν με bandages. Συγνώμη για το ύφος μου αλλά έχουμε και τα όρια μας.

Τα πράγματα είναι απλά :

Casters = intellect + spirit

Και αν θες κάτι για Pvp βάλε ότι βρεις που έχει επάνω με +dmg αν βρεις να έχει και + healing ακόμα καλλίτερα.

Αυτό που είπες πάντως ότι σε Pvp δεν χρειάζεται μεγάλο mana pool είναι σωστό απλά όλα τα bonus που δίνουν τα items που είπες είναι λάθος. Οι casters βασίζονται στην απόσταση άμα φτάσει ο warrior ή ο rogue κοντά καληνύχτα ζωή , release και πάμε γι άλλα .

Shadow spec priest σε end game instance δεν είναι ποτέ αποκλειστικός healer πχ του mt gγιατί πολύ απλά δεν πάει σε τέτοια Instance

Τέλος αν πεις στο mt ότι είναι πιο δύσκολο να τον healαρεις αν είναι με 2h weapon και χωρίς ασπίδα τοτε

α) το party είναι από ασχέτους ( προτείνεται το πλέξιμο αντί του WoW)

β) έχετε πάει deadmines ή raid στον hogger

γ) όλοι οι άλλοι έχουν κάνει καινούργιο συκώτι από το γέλιο και εσύ δεν ξέρεις γιατί.

 

Υ.γ και ναι ο priest στα σοβαρά instance είναι κουτί πρώτων βοηθειών για dmg έχουν τους rogue και όλους τους άλλους.

Over and out….[/quote']

 

Υποθέτω ότι αυτό το post αναφέρεται σε μένα και για'υτό απαντάω. Λέω εξαρχής ότι εμένα προσωπικά δεν με πειράζει το ύφος σου, παρόλα αυτά τα σχόλια που κάνεις είναι μονόπλευρα και καθαρά υποκειμενικά.

 

Καταρχίν να πω ότι εγώ είπα το ακριβώς αντίθετο. Ο priest χρειάζεται μεγάλο mana pool σε κάθε περίπτωση και θα το βάζει πάνω από όλα τα stats για 2 βασικούς λόγους:

1ον Μεγαλύτερη ευχέρεια chain casting, και περισσότερες επιλογές.

2ον Το μεγαλύτερο mana pool έρχεται από intellect κατά κύριο λόγο (και από κάποια + mana enchants), άρα μεγαλύτερο intellect = μεγαλύτερη πιθανότητα για crit hits.

 

Πολύ λυπάμαι που δεν καταλαβαίνεις την δυσκολία ενός priest όταν το tank είναι 2-handed. Αναρωτιέμαι αν έχεις προσπαθήσει να heilareis μόνος σου σε μία τέτοια περίπτωση. Αν δεν το δεις στην πράξη όμως, δεν μπορώ εγώ να σου πω κάτι. Στην καλύτερη των περιπτώσεων ο healer θα ασχολείται αποκλειστικά μαζί του και δεν θα μπορεί να πάρει ανάσα, ενώ όσο mana και αν έχει αυτό θα εξαντληθεί πολύ γρήγορα. Καμμία σχέση αν το tank φοράει ασπίδα. Ο warrior δεν ειναι dmg dealer για ένα καλό party ο warrior πρέπει να είναι αυτός που μπορεί να ανεχθεί τα περισσότερα χτυπήματα.

 

Αυτό που λες για το κουτι πρώτω βοηθειών δεν το ανέφερα για τα instances, το ανέφερα σαν περιγραφή γενική της blizzard για τον priest. Αν σε ένα party υπάρχει αρκετό dps δεν υπάρχει λόγος ένας shadow να κάνει dmg.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έλεος θα ξεχάσουμε και αυτά που ξέραμε .Σε λίγο θα διαβάσουμε ότι οι mage tankαρουν ' date=' οι priest είναι οι damage dealer και οι melee classes healαρουν με bandages. Συγνώμη για το ύφος μου αλλά έχουμε και τα όρια μας.

Τα πράγματα είναι απλά :

Casters = intellect + spirit

Και αν θες κάτι για Pvp βάλε ότι βρεις που έχει επάνω με +dmg αν βρεις να έχει και + healing ακόμα καλλίτερα.

Αυτό που είπες πάντως ότι σε Pvp δεν χρειάζεται μεγάλο mana pool είναι σωστό απλά όλα τα bonus που δίνουν τα items που είπες είναι λάθος. Οι casters βασίζονται στην απόσταση άμα φτάσει ο warrior ή ο rogue κοντά καληνύχτα ζωή , release και πάμε γι άλλα .

Shadow spec priest σε end game instance δεν είναι ποτέ αποκλειστικός healer πχ του mt gγιατί πολύ απλά δεν πάει σε τέτοια Instance

Τέλος αν πεις στο mt ότι είναι πιο δύσκολο να τον healαρεις αν είναι με 2h weapon και χωρίς ασπίδα τοτε

α) το party είναι από ασχέτους ( προτείνεται το πλέξιμο αντί του WoW)

β) έχετε πάει deadmines ή raid στον hogger

γ) όλοι οι άλλοι έχουν κάνει καινούργιο συκώτι από το γέλιο και εσύ δεν ξέρεις γιατί.

 

Υ.γ και ναι ο priest στα σοβαρά instance είναι κουτί πρώτων βοηθειών για dmg έχουν τους rogue και όλους τους άλλους.

Over and out.[/quote']

 

pesta xrysostome giati akoume oti na nai.

Nazre mono pou vazeis +armor enchants sto priest einai gia na pas IF k na grapseis /1 <----point me and laugh ur bains out

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pesta xrysostome giati akoume oti na nai.

Nazre mono pou vazeis +armor enchants sto priest einai gia na pas IF k na grapseis /1 <----point me and laugh ur bains out

 

 

Βάζω armor enchants από την στιγμή που αν δεν έβαζα δεν θα είχα tpt άλλο να βάλω, θα άφηνα το αντικείμενο χωρίς κάποιο enchant, οπότε δεν καταλαβαίνω καταρχίν γιατί να μην το κάνω.

 

2ον Σε αυτό το επίπεδο το dmg reduction είναι σημαντικό και εγώ το θεωρώ το 3ο πιο σημαντικό γενικά στοιχείο.

 

Τώρα αν κάποιος μου δώσει την ευκαιρία για παράδειγμα να ανταλλάξω το +32 armor patch στην cloack με +50 mana φυσικά θα πλήρωνα το κόστος και θα το έκανα.

 

Νομίζω έχει παρεξηγηθεί εξαρχής το πως έθεσα τις προτεραιότητες στα stats και τι ακριβώς είπα αλλιώς ο μόνος άλλος λόγος είναι αν είσαι προκατελημένος απέναντί μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ka8omai kai diabazw ta post kai exw ksera8ei sto gelio......

Nazre bale kai kanena +15 agility i strenght sto 1h sou, kai mi paraleipeis ta +defense items, lene poly se priest...

 

To MONO pou xreiazetai o priest IMO einai +sta +int, to spirit efoson exeis nerakia de se endiaferei kai an kaneis instances 8a exeis panta efoson exeis mage... Se BGs kata pasa pi8anotita de 8a prolabainei na sou teliwsei to mana opote min anisixeis...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ka8omai kai diabazw ta post kai exw ksera8ei sto gelio......

Nazre bale kai kanena +15 agility i strenght sto 1h sou' date=' kai mi paraleipeis ta +defense items, lene poly se priest...

 

To MONO pou xreiazetai o priest IMO einai +sta +int, to spirit efoson exeis nerakia de se endiaferei kai an kaneis instances 8a exeis panta efoson exeis mage... Se BGs kata pasa pi8anotita de 8a prolabainei na sou teliwsei to mana opote min anisixeis...[/quote']

 

Λες ότι θα ξεράσεις, αυτό οφείλεται σε παθολογικούς ή ψυχοσωματικούς λόγους?

 

Να καλέσουμε αν είναι την αντίστοιχη ιατρική βοήθεια....

 

Τά άλλα που λες δεν τα καταλαβαίνω καθόλου, γίνε λίγο πιο σαφής.... ή και όλα τα υπόλοιπα τα γράφεις όντας ασθενής, με προβλήματα πεπτικού συστήματος....

 

Νομίζω πάντως ότι αυτό εδώ το forum, εμένα δεν μου κάνει ιατρικό, εσένα σου κάνει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.

Λοιπόν φίλε' date=' το spirit δεν ανεβάζει mana/health 5 sec μετά το τελευταίο cast όπως λές και γω δεν είπα κάτι τέτοιο.

[/quote']

 

2.

Ανεβάζει το mana μόνο και αυτό μόνο κατά την δειάρκεια μιας μάχης και το mana το ανεβάζει μετά από 5 secs' date=' για να το κάνει αυτό όμως προϋποθέτει ότι δεν θα κάνεις άλλο cast, σε κάθε άλλο cast που κάνεις πρέπει να περιμένεις άλλα 5 secs.

[/quote']

 

ποιά η διαφορά του 1 με το 2 τώρα;;:confused: :confused:

 

 

απο τη blizzard:

Spirit (SPT)

# Increases Health and Mana regeneration. Spirit affects all characters' Mana and Hit Point regeneration rates in and out of combat.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...