Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδή Dungeons. Δηλαδή μέρη που μόνος σου δεν πας. Δηλαδή πρεπει να είσαι εξαιρετικά τυχερός για να κερδίζεις όλα τα roll :)

 

Μάλλον καλύτερη επιλογή είναι να ξεσκιστείς στα επαγγέλματα. Εγώ έχω βγάλει αρκετά από αυτά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο καθένας πρέπει να κανονίζει την πορεία του ανάλογα με το τι θέλει...

Πχ εγω απτην αρχή επειδή ήθελα mount μαζεύω συνεχώς λεφτά και πουλάω ότι βρω στο ΑΗ για να μαζευτεί επιτέλους το χρήμα!!

 

Εχω φτάσει level 26 μόνο και έχω ήδη 46 gold... Σε πολλούς φαίνονται πάρα πολλά και με κοροιδεύουν, προτιμάω όμως να φτάσω τα 90 όταν θα είμαι περίπου level 36-37 παρά να τρέχω πανικόβλητος μετά...

 

Ανεβάζω ολα τα skills, απλά αντί να φτιάχνω items προτιμάω να πουλάω τα leather που βρήσκω ώστε να πιάνω μέσω όρο γυρω στα 30silver το πακέτο....

Και κρίμα που δεν μπορω να πουλάω και το linen αφου μου χρειάζεται πολύ για first aid... (ειμαι rogue οπότε ώρες ώρες τρώω πολύ ξύλο...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα skills ανεβαίνουν ανάλογα με το πόσο τα χρησιμοποιείς. Πχ. για το First Aid πρέπει να φτιάχνεις συνέχεια bandages, όσο περισσότερα φτιάχνεις τόσο περισσότερο ανεβαίνει το skill.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε όχι και δυσκολα . τι να πούμε για τα άλλα professions ....Aπλά μάζευε ότι cloth βρισκεις. Μόλις ο επίδεσμος που μπορείς να φτιάχνεις, στο menu του first aid γίνει πράσινο χρώμα, σημαίνει οτι πια πολύ δύκολα ανεβάζεις το skill κάνοντας τέτοιο bandage και μπορείς να μάθεις κάποιο καλύτερο. Αν θυμάμαι καλά πάει Wool Bandage --> Heavy Wool --> Linen ---> Heavy Linen ---> Silk ---> Heavy Silk ----> Mageweave --> Heavy Mageweave --> Runecloth ---> Heavy Runecloth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμ, μήπως ξεκινάει απο linen? νομίζω πως μέχρι τώρα έχω φτιάξει μονο linen bandage και ακόμα είμαι μικρο skill...

 

Οταν λεω δυσκολα εννοώ ότι θέλει να κάνεις πάρα πολλά ωστε να το ανεβάσεις... Βασικά οταν φτάσω level 40 που θα έχω πάρει mount θα ανεβάζω ότι μπορώ αφου δεν θα με καίει και τόσο το χρήμα... Τώρα δεν ξέρω, βαριέμαι πάρα πολύ το περπάτημα........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες ευχαριστω.

Εγινε κατανοιτω οτι mount δεν προκειται να δω στους επομενους 2 μηνες

Εχω οργωσει deadmines (3-4) φορες gnomeregan αλλες τοσες stockades (2-3) φορες

που αλλου να παω ? LvL 33 ειμαι.

Τωρα ανακαλυψα τα quest της κλασεις μου και μου λεει να παω σε εχθρικη περιοχη (Barrens) να σκοτοσω 10 elite mobs και ουσιαστικα μονος μου αφου εκει υπαρχουν μονο Hordes ΕΛΕΟΣ

Πηγα και το νεκροταφιο εγινε το αγαπιμενο μου μερος ,μεχρι να

το παρω αποφασει οτι δεν γινεται τιποτα.Ασε που ειναι 10 μερες δρομος LOL

Alex Human warrior

Guild The Greek Legion

Silvermoon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το lvl σου έχει καλά quest στο Southshore, στα Arathi, Desolace (Nijel's Point) και λίγο αργότερα μπορείς να πας Booty Bay έχει μερικά 35-37 level quests. Επειτα κάνεις τα q στο Scarlet Monastery ανεβάζοντας παράλληλα level σε προχωρημένα quests των προηγουμένων περιοχών για να συνεχίσεις στο uldaman. Μετά από εκεί ξανά Booty Bay, Dustwallow Marsh και αυτά θα σε στείλουν Tanaris, Feralas κ.ο.κ

 

:)

 

Κάπου εκεί είμαι και γω τώρα. Μια καλή πηγή για να δείς σε τι level κινούνται οι περιοχές και τα quest είναι

 

http://www.worldofwar.net/cartography/worldmap/easterncont.php

http://www.worldofwar.net/cartography/worldmap/kalimdorcont.php

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας. Πραγματικα βρίσκομαι σε σύγχυση. Ας τα πάρουμε τα πράγματα με την σειρά.

Περυσι αγόρασα το warcraft 3 και μετα απο λίγο καιρό το expansion frozen throne. Δεν είχα internet και έτσι δεν έπαιζα στο διαδύκτιο( δεν ξέρω αν υπήρχε τετοια δυνατότητα κιόλας ). Απ'οτι διαβάζω ο μόνος τρόπος για να παιξεις το παιχνιδι ειναι μεσω internet. Δηλαδή δεν έχω την δυνατότητα να παίξω απλα campaign map? Μπορει καποιος να μου εξηγήσει τι στο καλό συμβαίνει? Δεν ήξερα οτι είχε βγει το world of warcraft και μόλις χθες το έμαθα. Eγω είμαι πορωμένος κυρίως με το σενάριο του παιχνιδιού αλλα μου αρέσει γενικά σαν παιχνίδι. Μαλλον σας έχω μπερδεψει. Η ερωτηση μου λοιπον ειναι η εξης : Το world of warcraft παίζεται μόνο μέσω internet? Εχώ θέλω να παίξω campaign map χωρις να μπω στο internet. Δηλαδή αν εγω κάνω 100 ώρες να το τερματίσω θα είμαι 100 ώρες στο ιντερνετ? Πανε καλα αυτοι sthn blizzard?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

den termatizei. termatizei mono to leveling tou xaraktira sta 60. kapoia stigmi bebaia tha to stamatisoun. se kanena xrono xero go.

 

Einai teleios diaforetiki filosofia me campaigns ktl. Exeis ena xaraktira kai paizeis. Mporeis bebaia na ftiaxeis osous thes alla de tha paizeis tautoxrona.

 

Kai pistepse me 100 ores einai tipota...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...