Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδία χώστε όσους κολλητούς έχετε στο κόλπο γιατί τα high lvl instances θα τα κάνετε με raid και δεν θα βρίσκετε εύκολα σωστό party. Ειδικά στον crushridge που όλοι είναι Ιταλοί και μας γράφουν στα @@ τους.

Στο 60lvl πάντως θα μάθετε όλο τον κόσμο :) Γίνεται πολύ ενδιαφέρον το παιχνίδι. Απλά λίγο προβλέψιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ιστορία (δεν θυμάμαι αν το έχω ξαναπεί σε αυτό το thread) εγώ παίζω στον Dragonblight, lvl 33 Human Mage. Όποιος παίζει εκεί και θέλει, ας με βάλει στην friends list, το nick μου είναι SarisnGR. Είναι κι' άλλοι Έλληνες μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

level 20...Πρωτοπάτησα Deadmines, εκεί να δες άξια τέρατα :P

 

Πηγα χτες...

Είμασταν 5 άτομα, 3 rogue, ενας Pala και ένας healer..

Ο healer ηταν ότι να ναι έλληνας και την έκανε αμέσως, βαρέθηκε με την πρώτη φορά που έχασε.

 

Ο Pala έφυγε στο άσχετο (χωρίς να έχει χάσει, προφανώς έκλασε μέντες).

 

Και μείναμε 3 rogues, level 18 εγώ, 20 ένας άλλος και 24 ο τρίτος..

Τα πηγαίναμε πολύ καλά μέχρι που μπήκαμε στο instance και μας την έπεσε ενας καραγκιόζης χοντρός. Εκει ο 24άρης μαλακίστηκε και μάζευε κάτι πράγματα απτα πτώματα...και για 5-6 sec ήταν τελείως αλλου.. (και 5-6 sec σ'αυτον ειναι πολυς χρόνος). Οπότε τους σκοτώνει και τους δυο και μένω εγω στο τελείωμα της ζωής μου να βαράω... έ, του έμεινε 9% health και το έβαλα στα πόδια.... Κρίμα... αλλά ήταν ο μόνος τρόπος, περαιτέρω απληστία μου να τον χτυπήσω θα είχε αποτέλεσμα να χάσω 100%!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως ειναι υπερβολικά σημαντικό να έχεις το κατάλληλο party... Εγω προχτές ήμουν με τους 2 που είμαι πάντα (+ 1 ο Art20 όταν μπαίνει) και πήραμε αλλους 2 έλληνες, ο ενας Paladin και ο αλλός Priest. Ε ο Priest αντι να healαρει εμάς, καθόταν και βάραγε τα τερατα, κάτι Ogres level 19-20 όταν εμείς είμασταν 17...... Οτι να ναι.... Και όχι μονο αυτό, αλλά ορμούσε και σε άκυρους εχθρούς και τους έφερνε όλους μαζί στην αρένα!!! Άντε τωρα εσυ σφάξε 4 Ogres level 19 με 5 άτομα levl 17....!!!

 

Και ο αλλος ο Pala, ήταν level 18 και ΔΕΝ μπορούσε να κάνει Ressurrect.....Δεν είχε λέει πάρει το quest στο level 12 που σου δίνει τη δυνατότητα..... ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kala pou na deis sto crushbridge pou eimai egw me tous koloitalous kathe mera.mou spane ta neura molis telionoun autoi tin apostoli tin kanoun k meno egw monos me 100 teratakia "prepei na figo" mou lene.. kala oi ellines ekei den milaei kaneis genikos gamise ta server einai..alla gurisa na paizw se auton giati goustaro ton warlock mou,giati egw eimai horde man . :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα κι εγω Crushridge... Και έχω πνιγεί στους Ιταλούς... Βασικά ειναι τόσοι πολλοί που από default σου μιλάνε ιταλικά.. για κάποιο λόγο θεωρούν δεδομένο ότι θα είσαι και συ ιταλός... Εγω δεν έχω προβλημα γιατί μιλάω κάποια λίγα οπότε συνεννούμαι μια χαρά, αλλά έχω καταντήσει ο μεταφραστής του party όταν έχουμε και ιταλό μέσα...Αυτό έχει αρχίσει να με κουράζει γιατι θέλω ΒΡΕΤΑΝΟΥΣ να μιλάω σοβαρά αγγλικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kala pou na deis sto crushbridge pou eimai egw me tous koloitalous kathe mera.mou spane ta neura molis telionoun autoi tin apostoli tin kanoun k meno egw monos me 100 teratakia "prepei na figo" mou lene..

 

Ναι κοίτα αυτό χτες το έκανα και εγώ, δεν τελείωσα το Quest, απλα με πήγανε deadmines και ήμουν level 18 και οταν άρχισε να μας βαράει ενας χοντρούλης αμέσως μόλις μπήκαμε στο instance..... Σκοτώθηκαν οι άλλοι 2, και έμεινα μόνος μου, οπου φυσικά ενεργοποίησα Sprint και βγήκα απτο instance, όπου με ένα stealth έμεινα κρυμμένος απτους βλάκες miners μέχρι να ενεργοποιηθεί το Heartstone........

 

Συγγνώμη αλλά δεν θα κάτσω εγώ να φάω το κεφάλι μου! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως σε Quest δεν το έχω κάνει αυτό, δεν εχει και νόημα εξάλου, κάθεσαι 5 λεπτά ακόμα και βοηθάς και τους άλλους.... Σιγά το πράγμα... ουτε και μενα μου το έχουν κάνει πάντως, αλλά έχω προσέξει οτι εαν μιλάς ιταλικά ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΞΕΝΟΣ σε βοηθάνε πάρα πολύ. Δηλαδή στα parties τα δικά μου ΟΛΑ τα αντικείμενα τα δίνουν σε μένα, και γενικά εμένα θα κάνουν περισσότερο heal κλπ κλπ κλπ......

 

Αν το σκεφτείτε πάντως ,και μεις αν πετυχαίναμε κανεναν Γάλλο να μιλάει ελληνικά σε εκείνον δεν θα δίναμε τα items αν ήταν να τα δώσουμε κάπου...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που μου τη σπάει σε διάφορους έλληνες είναι οτι προφανώς ειναι δεν ειναι 16 χρονών..... η συμπεριφορά ορισμένων δεν δικαιολογείται αλλιώς.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...