Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Fulgore είπε

1)Βασικος κανονας σε τετοια παιχνιδια.Δεν μπορεις να τους ικανοποιησεις ολους.Τελος.

 

17 λεπτά πριν, aliakas είπε

μην ξεχνας ότι το game είναι αυτο που είναι γιατί απευθύνεται σε πολλών  ειδών gamers και χρειάζεται όλους να τους έχει όσο το δυνατών ευχαριστημενους 

αν δεις στο τέλος της πρότασής μου υπονοείται μια ευελιξία εκ μέρους της εταιρειας προκειμενου να είναι όλοι όσο το δυνατών ικανοποιημενοι 

νομίζω ότι ο μηχανισμός των legendary είναι ακριβός σε αυτο το μήκος κύματος έτσι ώστε η ψαλίδα μεταξύ ραντομαδων και ραϊνταδων μην είναι μεγάλη όπως συνέβαινε ως τώρα 

και αν θες τον δικό μου βασικό κανόνα σε τέτοιου είδους παιχνίδια(ΜΜΟ) είναι να μπορείς να ικανοποιησεις όσο το δυνατών περισσοτερους παίχτες

και από την μακροβιότητα του wow το συμπέρασμα είναι ότι το game αυτο κάνει και το κάνει καλά 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, evkar είπε

 Τα prequest για flying πολύ σωστά , η blizz έχει πει ότι έτσι θα συνεχίσει και στα επόμενα epxs.

Δεν μπορω να πω οτι συμφωνω στο παραπανω και εχει φαει αρκετα καντηλια απο τον περισσοτερο κοσμο το παραπανω.Προφανως η αφορμη ειναι 2 συγκεκριμενα κομματια το ενα το Suramar questline που πρεπει να κανεις(σε σχεση με τις αλλες περιοχες ειναι το πιο εκνευριστικο αλλα τουλαχιστον αφορα καποιο στορυ ξερω γω)και το αλλο ειναι αυτη η βλακεια στο Broken Shore.

Επισης βλακεια νουμερο #2.Εχεις κανει με ενα χαρακτηρα το Quest στο broken shore(παιρνεις το achievement),για ποιο ρημαδο λογο να πρεπει να το ξανακανεις σε αλλο alt?Αφου το ρημαδο achievement το εχεις....... Και σαν να μην φτανει αυτο ενω αν κανεις το class mount quest πχ για ενα alliance paladin θα μπορει να το χρησιμοποιει και ο horde paladin σου,στον druid συγκεκριμενα πρεπει να το κανεις και με τους 2(alliance και Horde)αν εχεις...

10 λεπτά πριν, evkar είπε

 Το Antorus από τα καλύτερα raids εδώ και πολλά πολλά χρόνια ,θυμίζει TBC και Naxramas vanilla , οι άνθρωποι ξέρουν να βγάζουν παιχνίδια ό,τι και να λέμε .

Δεν θα συμφωνησω 100% με το παραπανω(οχι αν το Antorus ειναι καλο ή οχι)αλλα γιατι ο ιδιος το αναφερεις και παραπανω.

Το θεμα ειναι οτι η εταιρεια εφαγε τεραστιο(και το εννοω)κραξιμο συγκεκριμενα στο προηγουμενο Warlords of Draenor ετσι οπως το εκανε(κατι που προερχεται απο το προηγουμενο Mists of pandaria που παρα πολλοι επισης το βρηκαν ψιλο αδιαφορο/filler expansion,αλλα φυσικα ακομα πιο πισω στο Cataclysm με το Dragon Soul που και εκει ξενερωσε ο περισσοτερος κοσμος) και μιας και εχει σχεδια να το συνεχισει να το παει ετσι με expansion εριξαν μπολικη δουλεια στο Legion. Αυτο φαινεται και απο την προσθηκη των 2 νεων περιοχων του Argus και Broken shores και απο τα παραπανω raids σε σχεση με παλια και απο την ολη ως τωρα υποστηριξη που εχει το Legion συγκεκριμενα. Μεχρι και νεο bg μπαινει με το τελευταιο patch μετα απο ποσα χρονια παλι.

Εν ολιγης η εταιρεια μονο οταν τα βρει σκουρα ριχνει δουλεια.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, aliakas είπε

αν δεις στο τέλος της πρότασής μου υπονοείται μια ευελιξία εκ μέρους της εταιρειας προκειμενου να είναι όλοι όσο το δυνατών ικανοποιημενοι 

νομίζω ότι ο μηχανισμός των legendary είναι ακριβός σε αυτο το μήκος κύματος έτσι ώστε η ψαλίδα μεταξύ ραντομαδων και ραϊνταδων μην είναι μεγάλη όπως συνέβαινε ως τώρα 

και αν θες τον δικό μου βασικό κανόνα σε τέτοιου είδους παιχνίδια(ΜΜΟ) είναι να μπορείς να ικανοποιησεις όσο το δυνατών περισσοτερους παίχτες

και από την μακροβιότητα του wow το συμπέρασμα είναι ότι το game αυτο κάνει και το κάνει καλά 

Τα legendary συγκεκριμενα ανεκαθεν στο wow μεχρι και το Warlords of Draenor ειχαν μια συγκεκριμενη φιλοσοφια.Επειδη ειναι το δυνατοτερο item σε ολο το expansion να πρεπει να κανεις μια συγκεκριμενη διαδικασια για να το παρεις,ειτε weapon ηταν πιο παλια ή armor αργοτερα.

Επισης ο λογος που ο κοσμος θελει καλυτερο gear οταν φτασει max level(και αρα μπει στο end game content)ειναι για το raiding.Εκει χρειαζεται το καλυτερο gear οχι για να κανεις παλι τα ιδια dungeons που κανεις στο level up επειδη πετανε καλυτερο loot. Και αυτο δεν ισχυει μονο στο Wow αλλα και στα υπολοιπα παρομοια mmorpg παιχνιδια οπως το Rift,το Final Fantasy και παει λεγοντας. Αυτο ειναι το end game content του expansion στο οποιο δεν εχεις προσβαση παρα μονο οταν φτασεις στο μεγιστο level και φυσικα οταν αποκτησεις και καποιο αναλογο gear.

Εισαι casual και δεν εχεις χρονο για raids?Κανε ενα lfr ή πηγαινε με ενα pug σε raid και οσο φτασεις και τελος. Το λεω αυτο γιατι εχει ψιλο χαθει λιγο το μετρο συγκρισης στο Wow.Οι περισσοτεροι casuals που εξακολουθουν και παιζουν στο wow μετα απο το νεο content χαλανε περισσοτερο χρονο κανοντας quests,ντυνοντας alts,μαζευοντας gold για συνδρομη και παει λεγοντας απο τους ιδιους τους raiders.

Και στην τελικη για ποιο λογο να μας ενδιαφερει τοσο πολυ για το αν θα παρουν πολυ καλο gear οι casuals αφου στο επομενο expansion θα μπορουν να σολαρουν τα raids(ή με 2-3 ακομα αναλογα τα mechanics)?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Και στην τελικη για ποιο λογο να μας ενδιαφερει τοσο πολυ για το αν θα παρουν πολυ καλο gear οι casuals

γιατί να μην πάρουν αφού πληρώνουν όπως οι άλλοι παίζουν όπως οι άλλοι και γενικά ασχολούνται με το game όπως οι άλλοι

αν δεν πάρουν το reward τους θα μας χαιρετίσουν.

Εσένα μπορεί να μην σε νοιάζει αλλά κάποιοι άλλοι ψάχνουν τρόπους να έχουν όλες τις gamer ομάδες ικανοποιημενες όπως έχω γράψει και σε προηγούμενα post

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, aliakas είπε

γιατί να μην πάρουν αφού πληρώνουν όπως οι άλλοι παίζουν όπως οι άλλοι και γενικά ασχολούνται με το game όπως οι άλλοι

αν δεν πάρουν το reward τους θα μας χαιρετίσουν.

Εσένα μπορεί να μην σε νοιάζει αλλά κάποιοι άλλοι ψάχνουν τρόπους να έχουν όλες τις gamer ομάδες ικανοποιημενες όπως έχω γράψει και σε προηγούμενα post

Το gear που χρειαζονται το παιρνουν και με το παραπανω μεσω του lfr.Παραπανω gear δεν χρειαζονται γιατι δεν κανουν κατι συγκεκριμενο για να θελουν παραπανω.

Το ιδιο ισχυε και πιο παλια στις αρενες και το pvp,υπηρχε το γενικο gear για ολους και το gear που επαιρναν μονο απο συγκεκριμενο rating.

Επισης προσβαση σε ολο το content(ακομα και heroic και mythic)εχουν.Το γεγονος ομως οτι παιρνουν gear ισαξιο με antorus heroic(αν κατσει titanforged ή το legendary)ειναι που δεν ειναι σωστο.

Πληρωνεις για να εχεις προσβαση στο παιχνιδι(οπως και σε ολα τα αλλα παιχνιδια)οχι για να παρεις gear χωρις κοπο,μην μπερδευουμε το ενα με το αλλο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά gear ισάξιο με Antorus hc , παίρνεις και από τα mythic + , ιδίως από 15 και πάνω . Και αν φτάσεις 940 το 15αρι το mythic + βγαίνει , αν σου κόβω και λίγο και δεν είσαι τελείως χύμα . Πάνω από 15 τα mythics τα θεωρώ δυσκολότερα από Antorus hc  , με το σκεπτικό ότι είστε μόνο 5 άτομα και το παραμικρό λάθος από έναν παίκτη κοστίζει ακριβά . Προσωπικά , ξέρω πολλούς που παίζουν μόνο mythic + , και από raids έχουν κάνει μόνο LFR for fun.!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ ήθελα να μπω στο 7.3.5 αλλά απ ότι διαβάζω στο twitter έχει θέματα με dungeons κ.α και χρειάζεται fix 

και περιμένω να στρώσουν τα πράγματα πρώτα και μετά να μπω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
9 λεπτά πριν, Balantakos είπε

Γιατι κανεις ετσι? καθε χρονο τοσα λεφτα ειναι. Τωρα το εμαθες?

Τα 2 προηγουμενα ειχαν αρχικη τιμη 40ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω το προαίσθημα ότι το νέο expansion θα είναι pvp focus και θα είναι μια μεγάλη απογοήτευση για τον κόσμο του game 

απ ότι καταλαβαίνω θέλουν να ψαρέψουν gamers από άλλα pvp games αφού έτσι κιαλιος εμάς τους pve players μας έχουν κολλημένους εδώ και χρόνια

πήγαν και πέσαν όλοι στα tokens σαν τα κοράκια 330Κ wtf  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Balantakos είπε

Γιατι κανεις ετσι? καθε χρονο τοσα λεφτα ειναι. Τωρα το εμαθες?

Τα προηγουμενα ειχαν 39.90 και οχι 45 φιλε μου.  Ποτε δεν ειχε ξ απλξ εκδοση 45€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...