Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το παράγγειλε κανείς μέσα από το blizz store ?

35 euro μόνο σε ψηφιακή μορφή

Απ ότι καταλαβα το κατεβάζει σε στιλ update

o down loader τμηματικά μέχρι τις 7 Δεκεμβρίου

 

Ουτε δυο σελιδες πισω δεν μπορεις να διαβασεις :? :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

χμ εγώ γιατί δεν το βλέπω στο eu.blizzard.com/store/ ;

 

Εδώ είναι το preorder:

 

http://eu.battle.net/en/info/presale

 

Το παρήγγειλα πριν λίγες μέρες. Η Blizzard έλεγε ότι η χρέωση θα γίνει αμέσως στην κάρτα (όχι όταν ξεκλειδώσει το Cataclysm που θα ήταν και το φυσιολογικό!) αλλά δεν έστειλαν ούτε ένα email επιβεβαίωσης οι γύφτοι. Να πουν βρε αδερφέ όλα ΟΚ με την παραγγελία σου. Η κάρτα πάντως χρεώθηκε κανονικά. Δεν έχω παίξει όμως καθόλου (ούτε και πρόκειται μέχρι τις 7/12), οπότε δεν ξέρω τι παίζει με το download του client. Έχω την τελευταία 4.0.1.13205 και δεν φαίνεται να ψήνεται να κατεβάσει κάτι περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ είναι το preorder:

 

http://eu.battle.net/en/info/presale

 

Το παρήγγειλα πριν λίγες μέρες. Η Blizzard έλεγε ότι η χρέωση θα γίνει αμέσως στην κάρτα (όχι όταν ξεκλειδώσει το Cataclysm που θα ήταν και το φυσιολογικό!) αλλά δεν έστειλαν ούτε ένα email επιβεβαίωσης οι γύφτοι. Να πουν βρε αδερφέ όλα ΟΚ με την παραγγελία σου. Η κάρτα πάντως χρεώθηκε κανονικά. Δεν έχω παίξει όμως καθόλου (ούτε και πρόκειται μέχρι τις 7/12), οπότε δεν ξέρω τι παίζει με το download του client. Έχω την τελευταία 4.0.1.13205 και δεν φαίνεται να ψήνεται να κατεβάσει κάτι περισσότερο.

 

Εμένα μου ήρθε email κατευθείαν με θέμα "Your Order From Blizzard". Κατέβηκαν γύρω στα 700mb νομίζω. Απλά τρέξε το launcher.exe και άστο να κατεβάζει.

Τώρα διάβασα ότι αυτή η έκδοση (digital) μπορεί να μην έχει τα cinematics:mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου ήρθε email κατευθείαν με θέμα "Your Order From Blizzard". Κατέβηκαν γύρω στα 700mb νομίζω. Απλά τρέξε το launcher.exe και άστο να κατεβάζει.

Τώρα διάβασα ότι αυτή η έκδοση (digital) μπορεί να μην έχει τα cinematics:mad:

 

Λοιπόν ναι, έχεις απόλυτο δίκιο. Κι εμένα μου ήρθε τελικά email αλλά το gmail το έβαλε -σωστά- στο φάκελο της Blizzard και δεν το είχα πάρει χαμπάρι. Το γήρας ου γαρ...

 

Τον launcher πάντως όσο και να τον αφήσω ανοιχτό δεν κατεβάζει τίποτα. Ίσως να πρέπει να κάνω login στο παιχνίδι για να αρχίσει το downloading, αλλά αφού δεν έχω game time δεν μπορώ να μπω. Υπομονή, 5 βδομάδες έμειναν. Μικρό το κακό με τα cinematics, θα βρούμε να τα κατεβάσουμε από αλλού. Ούτως ή άλλως και τα προηγούμενα μια φορά τα έχω δει μόνο (με εξαίρεση αυτά του Lich King).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα συνέχεια ψήνομαι να ανανεώσω subscription από τώρα αλλά το κόβω τελευταία στιγμή καθώς δεν θα έχει νόημα δεν έχει κάτι να κάνεις..

 

Θα ήθελα πού να ξανά ανεβάσω ένα warrior αλλά συχαίνομαι το leveling :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το που γίνετε η πληρωμή αμέσως με το που τρέχεις τον client αρχίζει και κατεβάζει γυρω στα 700mb.τα υπολοιπα τα εχουμε κατεβάσει βάζοντας την 4.0.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα δεν μου έκανε τέτοια πράγμα, άρα πιθανολογώ ότι δεν γίνεται σε όσους έχουν frozen account. Δεν πειράζει, δεν βιάζομαι. Όταν έρθει η άγια εκείνη ώρα θα κατέβουν τα καλά μου τα 700ΜΒ :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι 700μβ ρε παιδια; εμενα γιατι κατεβασε 6gb? δεν εχω αγορασει το exp,απλως κατεβασα απο ενα σαιτ το 4.0.1 patch,το οποιο ηταν γυρω στα 5gb,εβαλα το patch,ετρεξα το Launcher το οποιο κατεβασε και μερικα mb ακομα και μετα μου ανοιγε κανονικα το log-in screen στην σωστη 4.0.1 εκδοση.

 

ομως το launcher screen ειχε και μια μπαρα προοδου,η οποια η μιση ηταν πρασινη και τα αντιστοιχουσε στα 5gb του 4.0.1patch Που ειχα ηδη βαλει και μπορουσα να παιξω και τωρα,ενω η υπολοιπη ηταν κοκκινη και αντιστοιχουσε στα 6gb του expansion,τα οποια και εβαλα και κατεβηκαν σημερα,οποτε και πρασινησε τελειως η μπαρα και μου λεει πως το παιχνιδι ειναι πληρες.

το μονο που μενει ειναι να αγορασω ενα key και να περιμενω να ενεργοποιηθουν οι σερβερς οταν βγει το expansion επισημα.

 

Επομενως τι ειναι αυτα τα 700mb που κατεβασατε ως digital εκδοση του expansion; δεν μπορει να ειναι olo το expansion μονο 700mb ακομα και χωρις τα cinematics.για τσεκαρετε το,αλλιως σας βλεπω να κατεβαζετε αλλα 6gb το βραδυ που θα βγει το expansion.xex.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού δεν εχεις αφορασει την digital έκδοση πως σου κατέβασε 6 gn?!?!?!και εμένα περίπου 700 μβ μου κατέβασε και σήμερα επειδή έχω δυο οθόνες στην μια έπαιζα και στην άλλη είχα το launcher μπάσκετ και κατέβει τίποτα από τις 9 το πρωί μέχρι τις 4 το απόγευμα. Δεν κατέβηκε τίποτα

 

 

Αποστολή από iPhone με το Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα τα 5gb του patch ειναι βασικα το περισοτερο εξπανσιον.

 

και τα υπολοιπα 6gb τι ειναι; το launcher σε μενα εχει συνολικα κατεβασει και βαλει 11gb.

 

πιστευω πως τα 5gb,που ειναι το 4.0.1 patch αφορουν το compatible content γιαυτους που θελουν να συνεχισουν να παιζουν μεχρι level 80 χωρις να εχουν αγορασει το exp.

 

Tα υπολοιπα 6gb ειναι το υπολοιπο content του expansion,γιαυτους που θα παιξουν εχοντας αγορασει το exp και θα πανε level 85.

 

ετσι θυμαμαι ειχε συμβει και με τα προηγουμενα exp,απλως μου κανει εντυπωση αυτο το 700mb download του digital copy.μηπως ειναι κανα εξτρα patch για το expansion και οχι το ιδιο το expansion?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατι στους αλλους βαζει 700ΜΒ και σε σενα 6gb? (μετα το 4gb patch κατεβαζει και ενα αλλο γυρω στο 1 gb απο τον launcher , μηπως λες αυτο?)

 

Anyway δεν ξερω γιατι δεν εχω παρει digital download (Και ουτε προκειτε να δωσω τα ιδια λεφτα για να μην εχω το dvd)

Απλα ελπιζω να το κανουν οπως το wotlk που ηταν standalone install τα παντα, ωστε να κανω ενα unistall και install παλι μονο απο το dvd του cataclysm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν και σε μένα 700 ΜΒ κατέβασε

και για να ξεκινήσει να κατεβάζει πρέπει να κάνεις

log in (κλασικό άρμεγμα)

και λογικά δεν είναι όλο το game αυτά το 700 ΜΒ

αλλά τμηματικά θα προστίθενται

άρα με 35 + 13 = 48 ευρώ παίρνουμε αυτή τη στιγμή

game το οποίο θα παίξουμε σε 35 μέρες

είπαμε κλασσικό άρμεγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...