Προς το περιεχόμενο

Μην πετάτε τίποτα! Χαρίστε το εδώ! [part 2]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έ όχι και στην ανακύκλωση τα βιβλία.. αν δεν τα πάρει κανείς δωρίσε τα σε μια βιβλιοθήκη.. πχ στο Ευγενίδειο που είναι και δίπλα σου!

 

σωστός τα βιβλία δεν είναι για ανακύκλωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να τα δωσεις και στο http://www.book2chance.gr.

Ερχονται και παιρνουν τα βιβλια που δεν θες απ το σπιτι σου, και τα πουλανε πολυ φτηνα. Εχω παρει θησαυρους απο αυτους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά nomikos και salliara καλές οι απόψεις σας (τις οποίες και ασπάζομαι απόλυτα) αλλά πριν σχολιάσετε διαβάστε και το υπόλοιπο thread. μην πιάνεστε από ένα μήνυμα χωρίς να δείτε τι έχει ειπωθεί παρακάτω. αν είχατε διαβάσει τότε ήδη θα ξέρατε ότι 1ον τα βιβλία ήδη δόθηκαν (μάλιστα αυτή τη στιγμή ταξιδεύουν σε κάποιον φοιτητή στη θεσ/νίκη) και 2ον ότι είναι βιβλία που θα΄έπρεπε να είχαν ήδη καταστραφεί, πολτοποιηθεί κλπ λόγω εμπορικών κανονισμών και νομοθεσίας

συνεπώς μη δίνετε "φιλικές" (στο αυτί και το μυαλό) λυσεις όταν δεν ξέρετε ή δεν έχετε όλα τα δεδομένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...μα γιατί. Για καλό έδωσαν τις προτάσεις τους τα παιδιά (= ΕΙΝΑΙ "αμαρτία" να ανακυκλώνονται βιβλία, ασχέτως νομοθεσιών κι άλλων ιστοριών...).

Άσε δε που παίζει να είχαν προσέξει ότι δόθηκαν, αλλά με την ευκαιρία μιλούσαν γενικά, για όποιον ενδιαφερόμενο, για οποιαδήποτε άλλη φορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...μα γιατί. Για καλό έδωσαν τις προτάσεις τους τα παιδιά.

Άσε δε που παίζει να είχαν προσέξει ότι δόθηκαν, αλλά με την ευκαιρία μιλούσαν γενικά, για όποιον ενδιαφερόμενο, για οποιαδήποτε άλλη φορά...

λυπάμαι αλλά δεν συμμερίζομαι την άποψη σου. και ο σχολιασμός του nomikos στο σχόλιο του kostas pap αλλά και το σχόλιο του salliara τα βλέπω διατυπωμένα σε εντελώς προσωπικό επίπεδο. όχι πως κανείς έχει προηγούμενα αλλά εγώ τα "διαβάζω" σαν ευθεία απάντηση στο post μου. νομίζω ότι όλοι είμαστε ενήλικες και έχουμε επαρκή γνώση της ελληνικής γλώσσας για να μπορούμε να διατυπώσουμε διαφορετικά ένα γενικό ενημερωτικό σχόλιο

 

---------- Προσθήκη στις 14:11 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 14:06 ----------

 

σταματώ τα σχόλια μου σχετικά με το θέμα εδώ γιατί ίσως να έχουμε παρεξηγήσεις. ή ίσως να το "έπιασα" εγώ λάθος. σε τελευταία ανάλυση όλοι εδώ είμαστε για να βοηθήσει ό ένας τον άλλο με αυτά που δίνουμε ή παίρνουμε.

απλή λύση για το μέλλον, να ποστάρω τι δίνω χωρίς παραπάνω σχόλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από το post του salliara έμαθαν ίσως 50-100 άτομα μια διαδικασία και ένα site που δεν το ήξεραν.

τα forum δεν είναι personal chat είναι ανοιχτές κοινότητες συζήτησης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ακριβώς για να μη τυχόν προκύψουν παρεξηγήσεις, έγραψα κι εγώ το αποπάνω.

Δεν καταλαβαίνω γιατί έχεις σχεδόν θιχτεί από τα σχόλιά τους haris, αλλά οκ, δεν ανακατεύομαι περαιτέρω (μη βρω εγώ κα'να "μπελά")...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό πάντως με τα εμπορικά δικαιώματα που τροφοδοτούν τη ζωή ενός βιβλίου (ναι,είναι ζωντανό),εδώ μούκατσε...

 

Πάλι καλά που δεν σκέφτηκαν να παίξουν παραπάνω πεντόβολα με το ΦΠΑ κι έτς... (στο 23% ας πούμε,γιατί δεν τους συμφέρει να διαβάζει ο κόσμος,ακόμα και Μανίνα ή τη σύνθεση του ROL στο καμπινέ...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαριζονται δυο φωτογραφικες ψηφιακες μηχανες

 

Sony p71 3.2 Megapixel η πρωτη μου μηχανη

 

frontview-001.jpg

 

Δεν ξερω αν βρω φορτιστη

 

Sony W30 6 Megapixel

 

sony-cyber-shot-dsc-w30-digital-camera.jpg

 

Υπαρχει φορτιστης

 

Παραλαβη μονο απο Λυκοβρυση Αττικης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...