Προς το περιεχόμενο

Μην πετάτε τίποτα! Χαρίστε το εδώ! [part 2]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαρίζονται:

1 φορτιστής Samsung (model TAD137ESE) http://www.mytrendyp...avel-5379p.html

Είναι κομμένο το καλώδιο στην μέση, αν μπορεί κάποιος να το φτιάξει, νομίζω ότι δουλεύει κανονικά.

1 handsfree samsung, μοιάζει με αυτό: http://www.e-click.g...roduct_id=40660 (δεν ξέρω αν λειτουργεί, δεν έχω κάποιο κινητό για να το δοκιμάσω)

 

Παραλαβή ΜΟΝΟ από Ζωγράφου, Αμπελόκηπους, Μέγαρο Μουσικής

Επεξ/σία από Soiratken
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαριζονται τα παρακατω:

 

Motherboard ECS με (νομιζω) Pentium 2 γυρω στα 300MHz και 3 ram πανω.

PCI καρτα που βγαζει 2 IDE controllers.

3 παλια DIMMs RAM (32+64MB)

DVD-ROM Pioneer 106S

CD-RW Plextor 24x

CD-ROM Goldstar

PCI καρτα δικτυου D-Link

3 PCI καρτες ηχου (SB Audigy, SB Live!, SB Live! 5.1)

VGA Soltek AGP GF MX440

 

Προστεθηκε

iRiver Discman SlimX iMP-900 (mp3, wma, fm tuner)

ADSL PSTN modem USB/LAN microcom AD2636 (χωρις το power adapter του)

ADSL PSTN modem USB Tornado 800

PCI modem 56k

Hands-free για Nokia 5200 (λογικα θα κανει και σε αλλα Nokia)

Θηκη σιλικονης για iPod 5th gen 30GB

 

Αμα βρω και αλλα θα τα προσθεσω. Ολα δουλευουν αλλα δεν ειμαι σιγουρος για τα 3 CD/DVD.

 

Παραλαβη ΜΟΝΟ απο Πειραια.

Επεξ/σία από nuxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια, σχετικα με τα πραγματα που εχω βαλει, θα απαντησω τωρα σε εναν-εναν ξεχωριστα με τη σειρα προτεραιοτητας που μου στειλατε τα PMs.

 

*EDIT*

 

Ενδιαφερθηκαν οι DeMaitre, haris_216, nikos_alfa, NewProject και caution.

 

Περιμενω πρωτα reply που ενημερωσα τον haris_216 και caution που εγραψαν πρωτοι για iRiver και τις καρτες ηχου αντιστοιχα και μετα θα ενημερωσω και τους αλλους.

 

Επειδη 3 ενδιαφερθηκαν για τις καρτες ηχου και επειδη ειναι 3 πιστευω το πιο σωστο ειναι να παρει απο μια ο καθενας.

Απο την καλυτερη προς την χειροτερη με τη σειρα που πρωτοεστειλαν PM.

Υπομονη παιδια, ολοι θα βολευτειτε.

 

*EDIT 2*

Ο caution μολις μου εκανε reply πως βολευτηκε με μια καρτα ηχου απο εναν φιλο του. Οποτε περιμενω και reply απο τον haris_216 που θελει το iRiver και κανονιζω τους υπολοιπους.

Επεξ/σία από nuxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις μιλησα με τον haris_216, οποτε εκλεισε το iRiver.

 

η κάρτα ήχου Live! 5.1 και η κάρτα γραφικών Soltek πανε στον DeMaitre (PM Σήμερα, 12:58)

 

Motherboard ECS με (νομιζω) Pentium 2 γυρω στα 300MHz και 3 ram πανω.

PCI καρτα που βγαζει 2 IDE controllers

3 παλια DIMMs RAM (32+64MB)

DVD-ROM Pioneer 106S

PCI καρτα δικτυου D-Link

SB Live!

πανε στον nikos_alfa (PM Σήμερα, 16:06)

 

και η SB Audigy παει στον NewProject (PM Σήμερα, 17:34)

 

θα σας στειλω PM με πληροφοριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έπεσε το παρακάτω στα χέρια μου (είναι αχρησιμοποίητο). Δεν ήξερα τί είναι ακριβώς, είναι κάποιος αντάπτορας, για τον οποίο βρήκα την εξής περιγραφή:

"MSI VGA 9 PIN CONNECTOR For VIVO Capable Video Card.

This adapter will give you two S-Video {in/out} two Composite {in/out} connections."

29_1.jpg

 

Αν το χρειάζεται κάποιος, έρχεται σε συγκεκριμένο σταθμό μετρό κατόπιν συνεννόησης και το παίρνει.

 

ΠΑΡΕΔΩΘΕΙ στον αγαπητό συμφορουμίτη kakaraki.

Επεξ/σία από PCharon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαρίζω οθόνη Sony SDM-HS94P

 

luminance 400 cd/m2 • contrast ratio 500 :1 • 19 inch 4:3 • SXGA 1280 x 1024 pixels

 

Analog and digital DVI inputs

 

Η ποιότητα της είναι σίγουρα αξεπέραστη και σε όποιον αρέσουν τα XBRITE panel της sony είναι ότι καλύτερο. Η οθόνη άντε να λειτουργούσε 10 ώρες / μήνα κατά Μ.Ο.

Ενδεικτικές φωτό:

 

img_82061333_1279065504_abig.jpg

 

sc001.jpg

 

Sdm-hs94p_5.jpg

 

Το πρόβλημα της είναι η συγκεκριμένη πλακέτα τροφοδοσίας όπου δεν δίνει ρεύμα, οπότε δεν ανάβει ούτε το λαμπάκι του Power στην οθόνη. Υποθέτω πως στο κάτω αριστερό τεταρτημόριο της πλακέτας κάτι έχει "καεί"

 

lcdcmall_68.jpg

 

Τη δίνω μόνο σε όποιον κάνει τον κόπο να έρθει στα Κ.Πατήσια ή στην Φιλαδέλφεια και κατά προτίμηση σε φοιτητή ηλεκτρονικό ο οποίος θα γουστάρει να ασχοληθεί κ να την φτιάξει (και για το γαμώτο να μου στείλει ένα μνμ να μου πει πως την έφτιαξε) ενώ θα την χρησιμοποιήσει για αυτόν και δεν θα την πουλήσει (όπως παρατηρώ γίνεται σε πολλά πράγματα που έχουν χαρισθεί).

 

Το κακό είναι πως στην ίδια πλακέτα περνάει το ρευμα που ανάβει τις 4 λάμπες της οθόνης όπως και η τροφοδοσία. Αν ήταν μόνο η πλακέτα τροφοδοσίας σχετικά εύκολα θα μπορούσε να αντικατασταθεί από ένα εξωτερικό τροφοδοτικό. Λύσεις πολλές, χρόνος λίγος όμως :)

 

 

Καλημερα ενδιαφερομαι για την οθονη.Ευχαριστω :-)

 

Και όμως μετά απο πολύ καιρό ο φίλος κατάφερε να την φτιάξει μετα πολλών βασάνων! Πραγματικά χαίρομαι που υπάρχει αυτό το θέμα και δεν πάνε χαμένα πράγματα απο ανθρώπους που έχουν την διάθεση και το χρόνο να τα αξιοποιήσουν!!!

 

Μπραβο στους υπευθύνους του forum όπως και στον Doakes που κατάφερε το "αδύνατο" :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλη μια απόδειξη πως η χαρά της προσφοράς τελικά μοιράζεται!

 

Και να μην πάει χαμένο το post,χαρίζω ένα panelάκι Μ170ΕΝ05 από 17"άρα 4/3 (μόνο το panel,τα υπόλοιπα είχαν καταστραφεί,αυτό τόσωσα) + τη πλακετίτσα της κάρτας γραφικών της (πάλι μόνο αυτή...).

Αν κάποιος τα θέλει για εργασιοθεραπεία,από Αθήνα,ας έρθει.

Δεν στέλνω.

 

Λίγο γρατζουνισμένο....

 

Edit 03/12

Δεσμεύεται από τον χρήστη aquasonic,αν αλλάξει το status θα πω εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπράβο και από μένα στον φίλο doakes. ειδικά γιατί ξέρω από πρώτο χέρι τι "ναζάκια" κάνει αυτή η οθόνη. μπράβο του για την επιμονή και υπομονή του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...