Προς το περιεχόμενο

XBOX 360 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Oλα αυτα που λες δεν ισχυουν στην περιπτωση μου.Το μηχανημα ουτε cooler ειχε πανω,ουτε εχει ανοιχτει ποτε κ σε πολυπριζο ασφαλειας με ασφαλεια τασης ηταν συνδεδεμενο αλλα κ σε αεριζομενο χωρο βρισκοταν.Εγω εξακολουθω να υποστηριζω οτι για 2-3 ωρες την εβδομαδα που παιζω για 2η φορα που μου βγαζει αυτο το προβλημα ειναι απαραδεκτο.Θα δω την Δευτερα ποσο θελουν για επισκευη αν ειναι εκτος εγγυησης...Αν θελουν κανα 70euro οπως καπου αλλου εχω διαβασει με βλεπω να τα πουλαω ολα να παει στο δια%$^

(εντωμεταξυ το αφησα εκτος ρευματος ολο το βραδι κ πριν λιγο που το εβαλα επαιξε για κανα 5λεπτο αλλα μολις αρχισε να σχηματιζετε το χαμογελο στα χειλη μου, ξανακολησε )

 

Εγώ δεν είπα ότι το άνοιξες ούτε ότι έχει cooler. Και άλλο πολύπριζο ασφαλείας και άλλο σταθεροποιητής τάσης. Δεν είπα ότι στο καψε αλλά ότι είχε αυξομειώσεις και αυξανε θερμοκρασία. Τα περισσότερα "πολυπριζα ασφαλείας" προσφέρουν μηδαμινή προστασία (διάβασε την διακύμανση που επιτρέπουν και θα καταλάβεις).

 

Αν έχεις δηλαδή πρόβλημα σταθερής παροχής (υπάρχουν τρόποι να το τσεκάρεις) δεν σε προστατεύει απο θερμοκρασίες παρά μόνο αν έχεις ένα καλό σταθεροποιητή (συνήθως ξεκινάνε από 50 ευρώ και πάνω με μια υποδοχή... όσα περισσότερα συνδέσεις πάνω του με κάποιο πολύπριζο τόσο μεγαλύτερη η διακύμανση).

 

Και όλα αυτά τα λέω επειδή την πάτησες 2 φορές και δεν το χρησιμοποιούσες πολύ. Είναι όντως too much και τα αίτια πρέπει να είναι αλλού (όχι ότι οι παλιές ήταν τέρατα αξιοπιστιας... είχαν όντως μεγάλο failure αλλά όχι και τόσο πια)

 

Υ.Γ. Καλό αερισμός δεν σημαίνει άπλα μπροστά και πάνω αλλά ο αέρας να φεύγει απο πίσω, να μην υπάρχει περίπτωση να ανακυκλωθεί (μπορει αυτό να εννοείς απλά το λέω για παν ενδεχόμενο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

pigos23 υπομονη, εισαι δυστυχως ενας απο τους πολλους που ταλαιπωριουνται με αυτη τη διαδικασια. Οπως ειπε και ο JUST-GAMER εαν δεν εχεις jasper μητρικη οι πιθανοτητες ειναι περισσοτερες να σου τυχει και μια και δυο και τρεις. Αν εχεις υπομονη και χρηματα να το φτιαξεις και να σου αλλαξουν μητρικη καντο αλλιως υπαρχουν οδηγοι που μπορεις να διωρθωσεις το προβλημα της υπερθερμανσης και μονος σου.

 

Τα original περιφεριακα για το xbox κατασκευαζονται με προδιαγραφες δεν υπαρχει περιπτωση να στο χαλασε το wifi adapter, το προβλημα με τα λεγομενα σου ειναι υπερθερμανση οπως ξαναειπαμε.

Παντως σε γενικες γραμμες μην φρικαρεις δεν ειναι κατι που δεν φτιαχνει ουτε που γινεται πρωτη φορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ παιδια για τις συμβουλες

μπορειτε να μου πειτε εναν οδηγο μηπως μπορω να φτιαξω το προβλημα στα ελληνικα κυριως ή εστω στα αγγλικα??

Επισης αν ξερει καποιος να μου αναφερει καποιο μαγαζι στην Αττικη που να κανει επιδιoρθωσεις (αν θεωρειτε διαφημιση στειλτε μου pm)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει ολοκληρο φορουμ στα ελληνικα με παλικαρια που κανουν πολυ καλη δουλεια και θα βρεις οτι ζητας, πιο συγκεκριμενα δες εδω:

http://www.360-gr.com/forum-f5/topic-t3682.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε παιδια εχω συνδεσει το xbox360 με μια bravia 40 και το αποτελεσμα που εχω δεν με ικανοποιει.Πολλα pixels φαινονται και τρεμοπαιζουν.Εχω δοκιμασει ολες τις ρυθμισεις αλλα και παλι τιποτα.Εχω παρει ενα hdmi καλωδιο 1.3b με επιχρυσες αποληξεις.Λετε να δω καμια βελτιωση με το official hdmi cable η τσαμπα θα δωσω τα λεφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε παιδια εχω συνδεσει το xbox360 με μια bravia 40 και το αποτελεσμα που εχω δεν με ικανοποιει.Πολλα pixels φαινονται και τρεμοπαιζουν.Εχω δοκιμασει ολες τις ρυθμισεις αλλα και παλι τιποτα.Εχω παρει ενα hdmi καλωδιο 1.3b με επιχρυσες αποληξεις.Λετε να δω καμια βελτιωση με το official hdmi cable η τσαμπα θα δωσω τα λεφτα.

 

Όχι τα καλώδια σπάνια να χουν τόσο μεγάλη διαφορά. Το πρόβλημά σου πρέπει να είναι στο ρυθμό ανανέωσης. Σε τι αναλυση το χεις βαλει; p ή i ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε παιδια εχω συνδεσει το xbox360 με μια bravia 40 και το αποτελεσμα που εχω δεν με ικανοποιει.Πολλα pixels φαινονται και τρεμοπαιζουν.Εχω δοκιμασει ολες τις ρυθμισεις αλλα και παλι τιποτα.Εχω παρει ενα hdmi καλωδιο 1.3b με επιχρυσες αποληξεις.Λετε να δω καμια βελτιωση με το official hdmi cable η τσαμπα θα δωσω τα λεφτα.

 

 

Εαν στην χαμηλοτερη αναλυση δηλαδη 720p που σου δινει το hdmi καλωδιο εχεις κακη αναλυση και ποιοτητα τοτε παει να πει οτι η οθονη σου δεν ειναι full HD. Δοκιμασε με ενα VGA καλωδιο ή hdmi σε DVI, αναλογα τι βγαζει απο πισω η οθονη σου, θα εχεις επιλογες κανονικων αναλυσεων και σιγουρα θα δεις διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν στην χαμηλοτερη αναλυση δηλαδη 720p που σου δινει το hdmi καλωδιο εχεις κακη αναλυση και ποιοτητα τοτε παει να πει οτι η οθονη σου δεν ειναι full HD. Δοκιμασε με ενα VGA καλωδιο ή hdmi σε DVI, αναλογα τι βγαζει απο πισω η οθονη σου, θα εχεις επιλογες κανονικων αναλυσεων και σιγουρα θα δεις διαφορα.

 

Δεν χρειάζεσαι full hd... και με hd ready μια χαρά είναι στην συγκεκριμένη ανάλυση που λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι τα καλώδια σπάνια να χουν τόσο μεγάλη διαφορά. Το πρόβλημά σου πρέπει να είναι στο ρυθμό ανανέωσης. Σε τι αναλυση το χεις βαλει; p ή i ;

 

progressive ειναι και στα 1080p και στα 720p δεν βλεπω καμια διαφορα.

 

η οθονη υποστηριζει full hd σημα και εχει ρυθμο ανανεωσης 50hz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Κάνω streaming στην τηλεόραση μου τα videos από το windows media center στο pc μου.

Όλα λειτουργούν ρολόι αλλα δεν μπορώ να δω τους υπότιτλους.Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω για να φαίνονται οι υπότιτλοι;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...