Προς το περιεχόμενο

XBOX 360 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Me like!!!

 

Μεγάλη αποκάλυψη για το Xbox 360 στην Ε3

Αν και η αποκάλυψη του Xbox One έγινε μόλις πριν 2 ημέρες, φαίνεται πως η ζωή του Xbox 360 δεν θα τελειώσει με την κυκλοφορία της επόμενης γενιάς κονσόλας της Microsoft. Αυτό επιβεβαιώνουν δηλώσεις του Phil Spencer της Microsoft ο οποίος δήλωσε στο Gamespot: «Το Xbox 360 έχει ακόμα πολύ χρόνο μπροστά του και φυσικά η Microsoft Θα συνεχίσει να υποστηρίζει την κονσόλα. Στην Ε3 που πλησιάζει θα κάνουμε μια πολύ σημαντική ανακοίνωση για το Xbox 360».

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα παιδια.Εφερε ενας φιλος ενα xbox 360 απο Αμερικη.Για να δουλεψει στις δικες μας πριζες πρεπει εκτος απο ανταπτορα να αγορασουμε και καινουργιο μετασχηματιστη??Γιατι μου ειπε εκει δινουν 110V ρευμα ενω εδω 220V...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Είμαι PC Gamer, και θέλω 360 για ότι δεν κυκλοφορεί στο PC. Έχω και PS3 αλλά όπου να νε τελειώνω από με τα παιχνίδια του. Αξίζει να αγοράσω και 360 για αυτό τον λόγο; Αν αγοράσω, θα πάρω σίγουρα τα Halo, Forza & Gears of War. Υπάρχει κάποια λίστα με τα exclusives του ή τα παιχνίδια που υπάρχουν και σε PS3 αλλά είναι καλύτερα στο 360; πχ το Read Dead Redemption στο PS3 είχε πολλές πτώσεις frames, αλλά στο 360 έχω ακούσει ότι είναι πολύ καλύτερο. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνοπτικά, σχεδόν ό,τι παιχνίδι τρέχει σε Unreal Engine 3 και είναι και στις δύο κονσόλες (και δεν είναι στο PC) είναι ελαφρώς καλύτερο σε 360. Bayonetta και πρώτο Darkness είναι επίσης δύο περιπτώσεις αισθητής διαφοράς υπέρ του 360. 

Για λίστα τέτοιων συγκρίσεων δε γνωρίζω. Αν δεν έχει απαντήσει κανείς ως αύριο, που θα έχω χρόνο, θα το κοιτάξω και θα επανέλθω.

 

Από καθαρά 360 αποκλειστικότητες να δεις Kameo και Lost Odyssey, πέρα από τα προφανή που ανέφερες. Πολλά καλά υπάρχουν και στο Live Arcade, επίσης. 

 

Εγώ θεωρώ ότι αξίζει στις τιμές που το βρίσκεις τώρα. Ειδικά αν κάνουν κι άλλη καμιά μείωση εν όψει νέας γενιάς δε θα τίθεται καθόλου θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά αυτό όταν κυκλοφορήσει το One.

Δηλαδή, λες να περιμένω λιγάκι ακόμη (μέχρι την E3), για να πάρω 360?

 

-edit- να ξαναπάρω. :P

(είχα πριν 2 χρόνια, αλλά, το άφησα, καθώς δεν είχα και πολύ χρόνο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνοπτικά, σχεδόν ό,τι παιχνίδι τρέχει σε Unreal Engine 3 και είναι και στις δύο κονσόλες (και δεν είναι στο PC) είναι ελαφρώς καλύτερο σε 360. Bayonetta και πρώτο Darkness είναι επίσης δύο περιπτώσεις αισθητής διαφοράς υπέρ του 360. 

Για λίστα τέτοιων συγκρίσεων δε γνωρίζω. Αν δεν έχει απαντήσει κανείς ως αύριο, που θα έχω χρόνο, θα το κοιτάξω και θα επανέλθω.

 

Από καθαρά 360 αποκλειστικότητες να δεις Kameo και Lost Odyssey, πέρα από τα προφανή που ανέφερες. Πολλά καλά υπάρχουν και στο Live Arcade, επίσης. 

 

Εγώ θεωρώ ότι αξίζει στις τιμές που το βρίσκεις τώρα. Ειδικά αν κάνουν κι άλλη καμιά μείωση εν όψει νέας γενιάς δε θα τίθεται καθόλου θέμα.

 

Θα τα έχω υπόψη μου γιατί δεν σκέφτομαι να κάνω άμεσα την αγορά, θα περιμένω να κυκλοφορήσει το One μήπως πέσει η τιμή του καθόλου, απλά για να τα έχω έτοιμα και να μην ψάχνομαι τελευταία στιγμή ρωτάω τώρα. Με ενδιαφέρουν μόνο retail παιχνίδια, όχι online digital αγορές. Ευχαριστώ για την απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Diablo 3 στο 360 μέσα στο 2013. 

Lightning Returns: FF-13 αρχές του 2014. 

 

Titanfall επίσης άνοιξη του 2014. (console exclusive για 360 - και για Xbox One για όσους τους ενδιαφέρει)

 

Εdit:

Επίσης Fable Anniversary για 360 από Lionhead Studios. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...